РОЗВІНЧУЄМО МІФИ: ЩО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ НАМ НЕСЕ?

25 марта 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №12(1043)

З листопада 2015 по березень 2016 року в Охтирському районі рішеннями сільських, селищної ради та розпорядженням сільських, селищної голови були перейменовані 104 топонімів (вулиць та провулків). Багатьох жителів занепокоїв цей факт: у скільки ж обійдуться зміни назв вулиць та що їм робити в цій ситуації?

Про те, чи необхідно в обов’язковому порядку змінювати місце реєстрації в паспорті, за яких умов доведеться вносити зміни в документи на житло, як після перейменування вулиці діяти підприємцям, яким чином укладати договори з постачальниками послуг та, головне, чи тягне це за собою фінансові витрати, розповів на апаратній нараді керівник апарату Охтирської РДА ВОЛОДИМИР ГУЦЬ.


Посадовець повідомив, що нещодавно було проведено засідання за участю представників філії «Охтирський РЕМ», УЕГГ, КП «Охтирської міської ради «БТІ та архітектурного планування робіт», Управління соціального захисту Охтирської райдержадміністрації, Охтирської ОДПІ ДФС, відділу надання адміністративних послуг апарату Охтирської РДА, Управління Держгеокадастру в Охтирському районі та ВАТ «Укртелеком».

У ході обговорення було зазначено, що додатково витрачатися у зв’язку зі зміною назв вулиць та провулків жителям Охтирського району не доведеться. Більше того, не потрібно людям звертатися до організацій, підприємств, щоб повідомити про зміни назв топонімів. Всі державні організації отримають списки з переліком старих та нових назв і внесуть зміни до свої баз даних самостійно.

Крім того, всі державні органи мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими.

Аби уникнути розбіжностей у адресах під час укладання угод на постачання послуг людині варто мати рішення сесії сільської ради чи розпорядження голови сільської ради, яким власне і було перейменовано вулицю або провулок. Але пересічному громадянину не потрібно терміново бігти до відповідної організації, аби переукласти угоду. Адже процес укладання угод поступовий і відбувається по мірі необхідності. Тож, коли виникне потреба переукладання, слід звернутися до сільської ради, яка надасть відповідний документ про перейменування.

Також не потрібно й обов’язково вносити зміни до документів на житло, нерухомість (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиці, на якій розміщена нерухомість. Чинним законодавством це не передбачено.

Теж саме стосується і документів власності на земельні ділянки. Документи, в яких зазначені старі назви, залишаються дійсними.

Водночас, за власною ініціативою власник майна, стосовно якого відбулися зміни в назві вулиці, має право звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Зміни до документів про право власності на нерухоме майно необхідно буде вносити лише якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва. Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: і покупець, і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці не змінюється.

До речі, за бажанням власник нерухомості в Охтирському районі може звернутися до КП «Охтирської міської ради «БТІ та архітектурного планування робіт» щодо внесення змін у технічну документацію. Ця процедура робиться за кілька хвилин і абсолютно безкоштовна.

Місце реєстрації (так звана «прописка»), штамп у паспорті обов’язково змінювати не потрібно. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба. Таким чином, після перейменування вулиці ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Проте, якщо місце реєстрації змінилося і є відповідний штамп у паспорті, то згідно чинного законодавства у 30-денний термін мешканець Охтирщини має звернутися до Охтирської ОДПІ ГУ ДФС для внесення змін до облікової картки про присвоєння ідентифікаційного номера. Сам номер не змінюється, проте вносяться зміни до картки. У разі не звернення передбачається штраф у розмірі 85,00 гривен. Щоправда, до кінця 2016 року для фізичних осіб діє мораторій на штраф, зазначають податківці.

Так самo змінити дані прo назву вулиці в загальнoму пoрядку змoжуть підприємці при внесенні змін дo свoїх устанoвчих дoкументів, пoв’язаних зі змінoю складу свoїх учасників (заснoвників, власників), структури управління. Щoправда, певних дoдаткoвих витрат мoжуть зазнати ті юридичні oсoби, які мають бланки і штампи зі старими назвами.

Хвилюючим для населення є питання отримання субсидій. Як повідомила заст упник начальник а управління соціального захисту населення Охтирської райдержадміністрації Надія Нагорна, приведення реєстрів у відповідність до нових назв ляже на плечі працівників управління, аж ніяк не людей. І, звісно, що зміна найменування вулиці не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Підготувала О.Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: