ПРАВО НА ВІДПОВІДЬ

23 марта 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №12(1043)

СПРОСТУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ, ВИКЛАДЕНОЇ В СТАТТІ

“ІЗ ЗАЛИ СУДУ: ХТО ЗАГУБИВ 900 ТИСЯЧ ДЛЯ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ?”

В минулому номері газети «Роксолана» та на сайті газети «Роксолана» 16.03.2016 був розміщений матеріал під назвою:«Із залу суду: хто загубив 900 тисяч міського бюджету?» за підписом головного редактора газети Л. Мекульцевої , в якому була надана негативна оцінка роботи фахівців Охтирської ОДПІ, що призвела до втрат місцевого бюджету в сумі 900,00 тис.грн.

Разом з тим, такі висновки автора у публікації є необ’єктивними та передчасними, оскільки зроблені на основі проміжних процесуальних документів кримінального провадження, в яких слідчий, цитуючи диспозицію статті Кримінального кодексу України щодо недбалого ставлення службових осіб до свої посадових обов’язків, намагається лише довести суду своє право на отримання документів, по яких, з позиції слідства, можливо такі дії підтвердяться.

Заявлені у клопотанні слідчого доводи для отримання тимчасового доступу до документів, в подальшому зазначені у описовій частині ухвали суду, до стадії повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення по суті носять характер робочого припущення.

Сума орендної плати з юридичних осіб, яка нібито з вини працівників податкової інспекції не була включена до реєстру кредиторських вимог ПАТ „Нафтопроммаш”, як конкурсні вимоги, що виникли до дати порушення провадження у справі про банкрутство підприємства, – і не могла бути включена до кредиторських вимог, оскільки у десятиденний термін від дати отримання податкового повідомлення-рішення про нарахування була оскаржена підприємством у порядку адміністративного судочинства, та з 14 грудня 2011 по 6 вересня 2012 знаходилась у судовому розгляді.

Через судове оскарження платником, донарахована за січень-вересень 2011 року орендна плата за землю була внесена до особової картки ПАТ „Нафтопроммаш” лише після 6 вересня 2012 року і станом на 6 березня 2012 не могла бути заявлена до конкурсних кредиторських вимог у справі про банкрутство.

Навіть заявлене в зв’язку з порушенням справи про банкрутство ПАТ „Нафтопроммаш” клопотання Охтирської ОДПІ про зупинення розгляду справи про банкрутство, в зв’язку з оскарженням у адміністративних судах нарахованих податковою інспекцією грошових зобов’язань, які в подальшому можуть вплинути на розмір кредиторських вимог Охтирської ОДПІ та забезпечити надходження коштів до бюджету – як арбітражним керуючим так і судом були відхилені, оскільки не впливали на розмір грошових вимог ініціюючого кредитора.

Таким чином, доводи, які слугували підставою для висновків автора статті стосовно дій фахівців інспекції, на даний час є лише обставинами, які досліджуються слідчим з метою встановлення наявних фактів порушень та виявлення винних осіб. При цьому, коло цих винних осіб не обмежується лише працівниками Охтирської ОДПІ.

А відтак, до винесення остаточного висновку та рішення у кримінальному провадженні, дії працівників Охтирської ОДПІ не можуть вважатись зазначеними у контексті матеріалу, – недбалим ставленням до своїх службових обов’язків при подачі документів разом з іншими кредиторами, внаслідок чого Охтирська ОДПІ не була включена до реєстру вимог кредиторів, чим спричинено ненадходження грошових коштів при ліквідації ПАТ «Нафтопроммаш» в сумі 900,00 тис.грн. до місцевого бюджету.

За результатами вирішення справи щодо наявності вини в діях посадових осіб Охтирської ОДПІ чи інших фігурантів кримінального провадження, інформацію буде висвітлено пізніше.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: