Масові гуляння: Як охтирчани зиму проводжали

5 марта 2016 | ДОЗВІЛЛЯ | 6 коммент. |

Без традиційного дерев’яного стовпа, проте з шашликами, млинцями та традиційним розпиванням звеселяючих напоїв охтирчани зазивали весну. Бо вже набридла зимова сирість, сірість та мокрий сніг з грязюкою. Так хочеться сонячного тепла, квітів, кохання та весняного настрою. А на ярмарку, присвяченому Масляній, продавали різний крам для серця, тіла та душі: м’ясо, ковбаси, яскраві квіти, солодкі смаколики, вироби з дерева, не кажучи вже про вареники, млинці та смажені шашлики з домашньої ковбасою (остання користувалася неабияким попитом серед гостей свята).

Аматорський ансамбль «Калинонька» із селища Чупахівка

Та й про підтримання фізичної форми охтирчани не забували: молодь та дорослі грали в шахи,стрибали на скакалці, змагалися в піднятті гирі, армреслінгу і отримували за це приємні подарунки: рідке мило, шампуні, канцтовари, годинники, посуд тощо. Найсильнішим виявився охтирчанин Сергій Чут, який підняв 16-кілограмову гирю 230 разів за 13 хвилин. За це богатир отримав настінний годинник та посуд.

Начальник з фізичної підготовки і спорту В/ч А0563 Сергій Чут з дітьми


Дарина Крощенко та Олена Лєшан визначають, хто з них сильніший

А малеча теж часу не гаяла та із  задоволенням зігрівалася, беручи участь у веселій ігровій програмі, підготовленій працівниками Охтирських бібліотек та ОМЦПО-МАН: водили хороводи, декламували вірші про весну, стрибали, бігали на швидкість. Всі отримали приємні подарунки: фарби, блокноти, пазли, лінійки та інше шкільне приладдя.

Дітлахи з подарунками разом з викладачами ОМЦПО-МАН та бібліотекарями

Яна Кривич з донькою Веронікою, Оксана Бойко. Світлана Михайлова з донькою Маринкою

Жінки розповіли, що за давньою традицією свято Масляни закінчується спалюванням опудала, яке символізує прощання із зимою. Це велика лялька, яка одягнена у вбрання,  а виготовляється  із соломи і ганчірок. Лялька смішна, красива і страшна водночас. Всі люди прощаються з опудалом, як з холодною, морозною зимою. Вони радіють її закінченню, при цьому всі співають пісні, танцюють, катаються на гойдалках, водять хороводи і їдять млинці. Спалюючи опудало, люди сподіваються, що разом з цим згорить і смуток, напасті, непереливки та скоріше настане довгоочікувана весна.

Свято відвідала Олена Кириченко

 Комментарии (6)

 

 1. прохожий пишет:

  очередной синий гнидник,который называется “народное гуляние”,

 2. Василь пишет:

  Янина, у людей на хлеб и лекарства не хватает… пир во время чумы…

 3. Василь пишет:

  Алина, народ спаивают. А дети думают, что это норма жизни и круто – бухать.

 4. Янина пишет:

  Массовое гуляние. А где же люди? Где массы?

 5. Алина пишет:

  Василь, весна на дворе! Теперь на все нужно смотреть не в черных красках, а сквозь розовые очки ))))

 6. Василь пишет:

  Массовая попойка на глазах у детей.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: