ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ: ЧИ ПОВИННІ БУТИ У ДЕПУТАТІВ “КИШЕНЬКОВІ ГРОШІ”?

24 февраля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №8(1039)

Депутати почали брати на сесію своїх дітей і комизити гроші.

Начальник управління фінансів Наталія Шаркова проінформувала депутатів про необхідність внесення змін до міського бюджету на 2016 рік у зв`язку із збільшенням надходжень від податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати на суму 8 236 006 грн. На постійних депутатських комісіях це питання було розглянуте, але остаточне рішення не було прийнято.

З одного боку, пропонувалося збільшити видатки спеціального фонду на 8 183 626 грн. З них на 100160 грн. купити меблі та комп’ютерну техніку для новоствореного відділу з питань державної реєстрації. Ще 2 200 400 грн. направити на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення – чоловічої гімназії – з пристосуванням під корпус гімназії та 40 тис. грн. на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення – будинок священика Георгіівської церкви, де зараз знаходиться міський центр позашкільної освіти, 36 985 грн. – на капітальний ремонт приміщення школи №2, 186 081 грн. – на реконструкцію котельні ДНЗ «Струмочок». Заплановано 20 тис.грн. витратити на реконструкцію системи газопостачання з встановленням сигналізації загазованості в міському терцентрі соціального обслуговування населення. Найбільша стаття витрат – 5 млн.600 тис.грн. заплановано на капітальний ремонт вул. Батюка.

Саме на цій статті і ламали списи депутати. Пропонували вилучити цей пункт з проекту змін до бюджету, а вивільнені кошти направити:

По 100 тисяч грн. кожному депутату на реалізацію депутатських повноважень, що в цілому становить 3 млн. 400 тис. грн. Підстава: депутат повинен мати у своєму розпорядженні кошти, щоб безпосередньо на своєму окрузі чи дорогу підсипати, чи дитячий майданчик поставити, чи щось інше за пропозицією виборців.

250 тис.грн. на оплату послуг телерадіокомпанії «Пульсар». Підстава: для більшої поінформованості мешканців міста про роботу депутатів.

Кожна фракція виділятиме по одному депутату, які разом з мером в прямому ефірі обговорюватимуть якусь актуальну проблему. Власник ТРК обіцяє знизити для таких програм вартість однієї секунди ефіру з 8-10 грн. до 2 грн.

1 млн. 850 тис.грн. треба виділити на рентгенапарат для дитячого відділення ЦРЛ та 100 тис. на монітор для жіночої консультації.

Опонентів даного рішення виявилося чимало. Найперший з них – міський голова: «Слухаю депутатів і мене охоплює розпач. Як можна не розуміти, що на кону стоїть добудова нової лікарні. Якщо проголосуємо за таку пропозицію, про лікарню можна буде забути. Поділити кожному по 100 тисяч також нічого з цього не вийде, бо гроші не використаються без конкретної цільової програми. Що стосується телебачення, то якщо хочете піаритися – платіть свої гроші і скільки хочете світіться на екрані, а не за кошти місцевого бюджету. Прошу підійти до голосування з державницьким підходом, а не задовольняти власне «его». Частина депутатів підтримала голову, переконуючи інших, що у бюджеті проблем вистачає і не треба розпорошувати кошти. В результаті пропозиції не пройшли, було прийнято первинний пропонований проект рішення, за який проголосувало 20 депутатів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: