НОВОВВЕДЕННЯ: ТЕПЕР І НАШІ ДЕПУТАТИ ДАВИТИМУТЬ НА КНОПКИ

25 февраля 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №8(1039)

НА ЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ, ЯКА ВІДБУЛАСЯ 22 ЛЮТОГО, ДЕПУТАТИ У ТЕСТОВОМУ РЕЖИМІ ОСВОЮВАЛИ МЕХАНІЗМ РОБОТИ СИСТЕМИ ПОІМЕННОГО ГОЛОСУВАННЯ. БЕЗПОСЕРЕДНЬО ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОН ВСТУПИВ У СИЛУ НА НАСТУПНИЙ ДЕНЬ – 23 ЛЮТОГО.

Міська рада закупила систему поіменного голосування на 40 пультів – 5 запасних. Кожен депутат отримав по одному пульту зі своїм прізвищем та цифровим персональним номером. На пульті розміщено 5 кнопок, з них три будуть задіяні при голосуванні: «за», «проти», «утримався». Результат голосування висвічується на екрані. Після сесії кожен депутат може пересвідчитися, чи правильно система зафіксувала його волевиявлення. Поіменне голосування буде оприлюднюватися на сайті міськради.

Запасні пульти на кожному сесійному засіданні будуть лежати на столі у головуючого.

Міський голова Ігор Алєксєєв провів інструктаж щодо використання пультів: «Не потрібно натискати чи то по приколу, чи з цікавості всі кнопки підряд. Не розкривайте пульт, аби подивитися, що там всередині. Якщо після того, як ви натисли на кнопку, блимнуло зеленим кольором, значить, голос враховано. Якщо горить червоним – ще ні. Не покладіть в кишеню і не понесіть додому, щоб показати дітям чи тещі, чим ви голосуєте. Після кожної сесії прилад треба здати спеціалісту оргвідділу, який нестиме за них персональну відповідальність. Коштує вся система 54 тисячі гривень».

Голосування проводилося поки що по-старому, методом підняття руки, але паралельно тестували і електронну систему. Вийшло не одразу і не в усіх. Депутат Анатолій Марченко аж запереживав, щоб такого не показали по телебаченню, бо «люди сміятимуться». Але до кінця сесії до нової іграшки звикли, тим більше, що відтепер поіменне голосування здійснюватиметься за її допомогою.

Л. Меркульцева

 Комментарии (1)

 

  1. Ольга пишет:

    Красиво жить не запретишь.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: