Поетично-музична година «Могутнє віще слово Кобзаря»

11 марта 2016 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №10(1041)

Тарас Шевченко… Це ім’я стало символом нашого народу. Його портрети в кожній хаті, його «Кобзар» лежить на столі поруч з хлібом, а пісні, вишиті на рушниках. Його «Кобзар» спроможний повноцінно презентувати світові Україну. Але найбільше його значення – для нас самих. Бо Шевченко – не лише символ духу, а й невичерпне його джерело.
Український народ шанує пам’ять свого видатного сина. З 1918 року щорічно відзначається День народження Т. Шевченка. По всій Україні встановлені пам’ятники поетові, відкриті музеї, його могилу оголошено заповідником, ім’я поета присвоєно учбовим закладам, науковим установам, театрам, вулицям, бульварам, площам, пароплавам тощо.
Охтирська Центральна міська бібліотека кожного року проводить заходи по вшануванню Великого Кобзаря українського народу, то ж і день 9 березня цього року не став винятком. В бібліотеці відбулася поетично-музична година «Могутнє віще слово Кобзаря», на яку завітали учні Охтирської гімназії, ЗОШ № 1,  голова Охтирського літературно-мистецького осередку ім. Т. Г. Шевченка О. М. Скиба та громадські активіста міста.
Поетично-музична година розпочалась у святково оформленій читальній залі, головною прикрасою якої була книжкова виставка-експозиція ”Пророк і геній рідної землі” з вишитим портретом Великого Кобзаря. Ведучі В. А. Яковенко та Л. М. Губенок намагалися донести до присутніх гуманістичну сутність світогляду Т. Г. Шевченка та  філософію українського духу у творчості Великого Українця, Генія і Пророка. На заході звучали вірші та музичні композиції у виконанні Василя Зінкевича «Шлях до Тараса», Сестер Тельнюк «Тече вода з під явора», хору Київської Духовної Академії «Заповіт» та інших.
Після закінчення поетично-музичної години всі присутні разом з бібліотекарями вирушили святковою ходою до пам’ятника Т. Г. Шевченка, де відбулися читання віршів у виконанні учнів Малої Академії Наук старшої групи гуртка «Світанок» та покладання квітів Великому Кобзареві.

Журавель Н. Д., бібліограф ОЦМБ

ФОТО

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: