СОЦІАЛЬНА СФЕРА: ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЕЛІВ СЕЛА

26 февраля 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №8(1039)

Основним результатом роботи Охтирського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області є своєчасне призначення пенсій, проведення перерахунків та фінансування виплати пенсій відповідно до норм чинного законодавства. Від цього залежить добробут і спокій людей похилого віку, для яких пенсія – єдине джерело доходу, на яку вони нелегко відпрацювали переважно на полях і на фермах. Що вони отримують взамін?

Інформує начальник управління Микола МАСЛО:

У 2015 році на виконання Закону України “Про внесення зміни до статті 37 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб за матеріалами пенсійних справ перераховані пенсії у разі втрати годувальника членам сімей померлих чи загиблих військовослужбовців. Мінімальний розмір їх пенсії встановлений на рівні не нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Спеціалісти управління провели роботу по виявленню пенсіонерів, які отримують пенсію на інших підставах та одночасно мають право і на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника як член сім’ї померлого чи загиблого військовослужбовця. У зв’язку з встановленою доцільністю виконано 86 переведень на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Враховуючи збільшення прожиткового мінімуму з вересня, мінімальний розмір пенсії для одержувачів зазначеної категорії громадян складає 2148,00 грн.

Протягом 2015 року оформлено 271 пенсійну справу. Крім того, проведено 618 перерахунків пенсій за додатково наданими документами про стаж та заробіток. Для забезпечення виплати пенсій у порядку згідно зі статусом пенсіонера (“працюючий” чи “непрацюючий”) проведено звірку списків працюючих одержувачів пенсій та актуальних даних СГТОВ, за результатами якої в районі виявлено 82 пенсіонера, які за даними персоніфікованого обліку не працюють. Їх проінформували про необхідність подання заяви та документів, підтверджуючих звільнення з роботи. 79 пенсіонерів звернулись до управління, після чого їм було проведено перерахунки як непрацюючим.

У 273 випадках зроблено продовження виплати пенсій (по інвалідності та на випадок втрати годувальника), взято на облік 148 пенсійних справ. Проведено 1 17 переходів пенсій з одного виду на інший. За результатами розгляду поданих заяв про призначення пенсій прийнято 16 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу. Оформлено 480 разових доручень на виплату допомоги на поховання, 210 разових доручень на виплату недоотриманої пенсії, видано 1427 довідок. На особистому прийомі прийнято 6308 мешканців району.

В управлінні забезпечено прийом документів від майбутніх пенсіонерів та формування підготовчих пенсійних справ. Це дає: можливість майбутнім пенсіонерам заздалегідь підготувати документи для своєї пенсії. Також проводиться взаємообмін інформацією між управліннями Пенсійного фонду України та поза їх межами, щодо витребування документів для призначення та перерахунку пенсії (підтвердження стажу, заробітку тощо).

У зв’язку з переселенням з територій, де проводиться антитерористична операція, з питань переведення виплати пенсій за тимчасовим місцем проживання в Охтирському районі звернулося 223 пенсіонерів з Донецької та Луганської областей.

Протягом року було проведено перерахунки у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму з 01.09.2015, з 01.12.2015 перераховані пенсійні виплати інвалідів 3-ї групи. Як результат, середній розмір пенсій в районі станом на 01.01.2016 склав 1455,65 гри., що на 122,35 грн. більше ніж на аналогічну дату минулого року.

Починаючи з 01.02.2015 суми пенсій, розміри яких перевищують три розміри мінімальної заробітної плати, оподатковано податком на доходи фізичних осіб (15%) та військовим збором (1,5%). Загальна сума сплаченого з пенсій ГІДФО 2015 році склала 145,4 тис. грн.

ЦИФРА

8236 – одержувачів пенсій проживає в Охтирському районі. В порівнянні з 2014 роком їх кількість зменшилась на 194 чоловіка. 616 – пенсіонерів ще працюють. Це менше на 151 чоловік, ніж у попередньому році. 1,16 – коефіцієнт навантаження пенсіонерів на одного працюючого.
146 954,8 тис.грн. – загальна сума виплачених пенсійних коштів за 2015 рік, що на 1076 тис. грн. більше за попередній період.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: