ІЗ ЗАЛИ СУДУ: ХТО ЗАГУБИВ 900 ТИСЯЧ ДЛЯ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ?

16 марта 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №11(1042)

За клопотанням слідчого Охтирського відділу поліції ГУ НП в Сумській області лейтенанта поліції Марини Ярмак, погодженим з прокурором місцевої прокуратури Пироговим В.В., Охтирський суд виніс ухвалу щодо надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 28 квітня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України. Що таке слідчий з`ясувала та чому майже через рік знову знадобилося переглянути документацію?

Справа у тому, що в приміщенні Господарського суду Сумської області знаходяться документи проведення процедури ліквідації ПАТ «Нафтопроммаш», а саме – щодо інвентаризації майна боржника за період часу з 2012-2015 років, акти оцінки майна боржника ПАТ «Нафтопроммаш», договори купівлі-продажу з реалізації майна, які були укладені протягом 2012-2015 років, реєстри вимог кредиторів, акти планових та позапланових перевірок, які проводилися Охтирською ОДПІ за період з 2011-2013 років, заперечення до даних актів, накази про призначення осіб на посади бухгалтерів, юрисконсультів, охоронців та відомостей про нарахування їм заробітної плати з 2012 року по теперішній час, договори оренди на об’єкти рухомого та нерухомого майна, укладених ліквідатором (розпорядником майна, арбітражним керуючим) за період часу з 01.01.2012 року по теперішній час, договори оренди земельних ділянок, укладених між ПАТ «Нафтопроммаш» та Охтирською міською радою, декларації на землю, інші документи, що стосуються процедури ліквідації підприємства.

Клопотання мотивоване тим, що у квітні минулого року оперуповноваженим служби боротьби з економічними злочинами стало відомо про те, що Охтирською МДПІ у листопаді 2011 року проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ПАТ «Нафтопроммаш» з питання дотримання вимог податкового законодавства за період січень-вересень 2011 року, за результатами якої складено акт перевірки. На підставі вищезазначеного акту було прийняте рішення, яким підприємству збільшено суму грошового зобов’язання за орендною платою за землю державної та комунальної власності на суму 900 тис. грн., які потрібно перерахувати до місцевого бюджету. Проте керівництво заводу відмовилось платити нараховану суму грошових коштів, а в подальшому почало оскаржувати дії податківців до судових органів. Однак рішеннями судів всетаки було зобов’язано ПАТ «Нафтопроммаш» сплатити до бюджету ці грошові кошти.

У 2012 році Господарським судом Сумської області винесено рішення про початок ліквідації ПАТ «Нафтопроммаш» та призначено арбітражного керуючого. Усі кредитори, в тому числі і Охтирська МДПІ, були належним чином сповіщені про початок стадії санації та про формування комітету кредиторів. Однак службові особи Охтирської МДПІ, недбало ставлячись до свої службових обов’язків, не подали документів разом із іншими кредиторами, внаслідок чого Охтирська МДПІ не була включена до реєстру вимог кредиторів. Під час проведення ліквідації ПАТ «Нафтопроммаш» шляхом продажу ліквідного майна, ліквідатором були погашені кредиторські вимоги першої, другої та частково третьої черги. Тобто, в разі подання документів, Охтирська МДПІ була б включена до реєстру вимог кредиторів та до місцевого бюджету надійшли б грошові кошти в сумі. 900 тис. грн. Враховуючи те, що документи, пов’язані з ліквідацією підприємства, можуть містити відомості в підтвердження вищезазначених обставин, а також для здобуття даних щодо встановлення конкретних службових осіб з числа працівників Охтирської ОДПІ, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до зазначених вище документів, які на даний час перебувають у приміщенні Господарського суду Сумської області. Чи вдасться правоохоронцям повернути 900 тисяч у місто? Слідкуйте за нашими публікаціями.

Л. Меркульцева

 

 Комментарии (1)

 

  1. Ольга пишет:

    Ні не вдасться. Винні з ОДПІ вже вдерли.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: