СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

6 апреля 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №14(1045)

…ФІНІШ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

4 квітня у Києві офіційно завершився опалювальний сезон у житловому фонді та на об’єктах соціальної інфраструктури. У школах та лікарнях тепло поки що здійснюється за письмовими заявками керівників закладів.Як повідомив Григорій Юрко, опалювальний сезон в Охтирці ще триватиме, адже середньодобова температура не перевищила 8 градусів по Цельсію. 11 квітня питання про його припинення буде обговорюватися з міським головою Ігорем Алєксєєвим.

…ПРИВІЗ ДОДОМУ БОЄПРИПАСИ

В селі Жовтневому Охтирського району 41-річний чоловік, який нещодавно повернувся із служби в АТО, перебуваючи у нетверезому стані, влаштував на своєму городі «бойові дії». Хизуючись перед друзями, він підірвав дві бойові гранати, ймовірно, від РГД-5. Правоохоронці оперативно прибули на місце події та виявили у чоловіка ще «кілька предметів, схожих на бойову гранату Ф-1, 400-грамову тротилову шашку і 9 патронів різного калібру.

«Враховуючи, що до найближчого жилого будинку було 20-30 метрів, а город, де чоловік підірвав гранати, нічим не огороджений, жителям вулиці загрожувала немала небезпека» – коментує цю подію в.о. начальника відділу поліції Руслан Кладько. Зараз чоловіка затримали до з`ясування обставин пригоди.Спочатку він категорично відмовлявся від своєї причетності до вибухів, та під тиском очевидних доказів і фактів зізнався. Стосовно нього відкрите кримінальне провадження по ч.1 ст. 263 КК України. Колишньому військовому «світить» позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

…У ЛІСІ – РЕЖИМ ТИШІ

У відповідності з останніми змінами у екологічному законодавстві, з 1 квітня до 15 червня в лісомисливських господарствах оголошено режим тиші. У цей період відбувається масове розмноження диких тварин, тому забороняється проведення робіт і заходів, які супро- воджуються підвищеним рівнем шуму ( стрілянина, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарні вирубки лісу, використання маломірних човнів, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Контроль за дотриманням режиму тиші покладено на лісників та єгерів.

…ВІДБУЛАСЯ КОМПЛЕКСНА ПЕРЕВІРКА ЦИВІІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

В Сумській області з 21 по 31 березня тривала комплексна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки у Сумській області та службової діяльності Управління ДСНС України в Сумській області. Було проведене ретельне інспектування територіальних підсистем цивільного захисту в Сумах, Лебедині, Охтирці, Шостці, Білопільському, Лебединському, Охтирському та Шост
кинському районах.

Зокрема, в Охтирці та члени комісії перевірили роботу міської ради, підприємств, установ і організацій та спеціалізованих служб цивільного захисту на пред мет дотримання пожежної та техногенної безпеки, готовність аварійно-рятувальних служб реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій, стан інженерного, медичного, біологічного та хімічного захисту населення, систему здійснення оповіщення тощо.

В ході перевірки було проведено практичне на-вчання по вводній, що передбачала вилив аміаку на території ПАТ “Охтирський м’ясокомбінат”. Заступник голови комісії Павло Афанасьєв у звіті про результати перевірки серед кращих відзначив відпрацювання планів реагування на надзвичайні ситуації в м.Охтирка, Охтирському та Лебединському районах. Контрольна перевірка буде здійснена у липні цього року.

…ЗА ПЕРШОЦВІТИ МОЖНА ЗАПЛАТИТИ ШТРАФ

Екологи Сумщини разом з правоохоронцями проводять операцію «Першоцвіт-2016» і застерігають громадян від знищення об’єктів рослинного світу, особливо тих, що занесені до Червоної Книги.До таких видів відносяться підсніжник білосніжний і складчастий, проліски, черемша, сон-трава, конвалія, шафран (крокус), медуниця, горицвіт весняний (адоніс) та інші. На Сумщині ця заборона стосується перш за все черемші, яку браконьєри активно привозять з околишніх лісів на ринок, а ареал її розповсюдження у нашій області незначний і росте вона лише в деяких місцях, в тому числі й на Охтирщині. У випадку активного «полювання» на ці види рослин, вони будуть просто знищені.Тому поліція і екологи попереджують: збір і пошкодження першоцвітів, а також торгівля ними категорично заборонені.

За порушення порядку придбання чи збуту першоцвітів, занесених до Червоної Книги України, або які охороняються згідно з міжнародними домовленостями України, передбачена відповідальність за ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від 100 (1700 грн.) до 215 (3655 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу або без неї. Крім того, за кожний екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної Книги, передбачена відповідна компенсація. Наприклад, за черемшу – 62 грн., шафран, підсніжники – від 49 до 62 грн. в залежності від виду, сон-траву – від 37 до 62 грн.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: