ПЕРЕВОДИМО ГОДИННИК: «ПРИВІТ», СОНЛИВІСТЬ ТА ДРАТЛИВІСТЬ

26 марта 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №12(1043)

Нікуди не дінешся, нам з Вами знову доведеться звикати жити за новим режимом. Цієї весною переведення годинників відбудеться в ніч з суботи на неділю 27 березня і у нас штучно віднімають цілу годину повноцінного ранкового сну. Зате ввечері, навпаки, доводиться вирушати в ліжко на годину раніше, коли сну немає в ні в одному оці.

Як зазначають лікарі, пережита зима, зниження імунітету, нестача вітамінів, сонця, а в додаток до цього ще й відібрана година сну негативно позначається на організмі людини. Це може призвести до зниження працездатності і погіршення самопочуття, а також зростання кількості захворювань на ГРВІ, інфарктів, інсультів, загострення депресій і психічних розладів. Крім того – порушення нічного сну і підвищення денної сонливості призводить до ДТП та нещасних випадків.

І хоча стрілку годинника переводять лише на годину, організм людини після цього адаптується протягом цілих двох тижнів. Більш «болючим» є перехід на літній час, коли період сну зменшується на одну годину. Тому ми звернулися до головного лікаря Охтирської ЦРЛ Віктора Бабича, аби отримати рекомендаціЇ, як більш гармонійно адаптуватися до нових часових умов і відчувати себе більш комфортно. І ось що порадив Віктор Олександрович:

- Лягайте спати і вставайте вранці хоча б на 30-40 хвилин раніше, ніж зазвичай, щоб отримати відчуття того, що Ви виспалися. Швидше заснути ввечері допоможе теплий душ, склянка молока з медом та трав’яний чай, а прокинутися вранці – контрастний душ та ранкова гімнастика. На сніданок не вживайте кави, навіть якщо вам сильно хочеться спати: кофеїн може викликати перезбудження нервової системи.

Викиньте з голови негатив. Хоча даним правилом потрібно керуватися 365 днів на рік, найбільш корисним і обов’язковим до застосування воно є в перші два тижні після переведення стрілок годинника. Від усіх збудників психологічного стану (новини, алкоголь, сигарети, ТВ, Інтернет) слід тимчасово відмовитися. Або хоча б зменшити їх вплив, який прямо пов’язаний з нервовими потрясіннями і, як наслідок, порушеннями сну.

Звичайно ж, більше гуляйте на свіжому повітрі. Спокійні прогулянки чи фізична активність, спілкування з друзями або читання книг увечері – все це допоможе сприятливо закінчити один день і бадьоро розпочати наступний.

О. Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: