ДЕРЖАВІ ПОВЕРНУТИЙ ПОДАТКОВИЙ БОРГ

17 марта 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев |

За сприянням  фахівців Охтирської ОДПІ ДФС Сумщини державі повернуто 4,6 млн. грн. податкового боргу ПАТ «Укрнафта»

Найважливішим  стратегічним  завданням податківців є  забезпечення виконання бюджетних надходжень. Проте заборгованість основних бюджетоутворюючих підприємств  – є серйозною перепоною досягнення цієї цілі.

Так, ПАТ «Укрнафта» є одним з найбільших боржників перед державним бюджетом України,  і  значна частина  боргу  обліковується в Охтирській ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області.

Заборгованість підприємства, яка виникла перед бюджетом ще з 2014 року  за рахунок несплати поточних рентних платежів, на  даний час складає  майже 1,9 мільярда гривень.

Вже другий рік  поспіль Охтирські податківці перебувають у  стані протиборства  з підприємством, намагаючись стягнути належні  до сплати податки державі, в  той  час як ПАТ „Укрнафта”, всілякими  заходами затягує процес погашення  боргу, вдаючись до блокування та оскарження дій як Охтирської ОДПІ  так і ДФС в  цілому.

Фахівці служби доклали величезних зусиль, для повернення належного  бюджету.

Так, в ході вжиття заходів по погашенню боргу  Охтирською ОДПІ було направлено звернення щодо ініціюванням перед Державною службою геології та надр України питання зупинення терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Було проведено описи 34 позицій найменування майна , які знаходять на території нашого району.

Крім того з метою стягнення боргу, керівництвом  Охтирської ОДПІ було внесено рішення  по стягнення коштів, а у травні  минулого року  подано позов про стягнення податкового боргу.

Після тривалого судового розгляду, Вищим адміністративним судом України 16 лютого 2016 року було прийнято рішення  на користь Охтирської ОДПІ.

На виконання вказаного рішення  протягом лютого-березня поточного року працівниками служби направлені інкасові доручення на рахунки платника ПАТ «Укрнафта» у банках, що його обслуговують.

Вже 29 лютого 2016 року,   бюджет отримав перший довгоочікуваний результат роботи податківців у  вигляді  надходження від направлених інкасових  на суму 4,6 млн. грн.

Процес стягнення податкового боргу ПАТ «Укрнафта» триває.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: