ГРОМАДА І БІЗНЕС: НI БЕ, НI МЕ, НI КУКУРIКУ…

24 февраля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | №8(1039)

Все місто гуде про наміри будівництва молокопереробного заводу на території колишнього «Нафтопроммашу» заявило приватне підприємство «АВАЛС», подавши заяву до міськради про розробку документації із землеустрою на дві ділянки.

На сесії депутати зняли це питання з розгляду і вирішили повернутися до нього після громадських слухань, які відбулися 19 лютого.

Всіх бажаючих взяти у них участь сесійна зала міськради не вмістила. З цього приводу навіть почалися спори між громадськими активістами та мером: все ж таки проводити слухання чи перенести на іншу дату та в інше місце, де люди змогли б влаштуватися зручніше, а не стояти в міжряддях та в коридорі? Проте врахували, що на слухання прибули представники підприємствазабудовника з інших населених пунктів і вирішили надати їм можливість виступити зі своїми доказами. Міський голова представив директора ПП «АВАЛС-2011» Олександра Борику, головного інженера проекту Юрія Дячука, керівника проекту і нинішнього директора ПП «Славія» Галину Приходько, начальника департаменту водопідготовки та очистки стічних вод підприємства «Ітекотім» Гринчака Бориса та інших. Сам пан Вячеслав Пелих власною персоною не з’явився. Ще на слухання приїхали з Сум депутати від фракції ВО «Свобода», зайняли місця в президії, але поскільки їх ніхто не запрошував, то громада попросила їх не втручатися у внутрішні справи міста,в якому вони не проживають, і поканути залу.

Першим взяв слово Олександр БОРИКА, який проінформував, що: «Власник придбав у приватну власність кілька будівель заводу, тому що йому було боляче дивитись, як руйнується колишній гігант промисловості. «Нафтопроммаш» займав 12 гектарів, а ми хочемо зайняти 3,5 гектара під сучасне виробництво. Кон`юнктура ринку змінилася і тепер необхідне виробництво продуктів харчування за сучасними технологіями. Проте незрозумілий супротив громади приводить до того, що у місто ніхто не хоче вкладати інвестиції. Один з трьох інвесторів, які об`єдналися, щоб будувати молокозавод в Охтирці, вже відмовився від задуму. Але ми не втрачаємо надії, що нам вдасться переконати громаду». Директор навіть почав показувати на екрані слайди розташування аналогічних підприємств у інших містах України, але люди були скептично налаштовані: «Наведіть порядок у Лутищах, зробіть там зразкове підприємство, відшкодуйте збитки, завдані природі і місцевому населенню, а потім про щось можна буде говорити».

«Нам в Лутищах не вистачає води і електроенергії, тому потрібно нарощувати потужності. З цією метою власник і придбав нерухомість», – оправдовувалися представники інвестора. Але ніхто – ні директор лутищанської «Славії», ні головний інженер проекту не могли внятно, конкретно сказати, що мали намір випускати, яка вартість проекту, де братимуть молоко, якими дорогами його возитимуть. А коли Борис Гринчак заявив, що він представник компанії, яка буде будувати очисні споруди, зала вибухнула: «НЕ БУДЕ!».

Далі говорити не було з ким – представники інвестора «плавали» в темі, не були готові до конструктивної розмови, як кажуть в народі “ні бе, ні ме, ні кукуріку”. А значить, і говорити ні про що. Тому і проголосували проти.

Л. Меркульцева

 Комментарии (2)

 

  1. Василий пишет:

    Что будет делать громада, которую газета проинформировала? Если не будет массового протеста, то точно построит.

  2. Ольга пишет:

    Да зачем «АВАЛС» (Пелыху) тратить нервы на переубеждение громады, если они тихонько в феврале 2016 г. зарегистрировали в ГАСКе декларации о начале реконструкции цеха № 5 и цеха № 6 по ул. Красноармейской, 1 и скоро начнут выполнять работы даже без оформления земли. А громада пусть тешит себя тем, что проголосовали против выделения земли под молокозавод.
    Пелых воспользовался лазейкой нашего гуманного законодательства в сфере градостроительной деятельности и будет спокойно строить (реконструировать цеха № 5 и № 6) под молокозавод….

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: