КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА: СУБСИДІЇ ВІДБИРАТИМУТЬ ЧАСТИНАМИ

17 марта 2016 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №11(1042)

ЧИНОВНИКИ РОЗ’ЯCНИЛИ, ХТО МОЖЕ МАТИ ПРОБЛЕМИ У ЗВ’ЯЗКУ З ПЕРЕВІРКОЮ (ВЕРИФІКАЦІЄЮ) ПРАВИЛЬНОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОПОМОГИ ВІД ДЕРЖАВИ

Очікується, що до держбюджету може й справді повернутися немала сума коштів. Адже згідно з інформацією Держстату, у січні цього року середній розмір субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на одну сім’ю збільшився порівняно з відповідним періодом минулого року в 3,7 раза і становив 1319,5 гривні.

Встановлено уже двадцять випадків, коли доводилося робити перерахунок субсидій. Майже всі ці випадки стосуються приховування частини прибутку. До прикладу, один із заявників, який звернувся за субсидією, повідомив своє місце праці, вказавши одну із фірм. Спеціалісти звертаються у Державну фіскальну службу, яка надає інформацію стосовно доходу, отриманого заявником на згаданій фірмі впродовж року – 50200 гривень.Та згодом працівники ДФС повідомили, що у заявника був ще додатковий дохід. Протягом трьох місяців він мав додаткову роботу на іншому підприємстві і отримав ще 5000 гривень за неї. Отож, отримувача субсидії викликають в управління соцзахисту і демонструють йому документ, надісланий Держфіскальною службою. Після цього робиться перерахунок субсидій. Усе, що нараховане понад визначену повторно суму субсидій, отримувач пільги має повернути. Штрафи за таке не накладаються.

Був випадок, що чоловік звернувся у січні цього року за субсидією. Він заповнив декларацію і житлову пільгу йому таки нарахували. Проте з’ясувалося, що отримувач субсидії не задекларував купівлю автомобіля за 80000 гривень (це більше, ніж встановлена межа – 50000 гривень). Інформація про це надійшла у лютому. Тому з цього місяця нарахування субсидій припинили і повідомили одержувачу про те, що має повернути гроші за січень та лютий. Загалом на місяць згадана сім”я отримувала 880 гривень субсидій. Отож їй доведеться повернути загалом 1760 гривень. Відділ соцзахисту вже надіслав офіційного листа цьому чоловікові із пропозицією у місячний термін повернути всю суму переплаченої субсидії. Якщо впродовж місяця гроші не поверне, то отримає повторне попередження. При цьому сума коштів, які слід повернути, не зміниться, адже виплата субсидій припиняється. До слова, одержувач житлової пільги, який має повернути субсидії через приховану інформацію про дорогу покупку, може прийти у відділ соцзахисту і написати заяву про розтермінування виплати. Тоді зможе частинами повертати гроші. Наприклад, по 30% від загальної суми щомісяця. І лише якщо особа не реагує на всі попередження і пропозиції органів соцзахисту впродовж трьох місяців, то на неї подають позов до суду.

Слід розуміти, що повністю повертати отриману субсидію доводиться лише тим, хто зробив дороговартісну покупку чи отримав послугу на суму понад 50000 гривень. У разі ж, коли забувають вказувати всі доходи або приховують їх, спершу проводять перерахунок субсидії. Тобто, може вийти менша сума субсидії на місяць і слід повернути різницю між вперше нарахованою житловою пільгою і тою, яку нарахували вдруге. Цю різницю множать на кількість місяців, коли людині нараховували більшу суму субсидій, враховуючи неправильний дохід. Хоча якщо сума прихованого доходу велика, то можуть нарахувати нульову субсидію (0 гривень) і таки доведеться повернути все, що отримувала сім’я від держави у вигляді житлової субсидії. До слова, нормативними документами не передбачено врахування доходів від депозитів під час нарахування субсидій. І не важливо, яка сума таких доходів.

Л. Щербакова

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: