РЕЗОНАНС: ВИХОВУВАВ ДО СТРУСУ МОЗКУ

17 марта 2016 | НОВИНИ | 3 коммент. | №11(1042)

ДО ОХТИРСЬКОЇ ЛІКАРНІ З ТІЛЕСНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ БУВ ГОСПІТАЛІЗОВАНИЙ 13-РІЧНИЙ ПІДЛІТОК

Лікар приймального відділення повідомив до Охтирського відділу поліції про те, що до них з тілесними ушкодженнями у вигляді саден на лобі та забійними ранами грудної клітки спереду і ззаду доставлений 13-річний хлопчина.

Працівники поліції виїхали до лікарні та опитали бабусю неповнолітнього пацієнта, котра й привезла онука до медичного закладу. Як пояснила правоохоронцям літня жінка, травми підліток отримав від свого вітчима. 32-річний чоловік дуже швидко «вжився» в роль батька і взявсь виховувати хлопця.

Того дня чоловік повчав пасинка поратися по домогосподарству. Але у підлітка не все виходило до ладу. Тож, замість того, аби в черговий раз пояснити хлопцю, як і що потрібно робити, дорослий чоловік схопив палицю і почав бити його по голові і тулубу.

Переляканий парубійко вибіг з двору і втік. Лише наступного дня він прийшов до своєї бабусі. Та ж, побачивши синці на тілі онука, відразу подалася з ним до медиків.

Наразі потерпілий знаходиться в лікарні. Відносно зловмисника співробітники поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження). За скоєне чоловікові загрожує штраф або виправні роботи.

Така офіційна інформація. Відповідно до українського законодавства координатором заходів щодо захисту дітей від жорстокого поводження є Служба у справах дітей РДА, до керівника якої у Охтирському районі Наталії ЗАЙЦЕВОЇ ми звернулися за коментарем.

- Нам стало відомо, що дана родина мешкає у селі Ясеновому. Тринадцятирічного хлопчика жінка мала від першого чоловіка, а проживаючи у громадянському шлюбі народила ще двох діток, які зараз відвідують дитсадок. Тобто чоловік, не будучи навіть законним чоловіком, жорстоко побив сина співмешканки.

- Це так. Причому вражає жорстокість молодого чоловіка. Йому всього 32 роки, його самого ще треба повчати, а він вирішив наставляти по суті чужу дитину та ще й підняв на неї руку. Сусіди кажуть, що хлопчик врівноважений, неконфліктний, завжди доглядає за меншими дітьми, може навіть супу їм зварити, коли старші на роботі. Хоча й кажуть, що чужа сім`я – темний ліс, однак в селі шила в мішку не втаїш. Тому якщо не заслужили, то ніхто поганого про них не сказав: роботящі, тримають велике господарство, працюють у агрофірмі, не пиячать, утримують в порядку благоустроєний будинок з усіма зручностями. Словом, у поле зору нашої служби, поліції та Центру соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді ця родина не потрапляла. І все ж таки факт побиття пасинка до струсу мозку ніхто не заперечує. Так званий вітчим тепер кається і просить пробачення. Здоров`я хлопчика уже йде на поправку, і як будь-яка дитина, він ладен пробачити і забути про конфлікт і фізичний біль. Але закон не звільняє чоловіка від відповідальності і за скоєне йому доведеться відповідати у суді. Однозначно, що дитина буде вилучена з сімї і деякий час знаходитиметься у Сумському обласному центрі реабілітації дітей. Цю родину ми також візьмемо під соціальний супровід і раз на місяць без попередження перевірятимемо ситуацію в домі.

- Майже одночасно з цим випадком у Олешні також постраждав неповнолітній від насильства від свого родича.

- А ця родина нам відома, перебуває у нас на обліку. Батьки не працюють, іноді зловживають алкогольними напоями, батьківських обов’язків по відношенню до своїх трьох синів не виконують. Старший син – десятикласник намагається щось змінити на краще, але родичам, які приходять за компанію розпити пляшку оковитої, це не подобається. Того разу у хлопця виникла сварка зі своїм дядьком, а потім дійшло і до бійки. Хоч і обійшлося без тілесних ушкоджень, але дільничний поліцейський склав протокол про адміністративне порушення за заявою потерпілого. Кривдник відповідатиме у суді, дитину теж доведеться вилучати із сім`ї.

Наталію Зайцеву вразила жорстокість молодого чоловіка

- Як часто трапляються подібні випадки у Вашій практиці?

- У Службі у справах дітей я працюю вже 16 років. Бувало, що батьки застосовували пасок з метою «виховання» дітей, але до подібної жорстокості не доходило. У нас на обліку стоїть 10 неблагополучних сімей, у яких виховується 20 дітей. Це родини, у яких є загроза вилучення дітей і позбавлення батьківських прав. Ми постійно проводимо профілактичну роботу серед дітей, роз’яснюємо їх права, щоб вони не потерпали від домашнього насильства. Попереджаємо батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків, за що вони можуть також потрапити під кримінальну чи адміністративну відповідальність.

І покарання за знущання над дітьми повинне бути таким, щоб винуватець і десятому заказав повторити подібне.

Л. Меркульцева

 Комментарии (3)

 

 1. Ольга пишет:

  Так. Вітчим – злочинець. Але ж мама повинна захищати своє дитя. Часто чоловікам бояться слово проти сказати, щоб не покинув. А діти страждають.

 2. Алена пишет:

  Все равно это не дает право отчиму распускать руки

 3. Ольга пишет:

  “Переляканий парубійко вибіг з двору і втік. Лише наступного дня він прийшов до своєї бабусі. Та ж, побачивши синці на тілі онука, відразу подалася з ним до медиків.”
  А де в цей час була мама? Її не турбувало, де в цей час був її син, де він ночував? Жорстокий вітчим! А мати чому не захищає свою дитину?!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: