ЖИТТЯ ОХТИРЩИНИ: ЯКУ ВОДУ П`ЮТЬ МЕШКАНЦІ РАЙОНУ?

26 февраля 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №8(1039)

Подачу води для сільського населення Охтирського району забезпечують 40 свердловин, які дають змогу забезпечення якісною питною водою 12,5% загальної кількості мешканців району. Взагалі в Охтирському районі налічується 120 свердловин, з них 68 – діючих та 52 недіючих свердловини.

В Охтирському районі, як і в цілому в Україні, проблема забезпечення населення питною водою гарантованої якості не вирішена в повному обсязі, і особливо гострою вона є в сільській місцевості. Про проблеми та перспективи покращення водозабезпечення мешканців Охтирського району ми поспілкувалися з начальником відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва Охтирської РДА Антоном Петровичем Ярошенко.

В якому стані перебувають колодязі, з яких люди п`ють воду?

Балансоутримувачі громадських колодязів, виконавчі комітети селищної та сільських рад розробили та затвердили в Охтирській СЕС графіки проведення профілактичних ремонтних робіт та утримання в належному санітарно-технічному стані громадських шахтних колодязів. Проте викликає занепокоєність їх санітарно-технічний стан. В багатьох випадках відсутні огорожа, лавки для відер, кришки, дашки потребують ремонту, або взагалі відсутні бетоновані майданчики, глиняні замки, що є грубим порушенням санітарного законодавства.

Чим обумовлена значна забрудненість питної води нітратами?

Однією з основних причин високих показників нітратного забруднення питної води громадських шахтових колодязів слід вважати те, що сільські ради не мають коштів на їх належне утримання і очистку. Більшість колодязів роками не очищалися від природного мулу, що і дає високі показники присутності у воді нітратів. З ліквідацією в районі більшості комплексів по утриманню худоби зменшується і кількість джерел забруднення води в громадських колодязях, але через те, що колодязі майже не чистяться і не ремонтуються, відчутного поліпшення якості колодязної води не відчувається.

А яка ситуація з якістю води в закладах освіти та охорони здоров`я району?

Тут працівники CЕC щорічно відбирають проби питної води з колодязів та свердловин для проведення хімікобактеріологічних аналізів, а перед функціонуванням літніх оздоровчих таборів їх стан перевіряється позачергово. При незадовільних аналізах питної води проводиться повторна дезактивація з послідуючим промиванням водопровідних мереж. У харчоблоках навчальних закладів та питних фонтанчиках додатково встановлені побутові фільтри для очистки води.

Хто зараз обслуговує централізовані водогони?

На території Охтирського району 14 сільських рад, які надають послуги з централізованого водопостачання – це 2059 дворів, що користуються водогонами. Також централізованими водогонами користуються об`єкти соціально – культурної сфери.

Охтирською РДА рекомендовано селищній та сільським радам передати водогінні мережі на обслуговування та експлуатацію вже існуючим спеціалізованим підприємствам, оскільки закінчився термін дії наявних ліцензій та дозволів на право провадження централізованого водопостачання населенню. На даний час тривають перемовини з приватним підприємством щодо заключення договорів на передачу водогонів на право провадження централізованого водопостачання населенню.

Чи збільшилася водогінна мережа за минулі роки?

За період з 2014-2015 років на території Охтирського району було побудовано 4,1 кілометрів водогону на загальну суму 614 тис. грн.: будівництво вуличного водогону с. Лутище по вул. Чапаєва. на суму 115 тис. гривень. Триває робота по введенню в експлуатацію водогінних мереж в селі Лутище; будівництво вуличного водогону в Кардашівській сільській раді в с. Михайленкове, с. Підлозіївка, с. Буймерівка на суму 450 тис. гривень та реконструкція вуличного водогону в с. Куземин по вул. Кушніренка та вул. Центральна на суму 49 тис. гривень.

Які плани на 2016 рік?

На 2016 рік до програми економічного та соціального розвитку Охтирського району включено наступні заходи: реконструкція вуличного водогону з застосуванням новітніх технологій в с. Гнилиця протяжністю 1200 м, на суму 50 тис.грн. та реконструкція вуличного водогону в с. Іллічівка Сонячнянської сільської ради на суму 130 тис.грн.

З метою покращення ситуації з доступом громадськості до якісної води Наталія Окрайченко на одній з апаратних нарад дала доручення розробити та впровадити ряд відповідних заходів з очищення громадських колодязів, сприяти будівництву водогонів, в тому числі за допомогою залучення позабюджетних «грантових» коштів.

Селищною та сільськими радами разом з територіальними громадами на 2016 рік заплановано провести роботи по ремонту, благоустрою та очищенню громадських колодязів за рахунок коштів місцевого бюджету та залучених спонсорських коштів. Щодо грантових коштів, то на реалізацію програми «Питна вода на 2005-2020 р.р.» вони не передбачені.

ЦИФРА

87,5% жителів району користуються питною водою шахтових колодязів.

Записала О. Кириченко

 

 Комментарии (1)

 

  1. Ольга пишет:

    Юное “дарование”…….

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: