КРУГЛИЙ СТІЛ: ТЕПЛОВИКІВ ПО-ДОБРОМУ ДОПИТАЛИ

25 февраля 2016 | НОВИНИ | 4 коммент. | №8(1039)

17 БЕРЕЗНЯ У МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРА ДЕПУТАТ МІСЬКРАДИ ТЕТЯНА МАКАРОВА РАЗОМ З КОРЕСПОНДЕНТОМ ГАЗЕТИ «РОКСОЛАНА» ВИРУШИЛИ НА ПРИЙОМ ДО ДИРЕКТОРА ОХТИРСЬКОЇ ТЕЦ ОЛЕКСІЯ ЩЕРБИНИ

Григорій Юрко, Тетяна Макарова та Олексій Щербина розбираються в тонкощах нарахування плати за тепло

За останні два тижні до Тетяни Юхимівни масово почали звертатися виборці з одним і тим самим питанням: «Чому в квитанціях за січень космічна сума за тепло? І як вона розраховується?» Депутат продемонструвала свою платіжку за централізоване опалення та постачання гарячої води, в якій красувалася сума в 1220 грн. за січень, а за попередній місяць – 823 грн. Чому ж тепер змушена платити аж на 400 грн. більше?

- Охтирська ТЕЦ працює в комбінованому режимі – виробляє теплову та електричну енергію, – розповідає Олексій ЩЕРБИНА. – Відпуск теплової енергії відбувається згідно температурного графіка в залежності від температури повітря зовнішнього середовища. Тобто, чим холодніше на вулиці, тим більше ми надаємо теплової енергії споживачам для забезпечення одного і того ж температурного режиму всередині приміщення. Наприклад, якщо за вікном стоїть 20-градусний мороз, то на виході з ТЕЦ тепература води складає 75-80 градусів, якщо ж на вулиці від 0 до 2-3 градусів тепла – температура води близько 50 градусів. Об`єм води залишається незмінним – в межах 2200 м3/год, змінюється лише її температура.

Тариф на теплоносії для населення був змінений 1 травня 2015 року згідно Постанови НКРЕКП. Але споживачі цього не відчували, доки не розпочався новий опалювальний період. При формуванні тарифу провідну роль відіграє паливна складова – ціна на газ. І стрибок ціни на газ з 1300 грн. за 1000 м3 до 3600 грн. автоматично призвів до здорожчання послуг теплопостачання.

- Яка особливість опалювального сезону 2015-2016 р.?

- Змінилася процедура розрахунку тарифу для тих споживачів, які встановили лічильники на тепло у своїх домівках. За наш рахунок було встановлено 25 приладів обліку, 15 – за рахунок міського бюджету та ще 10 лічильників мешканці встановили за власний рахунок. Раніше споживач не залежно від того, холодно чи тепло за вікном, сплачував одинакову суму за наші послуги. При встановленні лічильників сума кожного місяця може суттєво різнитися. У кінці грудня 2015 року була затверджена Постанова КМУ № 1037 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», яка стосується будинків, не обладнаних лічильниками. Тому у грудні охтирчани, які не мають лічильників, сплачували 17 грн. за м2 площі, а у січні з врахуванням коефіцієнту – 20,48 грн. Для порівняння наведу інформацію щодо вартості квадратного метра опалювальної площі в будинках, обладнаних лічильниками: в жовтні при середній температурі повітря +3,9 градусів середній тариф складав 4,22 грн. за м2, в листопаді (при температурі + 4 градуси) – 10,70 грн, в грудні (+ 0,8) – 13,37 грн., в січні (-8,2) – 18,59 грн., а в лютому очікуваний тариф складатиме 11,80 грн. при середній температурі + 0,05. Мінімальний тариф за січень склав 13,83 грн. за м2 для будинку за адресою пров. Фурманова, 1 кв. № 36-70, а максимальний – 30,99 грн. за м2 для будинку за адресою вул. Ярославського, 3. Така різниця в розмірі тарифу виникає через різну енергоефективність будинків: чи утеплені стіни, підвали, дахи, чи замінені двері в під`їздах, чи встановлені металопластикові вікна тощо.

- Чи буде тепло для охтирчан дорожчати в цьому опалювальному періоді?

- При ціні на газ 3600 грн. за 1000 м3 тариф на тепло змінюватися не буде. Проте якщо для нас збільшать ціну на газ, то тариф автоматично теж збільшиться.

- Споживачі, які оформили субсидію, помітили нову графу «Обов`язкова частка плати за послугу абонентам, які мають субсидію». Чи потрібно її сплачувати, якщо у гафі «Всього до сплати» виникла переплата і зазначена від`ємна сума?

- Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату послуг. Але якщо сума субсидії не використана (в основному у мешканців чиї будинки обладнані теплолічильниками) тобто на особовому рахунку споживача утворилаяс передплата, то вона може бути зарахована як оплата послуг, у т.ч. обов’язкової частки , на наступні розрахункові періоди. Тобто якщо в графі «Всього до сплати» зазначена від’ємна сума, можна не оплачувати квитанцію за умови, якщо ця сума покриває обов’язкову частку. У платіжках, які охтирчани отримали в лютому, є певні недопрацювання. У наступному місяці ми їх виправимо, щоб пересічним споживачам було все зрозуміло.

- Нещодавно в газеті ми друкували прохання мешканців будинку за адресою вул. Лермонтова, 14, які просили заізолювати тепломережі. Що вже зроблено?

- Комісія виїжджали за цією адресою, оглянули стан тепломереж і почали роботи по їх ізоляції. Але в найближчому майбутньому ми плануємо відрізати ту частину тепломережі, яка йде до Хлібокомбінату, оскільки вони не користуються послугами ТЕЦ. Зараз на часі питання більш ефективного використання таких мереж невеликого діаметру. Двоповерховий будинок по Лермонтова, 14 будемо перепідключати до теплової камери, яка знаходиться біля будинку. І таких прикладів по місту багато. Близько 5 км із 25 км зовнішніх мереж ми заізолювали останнім часом. Але потрібно взагалі відмовлятися від них і прокладати тепломережі під землею з метою зниження тепловтрат.

- До нас зверталися мешканці будинку за адресою вул. Леніна, 17 і скаржилися, що тепломережі у підвальному приміщенні не заізольовані. Чи перевіряли Ви їх стан?

- Найближчим часом виїдемо на місце і перевіримо стан тепломереж.

- Хто господар ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ»?

- Охтирська ТЕЦ відноситься до Міністерства палива та до Фонду держмайна. Управляючою компанією-орендатором є «Укртеплоенерго», що знаходиться в Києві. Договір оренди був підписаний у 1997 році і діє до 31 грудня 2017 року. Щоб міська рада могла розглядати питання оренди Охтирської ТЕЦ, спочатку потрібно перевести її з державної форми власності до комунальної. Чи є це доцільним? Не мені судити. Але я можу сказати, що зазвичай комунальні підприємства лише витягують кошти з міського бюджету, а ми його наповнюємо: в 2015 році ми сплатили 7 млн. грн. податків до державного і міського бюджетів.

Олена Кириченко

 Комментарии (4)

 

 1. Богдана пишет:

  И еще. «БРОКЕНЕРГІЯ» не имеет ни единого договора аренды касательно нашей ТЕЦ. Арендует «Укртеплоенерго», точка. «БРОКЕНЕРГІЯ» только занимает помещение (офисы) и кладет себе в карман деньги.

  Как говорил Антибиотик: “Ну что за бл…ство!”

 2. Богдана пишет:

  “Депутат продемонструвала свою платіжку за централізоване опалення та постачання гарячої води, в якій красувалася сума в 1220 грн. за січень, а за попередній місяць – 823 грн. Чому ж тепер змушена платити аж на 400 грн. більше?”

  Лоббирование своих интересов?

 3. Богдана пишет:

  - Хто господар ТОВ «БРОКЕНЕРГІЯ»?
  - Охтирська ТЕЦ відноситься до Міністерства…

  Сказали б уже честно, а не переводили стрелки…

 4. Ольга пишет:

  На мою думку скоро не прийдеться далеко їздити, щоб подивитись на золотий батон- його зможемо побачити у прибиральників ТЕЦ.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: