Правова допомога від агентства «Розшук»

27 марта 2016 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев |

З прийняттям 2 грудня 2010 року Податкового кодексу України в нашій державі для платників податків почалося «нове життя». Як показує практика, на сьогоднішній день «нове життя» не покращилося, а погіршилося.

Для того, щоб бути завжди в курсі подій податкового законодавства, потрібно ретельно стежити за змінами, які всупереч основним принципам податкового законодавства, а саме стабільності, вносяться частіше, ніж це передбачено Податковим кодексом України.

При цьому для людей, які займаються підприємницькою діяльністю і є сумлінними платниками податків, зазвичай, є проблемою брак часу для контролю за тими чи іншими змінами у податковому законодавстві.

Як показує практика, податкові органи все частіше виносять незаконні рішення щодо нарахування того чи іншого податку, при цьому буквально змушуючи сумлінних платників податків виконувати незаконні рішення податкових органів.

При цьому, декілька порад платникам податків:

З метою недопущення протиправних дій з боку посадових осіб контролюючих органів, рекомендуємо в процесі спілкування з особами, які прийшли на перевірку, застосовувати будь-які засоби відео- та звукозапису (мобільний телефон, відео- та фотокамеру, диктофон). Бажана присутність сторонніх свідків (споживачів, близьких людей, Ваших працівників, інших підприємців). Рекомендуємо під час проведення перевірки, користуватися правовою допомогою юристів;

Проведення перевірок органами державної податкової служби не повинно порушувати нормального режиму роботи платників податків (стаття 11-2 Закону «Про державну податкову службу в Україні»);

Порядок першого контакту з податківцями:

Перевірте службові посвідчення осіб, які прийшли до Вас на перевірку. На окремий листок паперу перепишіть всі відомості службового посвідчення кожного з перевіряючих, а саме: прізвище, ім’я та по-батькові, серія та номер службового посвідчення та до якої дати воно дійсне, посаду особи, яка пред’явила посвідчення, орган, який видав посвідчення;

Вимагайте від перевіряючих один примірник направлення на перевірку. В направленні повинно бути зазначено: дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Якщо в направленні на перевірку зазначено вид перевірки – «планова», то Вас повинні були письмово повідомити про перевірку за десять днів до її початку. В разі неотримання письмового повідомлення, у Вас є законні підстави для недопущення працівників податкової служби до проведення перевірки. Якщо в направленні зазначено як вид перевірки – «позапланова», то вимагайте від перевіряючих рішення суду та копію наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави її проведення, дати початку та закінчення. Ненадання Вам цих документів або їх надання з порушенням зазначених вище вимог, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки (ст. 11-2 та ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»);

Перед початком перевірки вимагайте від перевіряючих здійснити запис у Вашому журналі реєстрації перевірок. Відмова від підпису у журналі є підставою для недопущення перевіряючих до проведення перевірки (п. 7 Указу Президента «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності»).

Якщо за результатами проведення перевірки у платника податків виявлені порушення податкового законодавства, не варто чекати податкового рішення-повідомлення для заперечення факту порушень, вкрай необхідним буде письмово подати свої заперечення на акт перевірки органів податкової служби, які можна викласти як окремим документом, так і виклавши свої заперечення в самому тексті акту перевірки.

Наше правозахисне агентство «Розшук», зокрема юрист з податкових суперечок, надає кваліфіковані юридичні послуги в області податкового законодавства та допоможе Вам протидіяти незаконним рішенням податкових органів.

Також ми допоможемо Вам у складанні необхідних документів у вище стоячі податкові органи для досудового врегулювання виниклих суперечок та допоможемо в складанні скарг на дії податкових служб при проведенні перевірок, позовних заяв до адміністративних судів, а також надамо допомогу в складанні інших документів в різних галузях права.

Юрист з податкових суперечок агентства «Розшук» завжди до ваших послуг! Наше агентство знаходиться за адресою: м. Охтирка, вул. Армійська 1, 3 поверх.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: