ЗЕМЕЛЬНИЙ КОНФЛІКТ: ВЛАДА – ПАРТНЕР НЕ НАДІЙНИЙ. ЧОМУ “ЗАМОРОЖЕНА” ЗЕМЛЯ?

24 марта 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №12(1043)

Земельні конфлікти були актуальними як за Кайдашевих та Калитчиних часів, так і нині. Проте міжусобну тяганину за сусідську межу ще якось можна пояснити людським менталітетом, але коли простій людині тягатися доводиться з посадовцями, які повинні реально стояти на захисті інтересів громади, то на фоні економічного спаду в Україні такі дії нашої міської влади здаються не те, що безглуздими, а навіть шкідливими.

Історія цього конфлікту бере початок у 2005 році. Саме тоді приватний підприємець Анатолій Галета підписав договір, яким йому була передана у строкове (на 5 років) платне користування земельна ділянка 0,0036 га під комерційне використання по вул. Червонопрапорній, 38-б, відповідно до рішення сесії міськ ої ради. У договорі прописано, що орендар має переважне право на поновлення договору на новий строк, та не пізніше, ніж за 30 днів до його закінчення повідомити про намір продовження. Сплачував за земельну ділянку регулярно, але використовувати за призначенням не мав змоги.

- У 2009 році я написав заяву державному інспектору з контролю за використанням та охороною земель у Сумській області з проханням перевірити законність використання орендованої мною земельної ділянки іншою особою. Отримав відповідь, що інспектор Г. С. Рибак провів позапланову перевірку щодо дотримання вимог земельного законодавства та встановив, що ця ділянка самовільно зайнята іншим приватним підприємцем і використовується для розміщення та обслуговування літніх палаток для відпочинку. Інспектор склав протокол про адміністративну відповідальність, наклав адміністративне стягнення та видав припис з вимогою звільнити самовільно зайняту ділянку. А в кінці написав, що до повного усунення вказаних порушень це питання знаходитиметься на контролі, - розповідає Анатолій Іванович.

А. Галета показує всі документи

За 30 днів до закінчення дії договору знову подав до міської ради заяву. Розглядали її аж 8 місяців і у серпні 2011 року прийняли рішення про продовження дозволу на оренду землі на рік. Але заявник про це дізнався тільки тоді, коли з фінвідділу йому прислали нагадування, підписане нинішньою керівницею відділу регулювання земельних відносин І. Лисенко, про необхідність розробки документації нормативно-грошової оцінки землі. За цей час чоловік зробив проект на будівництво магазину, отримав архітектурно-будівельне завдання, сподіваючись, що врешті-решт йому дадуть можливість втілити свій задум. Проте самовільно зайняту ділянку ніхто не збирався звільняти і скарги до прокуратури, яка потім переадресувала мої вимоги до Державної інспекції сільського господарства в Сумській області, ні до чого не привели.

-Мені відповіли, що згідно із законодавством їм заборонено здійснювати заходи державного нагляду у сфері господарської діяльності приватного підприємця, який користується моєю ділянкою без дозвільних документів. А хіба мені треба, чим він там займається? Я хотів, щоб мені дали можливість будуватися, - обурюється підприємець.

У квітні 2015 року Анатолій Галета знову звертається до міського голови І. Алєксєєва про надання вказаної земельної ділянки в оренду під будівництво магазину. І отримує відповідь, що дійсно, ця ділянка є вільною для забудови, але тепер у відповідності до Земельного кодексу такі землі підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах, тому неможливо передати її в оренду без проведення земельних торгів.

- Так я згоден і через аукціон, написав я у новій заяві меру. І отримав у відповідь, що на даний час відділ земельних відносин здійснює регуляторну процедуру щодо розробки проекту рішення міськради «Про затвердження Положення про порядок продажу земельних ділянок та прав на них у м. Охтирка». І після його затвердження буде розпочата процедура організації земельних торгів на цю ділянку. Чекав-чекав якихось дій від влади, і знову написав заяву. А мені відповіли, що депутати міськради не виділили коштів на організацію аукціонів у цьому році, тому земельні ділянки для комерційної діяльності продаватися не будуть. Виходить, що наповнення міського бюджету нікого не цікавить, а я і багато інших людей, які займаються підприємницькою діяльністю, не можуть реалізувати своє право, - робить висновок підприємець.

Морочать голову чиновники, не зрозуміло, чого вони хотять. Чому не оприлюднять адреси вільних ділянок, які можна запропонувати на аукціон, мабуть, бажають мати якісь козирі в рукавах? Тому і немає довіри до місцевої влади, адже сьогодні роблять одне, завтра інше. З кожним новим мером з`являються нові правила, до яких не встигаємо пристосуватися. Але хіба життя можна «заморозити»? І навіщо?

Л. Меркульцева

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: