СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

30 марта 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №13(1044)

…ПТО ДАДУТЬ ПОПРАЦЮВАТИ

Заклади профтехосвіти Сумщини отримають 28 млн.грн. стабілізаційної дотації з державного бюджету. На обласному рівні прийнято рішення, що розподіл державної субвенції на заклади профтехосвіти буде здійснюватися при умові співфінансування. Обласний бюджет виділятиме 60% від потреби, 40% – міста. Облдержадміністрація вважає, що така пропорція дозволить місцевим бюджетам впоратися з таким фінансовим навантаженням.

…ГУБЕРНАТОР ВІДМОВИВСЯ ВІД МАНДАТА

Про це Микола КЛОЧКО заявив 25 березня на сесії обласної ради. Пояснив: так вимагає новий закон про державну службу. Його ухвалила Верховна Рада у грудні минулого року, вступає в силу він із 1 травня. За ним чиновникам категорії «А», в областях це саме голови державних адміністрацій, забороняється поєднувати державну та політичну посади.

…СКІЛЬКИ ГУЛЯТИМЕМО НА ТРАВНЕВІ СВЯТА

На травневі свята українці відпочиватимуть з 30 квітня по 3 травня та з 7 по 9 травня. Відповідне рішення прийняв Кабінет міністрів. Рішення затверджено з урахуванням того, що на 1 травня цього року припадає День міжнародної солідарності трудящих та Великдень. Через те, що 1 і 2 травня – державні вихідні, але 1 травня припадає на неділю, 3 травня українці отримають додатковий відпочинок. При цьому Кабмін залишив за керівництвом підприємств право змінювати графік вихідних днів.

…ЯКІ ДОРОГИ РЕМОНТУВАТИМУТЬ

На Сумщині на ремонт доріг у 2016 році планують виділити понад 150 мільйонів гривень. Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО серед пріоритетних завдань назвав обласну ділянку траси Київ – Суми – Юнаківка, полтавський та харківський напрямки, а також мостові переходи. Зокрема, на обласну частину дороги Суми – Полтава планується спрямувати 32 мільйони гривень.

Як зазначив начальник Служби автомобільних доріг у Сумській області Іван РОМАНЮК, наразі погоджено обсяг видатків на середній і поточний ремонт, він становить 64 мільйони гривень. Орієнтовна сума, передбачена на експлуатаційне утримання, – 88 мільйони гривень.

Із 7100 км доріг, які знаходяться на території Сумської області (2,1 тис.км – державного і 5 тис. км – місцевого значення) нормативним показникам відповідають тільки 300 км, 4тисячі км втратили несучу здатність. Не у кращому стані і мости. Дві третини з 503 мостів вимагають термінового ремонту. «Уже 5 років міст у селі Климентовому знаходиться у передаварійному стані. Ми обмежили рух вантажів,поставили світлофор для реверсного руху. Заплановано виконання проектних робіт», – проінформував Іван Романюк. Але поки що сама служба автодоріг без фінансування, заборгованість по заробітних платах складає 2 місяці.

…ТУБЕРКУЛЬОЗ НАСТУПАЄ

В Управлінні охорони здоров’я Сумської ОДА повідомляють, що 10 269 людей знаходяться на обліку у лікарів-фтизіатрів. Протягом останнього року 623 жителів Сумщині вперше почули про свій діагноз, а 147 – померли від цієї недуги. Наразі в області виявлено 20 дітей з активним туберкульозним процесом. У середньому щороку в нашому регіоні реєструється близько 600 нових випадків захворювання на туберкульоз. На туберкульоз може захворіти будь-яка людина, незалежно від соціального стану. Найбільш загрозливим є повітряний шлях зараження. Саме так інфікуються 95% пацієнтів. Під час кашлю, співу, голосної розмови мікобактерії туберкульозу розповсюджуються від хворої людини на відстань від 1-1,5 до 5 метрів. Тож хворіють і лікарі, і вчителі, і бізнесмени.

…ВИСТАВЛЯЮТЬСЯ НА ПРИВАТИЗАЦІЮ

Міська рада затвердила перелік обєктів комунальної власності територіальної громади Охтирки, які підлягають приватизації у 2016 році. Це нежитлова будівля (сарай-гараж) по пров. Матяша,7 площею 22,5 кв.м, нежитлова двоповерхова будівля по вул. Снайпера, 13-а площею 123,2 кв.м та нежитлове приміщення по вул. Перемоги (Леніна),8 площею 11 кв.м. Всі об’єкти підуть на продаж через аукціон.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: