ПЕРНАТА ВИСТАВКА: ОХТИРКУ ЗАПОЛОГИЛИ ГОЛУБИ

20 февраля 2016 | ДОЗВІЛЛЯ | 1 комментарий | №7(1038)

Минулої суботи традиційно напередодні Дня всіх закоханих в Охтирці на майданчику біля Кнєжі відбулася виставка голубів, декоративної і співочої птиці. Учасники виставки долали десятки і сотні кілометрів, аби з гордістю показати пернатих. Були представники не лише з Сумської, а й з сусідніх областей. Вони залюбки розказували про своїх птахів, демонстрували їх красу. Виставка особливо сподобалась маленьким дітям, яких, до речі, разом зі своїми батьками, зібралось тут чимало.

Для пернатих це неабиякий стрес, але участь у такій виставці дуже важлива – себе показати та на інших подивитись. А у відвідувачів заходу аж очі розбігалися від пташиної дивовижі. Навколо у різного розміру клітках спокійно стояли сірі, білі, зозулясті, коричневі, із міцними великими лапами, пишними, неначе в павичів, хвостами, кучерявим пір’ям, із бородавчастими дзьобами голуби. Окрім того, на виставці представлені не лише пернаті: канарейки, породисті кури, качки, гуси та фазани, а й інші представники фауни: кролі, нутрії, собаки.

Микита та Аріна Лисенки

-8-річний Микитка та 4-річна Арішка кожного року разом з батьками з радістю відвідують виставку, сподіваючись, що батьки куплять ще якогось домашнього улюбленця. А зараз в квартирі з ними мешкають хом`як Нося та кіт Річі. А мріє малеча ще й про появу в домівці черепашки.

Валентина та Максим Бордулінські з доньками Настею та Софійкою

«Сьогодні добре поярмаркували, – ділиться враженнями від виставки Максим Бордулінський. – Я продав чотирьох павлінів по 2000 грн. кожний. На День Святого Валентина дружині вторгував на подарунок. А святкувати будемо в родинному колі, м’ясо вже замаринували».

Тетяна Левченко з сином Дмитриком

Нам сподобалися голубки породи «Якобіни» із пір’яним «комірцем» та пухнастими лапками. Напевно пір`яні прикраси заважають птахам добре орієнтуватися в просторі, але ж краса вимагає жертв.

Володимир МОЇСЕЄНКО голова клубу «Сизар», організатор виставки:

-Таку виставку ми уже проводимо дев`ятий рік підряд, а у наступному відзначимо десяту річницю створення клубу. З кожним роком слава про наші виставки поширюється на всю Україну. До нас приїздять не тільки з Сумської області – з Великої Писарівки, Глухова, Конотопа, Тростянця, Путивля, а й з Харківщини – Краснокутська, Валок, Червонограда, Богодухова, з Полтавщини – Котельви, Зінькова, Гадяча, Лохвиці, з Дніпропетровської області. Цього разу було більше трьохсот учасників з найрізноманітнішими птахами та домашніми тваринами. Найбільше мене потішила велика кількість дітей на цій виставці, їхні сяючі очі та піднесений настрій. Я сподіваюся, що ми влаштували хороше свято для охтирчан.

Юлія Лебедєва,

учениця 10 класу завітала на чудовий захід аби з користю провести вільний час. Дівчині припали до душі голуби, які недаремно вважаються птахами миру і вісниками трепетних почуттів і бажань. Також Юлії приглянулися фазани та кролики. Вдома на дівчину чекають вірний песик болонка Сенді та хвилястий папуга Річік.

Олександр Деригланов та Олександр Фурсов

Олександр Деригланов та Олександр Фурсов, мешканці Дергачів, Харківської області, вже третій рік беруть участь у виставці голубів. «Все своє дитинство провів з голубами, – розповідає Олександр Деригланов. – Тримаю переаважно породи високолітних птахів. Влітку поголів`я нараховувало близько 600 особин, зараз – 300-320. Коли беру до рук голуба – відчуваю приплив енергії та позитивних емоцій. Ці відчуття ні з чим не можна порівняти».

Валентин Шепетовський та Віктор Касьяненко

«Ще мій дідусь розводив голубів, а я десь з 3 класу почав йому в цьому допомагати і назавжи закохався у пернатих, – розповідає Валентин Шепетовський. – А як їх можна не любити за різномаїття порід та неймовірну енергетику, яку вони дарують своїм власникам. Я можу отак з ранку зайти до голуб`ятні і до вечора звідтіль не виходити. Годинами слухаю їхнє миле воркування, спостерігаю за їх поведінкою, доглядаю за ними. Птахотерапія добре знімає стрес, покращує самопочуття та настрій».

Володимир Могильний з донькою Настею та онуками Іваном та Русланом

«Тримаю голубів років сорок, з семирічного віку, – пригадує Володимир Могильний. – А прищепив мені любов до цих птахів мій хрещений. Для мене голуби – це все, це моє життя. Взявши до рук ніжне, тендітне створіння, відчуваю трепіт душі. Я не зловживаю алкоголем, не палю. Ото голуби й стали для мене розрадою».

Виставку відвідали Л. Меркульцева та О. Кириченко

 Комментарии (1)

 

  1. Василь пишет:

    “ЗАПОЛОГИЛИ” – зарожали?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: