ПІД ГОСТРИМ КУТОМ: У чужому оці соломинку бачать, а в своєму колоду не помiчають

2 марта 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 4 коммент. | №9(1040)

ЗНАЙОМЛЮСЬ З ПОСТАНОВАМИ ОХТИРСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ, ВНЕСЕНИМИ ДО ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СУДОВИХ РІШЕНЬ, І НАТРАПЛЯЮ НА СПРАВУ ВІД 7 ЛЮТОГО, ПОЗИВАЧЕМ ПО ЯКІЙ ВИСТУПАЄ ГЕТЬМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК.

«По суті розглядалися матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності 31-річного охтирчанина, непрацюючого, неодруженого за порушення охоронного режиму на території парку. 28 січня об 11-й годині дня чоловіка затримали інспектори парку , коли він однією вудочкою ловив рибу на річці Ворсклі, на зимувальній ямі, на відстані 30 метрів від мосту на Чернеччину. Виловленої риби виявлено не було, однак все одно інспектор вирішив, що вимоги ст. 21 та 64 закону про природно-заповідний фонд України рибалка порушив.

Адміністративний протокол був складений і суд зобов’язаний його розглядати. В судовому засіданні чоловік свою вину визнав повністю і просив врахувати, що межі території парку не визначені в натурі, позначки про те, що саме в тому місці розташована зимувальна яма, були відсутні. Суддя, слід віддати йому належне, врахував всі обставини справи, відсутність шкоди та вирішив за доцільне звільнити рибалку від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрити за малозначністю скоєного.

Від усього цього на душі стало дуже неприємно. Чомусь спав на думку післявоєнний антинародний сталінський указ, відомий у народі як «строк за колосок». Тоді чоловіків, які ще не зняли шинелі, не загинули в боях, не потрапили в полон, відсвяткували перемогу над гітлерівцями, та жінок, що в скорботній одинокості всю війну ростили малих діток, та підлітків, які бачили батьків лиш на воєнній фотографії, обведеній чорною каймою, – саджали в тюрму та засилали в табори за оберемок соломи для власної корови або за жменю зерна. Та що там, вистачало для декого і одного колоска… Страшно навіть подумати про людей, які опинилися в пекельному горнилі між молотом і наковальнею: з одного боку – кістлява рука голоду, з іншого – «каральний меч» НКВС. Страшно за те, щоб не повернулися ті страшні часи, бо якщо хтось із наділених навіть невеличкою владою починає складати нікчемний протокол, тягає людину по судах, доводячи її до нервового зриву, то це вже є дзвіночок до серйозних роздумів. Причому на фоні нинішнього конфлікту в Куземині між працівниками Гетьманського парку та селянами, від імені яких виступили місцеві депутати (чит. №8 «Хто витягне правду на поверхню?»), після звинувачень, які линули на їх адресу, блюзнірством і насмішкою здаються подібні інспекторські «рейди», які стали приводом до судового позову. Але й це ще не все.

Житель села Пилівка Хухрянської сільської ради Олексій Андрійович КОТЕЛЕВЕЦЬ на минулому тижні приніс до редакції шокуючи фотографії і розповів:

- У неділю, 31 січня, у нашому забутому Богом селі, де люди живуть всього на тринадцяти дворищах, стався переполох: приїхала машина ЗІЛ-131, задзизчали пилки, хтось почав пиляти величезні дерева по селу та в плавнях річки Ворскли, що є територією національного парку. Двох чоловіків односельці пізнали – це Юрій Матюшенко та Олександр Водяницький, третій – нам невідомий, проте кажуть, що начебто представник Гетьманського парку. Повідомили в сільраду,у поліцію. Та дерево-повальники працювали ще два дні без перешкод і ніхто їм ніяких питань не задавав. Таким чином було випиляно більше 20 величезних і цілком здорових дерев. Пеньки, як бачите, не гнилі і не дуплисті. Олексій Андрійович спеціально встромив сокиру в пеньок, щоб читачі побачили їх розмір. Стовбури вивезли, напевно, що на переробку на деревне вугілля, а все сміття, гілляччя так і залишили.

ЛИШЕ ПЕНЬКИ В ПИЛІВЦІ І ЗАЛИШИЛИСЬ


Ліна Меркульцева

 Комментарии (4)

 

 1. ЖИТЕЛЬ пишет:

  Так ви перед публікацією розберіться чи справді там бу хтось із Гетьмаснького парку, а тоді пишіть. Зараз вже Ворсклу сітками обкладають, а хто за це відповідіє? Де наш рибнагляд чи якась інспекція? Ми в одну з газет зверталися, але без результата. Лябаха треба гнати подалі з такої роботи.

 2. Віктор пишет:

  а на фото 2 засохшее дерево оставили. Пусть рассадником для короедов будет

 3. Роксолана пишет:

  Уважаемая Алина! Спасибо Вам огромное!

 4. Алина пишет:

  Уважаемая редакция! поздравляю вас с 20-летием газеты! желаю оставаться такими же неподкупными, честными, уважающими своего читателя! не смотря ни на какие преграды, идите своим путем, находите острые темы, защищайте нас.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: