СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

23 марта 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №12(1043)

…СТВОРЮЮТЬСЯ ФОРМУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Голова Сумської облдержадміністрації підписав розпорядження про створення формувань цивільного захисту, мережі спостережень і лабораторного контролю Сумської області. Вони створюються з метою проведення аварійно-рятувальних і відновлювальних робіт, надання допомоги населенню, яке постраждало в результаті надзвичайних ситуацій, під час або в результаті воєнних дій. Районні держадміністрації зобов’язані в двотижневий строк розробити і затвердити завдання по створенню відповідних формувань цивільного захисту і забезпечити їх готовність до виконання завдань у мирний час та в особливий період.

…ДОЛЯ ПРОФТЕХОСВІТИ НЕ ВИРІШЕНА

Відповідні рішення, які б врегулювали питання щодо фінансування мережі закладів профтехосвіти на рівні центральних органів влади ще не прийняті, тому ситуація залишається напруженою. Виплата авансу згідно з термінами здійснюється у період з 10 по 20 число місяця, проте не всі бюджети міст у Сумській області мають можливості провести розрахунки. Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Олена Батраченко проінформувала про те, що заклади, які утримуються за рахунок обласного бюджету, будуть профінансовані. Проте в інших містах є проблеми.

«Ще 22 лютого облдержадміністрація зверталася до Адміністрації Президента, а також до народних депутатів від Сумщини з проханням прискорити вирішення питання, тому сподіваємося, що ситуація стабілізується. Якщо ж найближчим часом відповідні документи не будуть підписані на центральному рівні, будемо пропонувати внести зміни до проекту рішення обласної ради щодо обласного бюджету та ініціювати виділення коштів з обласного бюджету, щоб розрахуватися з працівниками профтехосвіти», – сказав Олександр Марченко.

…ЗБИРАЄТЬСЯ ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ ОБЛРАДИ

На 25 березня оголошене засідання четвертої сесії обласної ради сьомого скликання. На розгляд виносяться звіт про виконання обласного бюджету Сумської області за 2015 рік, інформації прокурора області щодо стану законності й правопорядку в області та начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області про стан боротьби зі злочинністю та охорони публічного порядку на території області, зміни до Обласної програми соціального захисту населення на 2013 – 2016 роки. Депутати розглянуть Комплексну обласну програму «Правопорядок на 2016–2020 роки», Обласну цільову комплексну програму «Молодь Сумщини» на 2016–2020 роки, підсумки виконання Програми «Удосконалення системи роботи із зверненнями громадян» на 2012-2015 роки, щодо надання надр у користування, а також майнові, кадрові та інші питання. Попередньо усі проекти рішень розглядалися на постійних депутатських комісіях.

Найбільш жваве обговорення відбулося на комісії з питань земельних та водних ресурсів, використання надр, довкілля та лісового господарства викликало питання клопотання ПАТ «Укрнафта» щодо надання надр у користування.

Депутати наголошували, що підприємство не виконує соціальні угоди, а відтак страждають жителі Сумщини, руйнується інфраструктура, дороги, зникає вода. Райони найбільшого видобутку мають екологічні проблеми різного характеру, натомість люди не отримують бодай якихось коштів, навіть від соціальних угод. До того ж зазначалося, що підприємство заборгувало до державного бюджету майже 5 млрд гривень. Отже, була пропозиція не підтримувати клопотання. Тож тепер це питання розглядатимуть депутати на пленарному засіданні сесії.

…ОДНА ВАКАНСІЯ НА 19 ЧОЛОВІК

Головне управління статистики у Сумській області повідомляє, що протягом січня-лютого 2016 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 23,4 тисячі безробітних, що на 0,1 тисячі осіб більше, ніж у січні-лютому минулого року. З початку року 1,6 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних були працевлаштовані. На кінець лютого на обліку залишалося 18,9 тис. безробітних. У базі вакансій на вказану дату налічувалось 856 вільних робочих місць. Серед вакансій кожна п’ята розрахована на працівників сфери торгівлі та послуг або на кваліфікованих робітників з інструментом, або на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою техобладнання і машин. Кожна тринадцята – на фахівців або на професіоналів.

…КОНЕЙ ПЕРЕПРАВЛЯЛИ НА РОСІЮ

16 березня військовослужбовці відділу «Велика Писарівка» затримали автомобіль Мерседес української реєстрації, на якому двоє громадян України перевозили коней. Всього в автофургоні прикордонники виявили 12 скакунів. Будь-які супроводжуючі документи на живий товар у чоловіків були відсутні. Наразі з`ясовуються обставини походження вантажу та законності його знаходження у контрольованому прикордонному районі.

…ЩОДНЯ – 8 П’ЯНИХ ВОДІЇВ

Під час проведення цільових профілактичних заходів, працівники поліції на території області протягом 20 днів виявили 163 факти керування транспортом громадянами у нетверезому стані. В перерахунку на середньостатистичний показник, це 8-9 п`яних водіїв щодоби. В зоні відповідальності Охтирського ДАІ – в Охтирському, Тростянецькому, Великописарівському та Краснопільському районах було складено 23 протоколи.

Відносно кожного виявленого правопорушника складено відповідні адмінматеріали. Любителі кермувати напідпитку несуть відповідальність : штраф 3400 гривень або позбавлення права керування авто на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб. Повторне таке правопорушення протягом року тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого, або адмінарешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Заходи щодо виявлення, документування та відсторонення від керування водіїв, які перебувають напідпитку або під дією наркотичних засобів, будуть тривати й надалі.

…ЗА ПАЇ РОЗРАХУВАЛИСЯ НА 98 %

За словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Петра Турчина у 2015 році власникам земельних паїв у селах Сумщини нараховано 633 мільйони гривень, що на 178 мільйонів гривень більше ніж минулоріч. Виплата коштів наразі становить 98% і власники земельних часток отримали 628 мільйонів гривень «Станом на 1 січня середній відсоток плати за оренду земельних паїв становить 4,2 % – це більше ніж на відсоток вище минулорічних показників. Вже сьогодні деякими холдингами та сільськогосподарськими підприємствами укладаються договори оренди на 7%, а подекуди й 8%. Тож, прогнозується, що до кінця поточного року аграрії Сумщини в середньому платитимуть 5 відсотків оренди за земельні паї. До того ж, минулого року орендарі земельних паїв спрямували на розвиток інфраструктури села понад 33 мільйони гривень», – підкреслив посадовець.

…АГРАРІЇ ОХТИРЩИНИ ЙДУТЬ ПО ГРАФІКУ

За інформацією виконуючого обов’язки начальника управління агропромислового розвитку Охтирської РДА Надії Миколаївни Питюкової, незважаючи на складні погодні умови польові роботи на Охтирщині виконані в повному об’ємі відносно графіку. Зокрема, станом на 21 березня в сільськогосподарських підприємствах району підживлено озимих культур на площі 8804 га, що складає 89 % від плану, закрито вологи на площі 11 746 га, (38 % від плану).

…ХТО І ДОСІ ВІРИТЬ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЯМ?

Не дивлячись на значний резонанс, пов’язаний із чисельними випадками інтернет-шахрайства, кількість жертв цього виду злочинів не стає менше. Так, нещодавно до Охтирського відділу поліції звернувся місцевий мешканець із заявою про шахрайство. Як він пояснив, на одному з безплатних інтернет-ресурсів він знайшов привабливий за ціною мобільний телефон. За домовленістю з продавцем, чоловік зі своєї банківської картки перерахував передплату – 850 грн. Проте ні товару, ні грошей не побачив. За даним фактом порушене кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України (шахрайство).

Знайти зловмисників нелегко, адже вони, як правило, користуються одноразовими сім-картами до мобільних телефонів і банківські карти. Як тільки гроші надходять на рахунок, «мисливець» за чужими грошима відразу зникає у віртуальному просторі. Тому при купівлі-продажу товарів через Всесвітню мережу будьте уважні.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: