ПРАВИЛА ПУНКТУАЦІЇ ПО МОЛОКОЗАВОДУ: “БУДУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНИТИ”

23 марта 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 11 коммент. | №12(1043)

МИ ПОЦІКАВИЛИСЯ У ОБРАНЦІВ НАРОДУ – ДЕПУТАТІВ МІСЬКРАДИ,

ЯК ВОНИ ЗБИРАЮТЬСЯ РОЗСТАВЛЯТИ РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ У РЕЧЕННІ:

«БУДУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНИТИ».

На позаминулій сесії депутатам під шумок пропонували проголосувати за проект рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приватному підприємству «АВАЛС 2011» (юридична адреса: вул. Шевченка, 2-а, с. Лутище) щодо відведення земельної ділянки для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (розміщення та експлуатація очисних споруд) – землі промисловості по вул. Першотравневій, 114-а. А також тому ж заявнику, тільки на розміщення та обслуговування молокопереробного заводу по вул. Комінтерна, 2-а. Після того, як дане рішення не вдалося притягти за вуха, охтирчани завдяки ЗМІ та діяльності громадських активістів також дізналися про «план Пелиха» по захопленню Охтирки в смердючий полон молокопереробної промисловості.

Далі було засідання громадської ради, на якому мер Ігор Алєксєєв наводив всі переваги та можливі недоліки функціонування заводу для охтирської громади. Мовляв, робочі місця та надходження податків до міської казни є вагомим аргументом та пообіцяв винести це питання на громадські слухання. Вони таки відбулися 19 лютого у забитій вщент залі засідань міськради. Конструктивного діалогу не вийшло, та напевно, й не могло вийти, адже представники інвестора, м’яко кажучи, не належним чином підготувалися до зустрічі з громадою. Ні на одне питання вичерпної відповіді надано не було.

З часом про реконструкцію цехів колишнього «Нафтопроммашу» стали говорити все менше. Але ж робота там кипить, незважаючи на активний спротив мешканців міста.

В’ЯЧЕСЛАВ ЯНОВСЬКИЙ, фракція БПП: “НЕГАТИВ ОЧЕВИДНИЙ”

- “У прийнятті рішення щодо питання будівництва молокозаводу я керуюся здоровим глуздом. Якщо це буде підприємство європейського рівня, то чому б ні? Але охтирчани не вірять підприємцю, який не виконав обіцянок стосовно Палацу культури, перетворив Лутище на зону відчуження, призвівши до екологічної катастрофи у цьому регіоні. Я також не вірю у байки представників інвестора про екологічно безпечне виробництво. Загрози очевидні: утилізація токсичних відходів виробництва, можливий сморід, дим від котельні для обігріву підприємства хімічний склад повітря також не покращить, не говорячи вже про дорожнє покриття, яке й без того в багатьох місцях відсутнє. А якщо щодня містом будуть курсувати 40-тонні фури, то що від наших доріг залишиться? Лише спогади”.

ЛІЛІЯ НЕОФІТНА, ВО Батьківщина: “БУДУ ЗВАЖУВАТИ”

- “Буду відверта: на сьогоднішній день остаточного рішення я ще не прийняла. На прийом до мене приходять охтирчани і висловлюють думки як «за» (в основному це не працевлаштована молодь до 30 років), так і «проти» (це переважно пенсіонери, підприємці, держслужбовці). Наша політична сила нещодавно направила звернення на ім’я директора ПП «Авалс-2011», в якому виклали наступні питання щодо функціонування молокозаводу: чи будуть дотримані санітарні норми та екологічні стандарти; соціальна складова проекту (будівництво доріг, благоустрій міста тощо); розмір податкових платежів та наповнення бюджету міста; яку кількість води планують використовувати. Лише після отримання обґрунтованих відповідей з підтверджуючою документацією ми приймемо зважене рішення.

Охтирка завжди була індустріальним містом, а зараз виробничі підприємства можна на пальцях однієї руки перерахувати. Нафтова галузь переживає зараз не найкращі часи. Коли за радянських часів на заводі «Нафтопроммаш» працював ливарний цех, то думкою громадян ніхто не цікавився. І всі були задоволені: отримували зарплатню, інфраструктура міста покращувалася (згадайте міський парк тих часів). А якщо міська казна не буде наповнюватися, то нас спіткає доля Писарівки”.

ІВАН СУШИНСЬКИЙ, ВО Батьківщина: “БАЛАЧКАМ НЕ ВІРЮ”

- “Я людина практична і тому не схильний довіряти пустим словам, не підкріпленим документально. Тому доки я не побачу проекту по реконструкції цехів під молокозавод, то остаточного рішення не прийму. Попередні громадські слухання були малоефективними. Знаючи прийоми роботи інвестора та технології, що запроваджуються на діючому заводі в Лутищах, давати дозвіл поки що зарано. Нехай представники інвестора обґрунтують свою позицію документально: мовою цифр та аргументів, а не на словах базікають”.

ОЛЕКСАНДР ШНАЙДЕР, ВО Батьківщина: “ПЕЛИХУ НЕ ВІРЯТЬ”

- “Депутати – обранці народу. Саме про це ми не маємо забувати, вагаючись, підтримувати чи ні проект рішення міської ради. Тому я дослухаюся до думки охтирської громади. Поки що громада майже одностайно проти. Із 600 підписів, лише близько 5 – за будівництво молокозаводу. Це переважно молодь, яка зацікавлена у нових робочих місцях. Але ми повинні задати собі питання: чи потрібні нам ці місця ціною здоров’я мешканців всього міста? Є така думка серед виборців, що якби це будівництво велося не Пелихом та на околицях міста, то дозвіл дали б стовідсотково. А так питання зависло в повітрі. Всім нам відомі темні справи цього бізнесмена по захопленню території Гетьманського НПП під котедж-парк, дамби. А який садок був у Лутищах. Пам’ятаю, як малим, перепливши річку, зі Скельок потрапляв до лутищанського садку зі смачнючими яблуками. А зараз на цьому місці чотири смердючі відстійники, де вже і комарі повиздихали.

Також не вселяють довіри розмови про фільтри 4-го ступеня захисту, які планують використовувати при спаленні брикетів у котельні. Перед дощем тиск знижується і дим все одно буде весь опускатися донизу. У такому випадку охтирчани й вікон не зможуть відкрити”.

АНАТОЛІЙ МАРЧЕНКО, “УКРОП”: “КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ”

- “Я вважаю, що все потрібно робити для людей і для покращення стану здоров’я населення. Екологія Охтирщини й без молокозаводу заплямована радіаційним забрудненням від нафтогазовидобувної промисловості. Озирніться навкруги – за останні десятиліття онкозахворювання помолодшало в рази. А Охтирка займає лідируючу позицію по області серед кількості хворих на рак. Тому моя думка однозначна – в центрі міста цього заводу не може бути. За межами – будь ласка. Насторожує також й розташування школи № 4 та стадіону неподалік. Навіщо ж дітей труїти?”.

ВІТАЛІЙ КОЛОДЯЖНИЙ, “Сила людей”: “НАМ І КХП ДОСИТЬ”

- “Я стовідсотково проти. Неодноразово чув скарги лутищан на сморід від діяльності маслозаводу. Міська каналізація зараз функціонує на грані фантастики – ледь-ледь витримує міські стоки, пивзаводу та сирокомбінату. Відходи ще одного заводу остаточно доконають охтирську каналізаційну систему. Моя теща мешкає в Кардашівці, то я цей сморід знаю не за чутками. А влітку там взагалі не продихнеш. До того ж по вул. Армійській від КХП летить полова, яка людям дихальні шляхи та легені засмічує. Чому б Пелиху особисто не зустрітися з депутатами та громадою, аби пояснити основні моменти проекту по реконструкції цехів колишнього «Нафтопроммашу» під молокозавод. А то адвокатів, проектантів присилає, а сам відсиджується. Віктор Сугак, наприклад, на зустрічі з приводу будівництва мосту сам приходив, нікого замість себе не присилав, а В’ячеслав Пелих не вважає за потрібне поспілкуватися з нами”.

ГРИГОРІЙ ДОВГАЛЬ, Радикальна партія Ляшка: “ЦЕ ПРОТИЗАКОННО”

- “Особисто я дотримуюся позиції, що молокозаводу в центрі міста не буде – депутати цього не дозволять. Кожного дня мені телефонують мешканці з мого виборчого округу і діляться переживаннями щодо можливого сусідства з шкідливим виробництвом. Найбільше звернень надходить від охтирчан, що проживають по вул. Заводській (колишня Комінтерна), А. Шаталова (до перейменування – Першотравнева) та прилеглих провулків. Люди в один голос стверджують: «Ми не бажаємо жити поряд з очисними спорудами молокопереробного заводу. А не приведи Боже станеться техногенна аварія. То що тоді? Своє майно залишати?». Також мені відомо, що так близько від приватного сектору будувати очисні споруди по законодавству не можна.

Я вважаю, що 18 голосів для прийняття рішення не набереться та і лікарі-депутати повинні проголосувати проти. Адже медики, як ніхто, знають, що значить шкідливе виробництво і невитримані відстані від житлового масиву для здоров’я охтирчан. На моє глибоке переконання, депутати різних рівнів не мають права приймати рішення, які суперечать нормам та вимогам законодавства України”.


Продовження теми у наступному номері.

 Комментарии (11)

 

 1. Марина пишет:

  Так, спрашивали у нее на Фейсбуке – не ответила.

 2. Сергей пишет:

  Да бред это все! Я писал о том, что меня возмутило больше всего. Потому, я очень хочу пообщаться с этим анонимом. А на счет “приказывает своим депутатам”, почему бы Вам не спросить лично у нее или у кого-то из депутатов? У того же Шнайдера, например. И да, нету понятия “своим депутатам” – есть однопартийцы.

 3. Марина пишет:

  Сергей, к утверждению о том, что Неофитная приказывает своим депутатам голосовать за завод у Вас претензий нет? Вы его как-бы не заметили, а потому можно сделать вывод, что первая часть комментария – правдива.

 4. Сергей пишет:

  Я, Неофитный Сергей Андреевич и меня очень интересует автор первого комментария… У кого и какие подписи я собирал? Отзовись, пожалуйста, разговор есть.. Либо сам напиши опровержение во избежание дальнейших проблем и чтобы не вводить людей в заблуждение.
  Вот мой номер тел 0664798117

 5. 911 пишет:

  депутати бюта + Депутати бпп + Волкова (медицина) +Шишкова (педагог) +Токар (директор) + Довгаль (директор)+Юрко (замдиректора)+ Грицак(зять Семёновни)+ мер+секретар+ Кирик .сложили все вместе и все.

 6. Марія пишет:

  Ну так сразу и пышы усих 18. Шо ж ты боишся.

 7. 911 пишет:

  до шисти калик з бюта добавьте мера секретаря и всех депутатов бюджетников которые получают зар плату у мера получится больше 18 человек

 8. Марія пишет:

  Обьяснить мени хто небудь, як шисть калик з бюта могуть принять ришення про молокозавод если всього голосив нада минимум 18?

 9. з коментарів депутатів відразу видно хто і як буде голосувати.
  З слів Неофітної Л.П. ясно- вона підтримує розташування заводу.
  Ганьба такій партії і тепер шкодую що віддала голос на виборах за “Батьківщину”.

 10. Tata123 пишет:

  Пані Неофітна щось знає?) Або вже шось має… Такий коментар дала, що закрадаються сумніви щодо її думки “по совісті”.

 11. Проти заводу в центрі міста! пишет:

  Неофітна неділю назад на зборах членів Батьківщини дала наказ своїм депутатами голосувати ЗА будівництво молокозаводу.а тим хто відмовлявся грозила виключенням з партії. Шнайдеру навіть виговір вліпила за те що виступає без її дозволу.Син Неофітної збирав підписи в своїх однолітків під петицію що молодь голосує за завод.Так хочуть протягнути голосування за розміщення заводу і поки не назбиралися гарантовану половину депутатів не виносять на сесію.значіть ще не всі депутати втратили совість.надія є.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: