В ЦЕНТРІ УВАГИ: ПОРА БИТИ В НАБАТ!

17 марта 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 6 коммент. | №11(1042)

14-РІЧНУ ДІВЧИНКУ У ВЕСІЛЬНОМУ ВБРАННІ ВЕЗЛИ У ТРУНІ НА КЛАДОВИЩЕ. ЩЕ ВЧОРА ПОВНА ЖИТТЄВОЇ ЕНЕРГІЇ І СИЛИ, ВОНА ПЛАНУВАЛА СВОЄ МАЙБУТНЄ І МРІЯЛА, ГАРНО ВЧИЛАСЯ, СПІВАЛА І ТАНЦЮВАЛА, ГРАЛА НА ГІТАРІ І У ВОЛЕЙБОЛ, ВМІЛА ДРУЖИТИ І СТАРАЛАСЯ РАДУВАТИ СВОЇМИ УСПІХАМИ НАЙРІДНІШИХ МАМУ І БАБУСЮ. У НИХ ВОНА БУЛА ОДНЕСЕНЬКА.

Ось і гімназія, де Ганнуся вчилася у 8-б класі. Вже ніколи однокласники не побачать її усміхненого обличчя, не почують дзвінкого голосочку, не попросять поради чи підказки, в якій вона ніколи не відмовляла.

Дітвора висипалась на вулицю, катафалк з Ганнусею зупинився і тоді залунали дзвоники, наче хотіли воскресити дівчинку із потойбіччя і повернути до звичайного життя – до уроків, диктантів, контрольних робіт. Траурна музика краяла серце, сльози градом котилися з очей кожного, хто це бачив. І кожна мати боялася навіть уявити себе на місці тієї, хто проводжав у останню путь своє єдине дитя.

Як могло статися так, що дитина «згоріла» за три дні? Кажуть, ракову пухлину з метастазами у легенях показала флюорографія уже в Сумах, в обласній дитячій клінічній лікарні. Та було пізно: дитина впала в кому і померла, не приходячи до тями. Чи можна було цього уникнути? Адже медики стверджують, що на ранніх стадіях рак лікується, потрібно тільки його вчасно діагностувати. То куди дивилися лікарі?

Ми звернулися до виконуючої обов’язки заступника головного лікаря по дитинству і материнству Охтирської дитячої поліклініки КЗ Охтирської ЦРЛ Галини СЕМЕНКОВОЇ і запитали, як так сталося?


- Хвора звернулася до дитячої поліклініки у листопаді минулого року. Вона скаржилася на біль у правому плечі. Дитячий невролог оглянула її, призначила додаткове лабораторне обстеження, консультацію хірурга та ортопеда. Ні кашлю, ні нежиті, ні навіть підвищеної температури у неї не спостерігалося. Спочатку ставили діагноз «брахеоплексит». Плексит (плеча) плечового суглоба – запальне ураження нервів плечового сплетіння.

У лютому лік ар радив батькам звернутися до обласних медиків, аби уточнити діагноз, оскільки стан дитини не покращувався. Лікарі дитячої поліклініки почали запідозрювати невтішний діагноз «онкологія середостіння чи головного мозку» (під питанням).

ЧИ РОБИЛИ ЇЙ ФЛЮОРОГРАФІЮ?

- Ні, бо дівчині не виповнилося 15 років. (Авт.: так невже краще поховати дівчинку, ніж зробити флюрографію до 15 років?). Відповідальність за збереження здоров’я і життя дітей в першу чергу лежить на батьках. Адже будь-які медичні маніпуляції ми маємо право проводити лише з дозволу батьків.

Також ми звернулися до шкільної медсестри Охтирської гімназії Наталії СИДОР, аби з’ясувати, на що скаржилася дівчина?

- Особливих скарг на погане самопочуття у дівчини не було. Інколи вона заходила до мене виміряти тиск, час від часу турбували головні болі. 15 лютого її оглядав хірург. 19 лютого проводилося планове щеплення учнів 8 класів від поліомієліту. Перед вакцинацією її оглядала педіатр Анна Мучник, яка й помітила збільшені надключичні лімфовузли діаметром до 1,5 см і направила дівчину на додаткове медичне обстеження. Розгорнутий аналіз крові показав лише незначний лейкоцитоз та збільшення СОЕ.

На сьогоднішній день так і не зрозуміло, чи прогнозували у Ганнусі можливість розвитку онкохвороби, чи ні, чому навіть при найменшій підозрі не направили дитину на обстеження в область, не перестрахувалися, знаючи, як молодшає рак. При цьому від трагедії, що трапилася з дитиною, всі відсторонюються, мовляв, це ж рак, з ним не посперечаєшся.

З цією смертю дзвіночок продзвенів не на урок, а для посадовців та відповідальних осіб, які повинні не тільки рапортувати про свої сумнівні досягнення. Дійшло до того, що на рак хворіють діти, а медики на вимогу редакції протягом трьох днів не могли назвати навіть їх точну кількість. Міський голова на те і обраний був, щоб в тому числі і примусити співробітників комунального закладу «Центральна районна лікарня» Охтирської міської ради виконувати свої обов’язки належним чином, і кому, як не місцевій владі, необхідно поставити питання про відповідальність за халатність та байдужість до життя дитини. І ми не
згодні з тим, що за здоров`я дитини несуть відповідальність тільки батьки.

Смерть дівчинки показала всім нам, що медицина в Охтирці дуже слабка, низькопрофесійна, ненадійна і про це не просто треба кричати, писати, говорити, а бити в набат!

О. Кириченко

 

 Комментарии (6)

 

 1. людмила пишет:

  Обращались мы в медцентр возле собора тот что, приезжает туда с Харькова эндокринолог Македонская, так вот она нам сказала мол че вы ко мне пришли, у вас все нормально, и в итоге у ребенка рак щитовидной железы с метостазами, вот вам и врачи, ты что дура не видела что у ребенка щитовитка увеличена? Да любой педиатр это должен прощупать, а тут хваленная Македонская с Харькова, на таких нужно в МОЗ писать и суд подавать….

 2. Shaytan пишет:

  Бей в набат не бей в набат . . . Мэр по телевизору на программе Видверто, сказал что для нашей больницы кормить три десятка бухгалтеров это самое то “бо там жэ тэндэры, закупки и т.д.”. За то на нормальных докторов которые работали бы на говом оборудовании (томограф, гемодиалез) у нас нет. Лучше бы разогнали этот террариум родственничков всевозможных в управлении больницы а дали полторы- две, если надо, ставки нормальным врачам которые хотят работать и учиться чему то новому, да на обучении их почаще посылали бы.

 3. пострадал пишет:

  меня долечили с неправильным диагнозом чуть не до смерти. шок, что эти спецы пошли на повышение. в институте, где меня спасли, сказали, что ахтырские медики – мудаки, если позже на месяц, то меня бы вообще не спасли. а девочку вспомните из Чупаховки, которую после наезда мотоцикла “лечили” у нас почти полгода. Отрезали до нельзя ногу, вторая начала гнить. Когда Мама привезла её в Киев в охмадит, там сказали, что ещё немного, и они бы вообще бы девочку не спасли. Почему вас раньше к вам ваши медики не отправили, – спросили киевские врачи. А там сделали сложнейшие операции, пересадки костей, и эта красавица девочка хоть и ходит на протезах., но жива-здорова. А у наших бы сгнила заживо.

 4. Рая пишет:

  “Розгорнутий аналіз крові показав лише незначний лейкоцитоз та збільшення СОЕ”

  Хіба таке можливо? А ви його робили той аналіз?…

 5. kac пишет:

  Заместитель главврача врёт, мама девочки просила сама направление в сумы, ей его не давали, они тянули до последнего пока уже явно стало ясно что дело с девочкой совсем не хорошее. Халатность наших так сказать медиков привела к смерти прекрасной девчонки. Одним словом мудаки и это самоё мягкое слово которым можно их назвать!

 6. 911 пишет:

  Пока у руля местной медицины будут твари-властижополизы… и еже с ними, для которых больные – исключительно источник их безбедного существования, будут продолжаться подобные случаи… А “власть” закрывает на все глаза, а, возможно, и покрывает их деяния!

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: