МЕДИЦИНА: ЯК ПОБОРОТИ ПАЛИЧКУ КОХА?

26 марта 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №12(1043)

Туберкульоз існує стільки , скільки існує людство, і за цей час він став причиною смерті мільярдів людей. І в наш час цю жахливу хворобу вважають однією з головних причин високої смертності в усьому світі. З 1995 року експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я зареєстрували в Україні епідемію.

Завідуюча кабінетом «КДМ» дитячої поліклініки Анна Мучник наводить факти безжальної статистики: кожного року кількість хворих збільшується на 40 тисяч, 10 тисяч людей помирають від цієї підступної хвороби. Найбільша захворюваність на туберкульоз в Україні в Херсонській, Луганській та Запоріжських областях. Події, що нині відбуваються на неконтрольованих збройними формуваннями України територіях в зоні АТО також несуть загрозу подальшого поширення епідемії туберкульозу. Це пов’язано з неконтрольованим переселенням людей, неможливістю отримати щеплення, пройти флюорографічне обстеження. А також погане харчуванням, переохолодження, стреси, недоступність до повноцінного лікування підливають масла у «вогнище» поширення туберкульозу.

Офіційно в Україні більше 600 тис. хворих знаходяться під диспансерним наглядом, з них у 142 тисяч відкрита форма захворювання. Реальна кількість хворих значно більша. Часто діагноз ставлять після смерті, під час розтину. Особливістю епідемії туберкульозу в Україні є те, що вона об’єднала в собі три складові: епідемію звичайного туберкульозу, що піддається лікуванню звичайними методами, епідемію мультирезистентного туберкульозу і епідемію поєднання туберкульозу і вірусу імунодефіциту людини. На сьогодні туберкульоз – захворювання не тільки соціально незахищених верств.

Стосовно нашого регіону, то під наглядом лікарів-фтизіатрів знаходяться 119 хворих дорослих і один підліток. Діагноз « туберкульоз» в 2015 році поставлено – 27 особам, в 2014 році – 33 особи, в 2013 році – 36 осіб. Що це? Зниження захворюваності? Але чому занепокоєні фтизіатри? Флюорографічним обстеженням було охоплено людей: в 2015році – 41398, в 2014році – 41635; в 2013році – 42662. Завдяки профілактичним оглядам, а саме флюорографічному обстеженню діагноз «туберкульоз» було поставлено: у 2015році – 85,2% хворим, 2014 році – 93,3%, 2013 році – 88,9%. Люди безвідповідально ставляться до свого здоров?я. роками не відвідують лікаря, не роблять флюорографічне обстеження, і як наслідок – хворіють на туберкульоз, заражаючи оточуючих. Звертаються до лікаря, коли мають занедбані форми захворювання. Так, серед 27 хворих, яким було поставлено діагноз «туберкульоз» у 2015році , 7 мали деструктивну форму.

Часто туберкульоз довгий час себе ніяк не проявляє, або є незначні симптоми: підкашлювання, втомлюваність, пітливість, блідість. Діагноз ставлять випадково, після флюорографічного обстеження. Тому в Україні особам від 15 років один раз на 2 роки, а окремим контингентам 1 раз на рік треба робити флюорографічне обстеження. Для своєчасної діагностики туберкульозу у дітей кожній дитині з 1 року до досягнення 18-ліття роблять туберкулінову пробу на реакцію Манту. На жаль, деякі батьки безвідповідально ставляться до цієї діагностичної процедури і відмовляються від неї. Вважають, що туберкульоз, навіть в умовах епідемії, не торкнеться дітей та їх самих. На жаль, останнім часом маємо перебої у постачанні вакцини БЦЖ для щеплення дітей від туберкульозу.

Кожна свідома людина повинна знати: тільки відповідальним ставленням до свого здоров’я можна побороти паличку Коха. Регулярно проходьте флюорографічне обстеження. Його можна зробити безкоштовно в поліклініці. Своєчасно робіть пробу на реакцію Манту дітям. На сьогодні в дитячій поліклініці туберкулін є у достатній кількості. Ведіть здоровий спосіб життя та будьте здорові.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: