ЛАНДШАФТНИЙ ФОТОРЕПОРТАЖ: ЧИ СТАНЕ ПАРК ПРЕКРАСНИМ?

7 апреля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №14(1045)

В минулому році у міської влади, нарешті, дійшли руки до облаштування міського парку відпочинку поблизу ОМЦКД «Кнєжа». На День незалежності охтирчани та гості міста гуляли парковими доріжками, які тоді більше схожі були на осередки культури: так гармонійно вписувалися у екстер’єр музиканти, художники з мольбертами, розмальовані мавки, піснярі у національних костюмах. На святі міський голова відзначив, що це лише початок роботи і пообіцяв їх продовжувати.

“РОКСОЛАНА” ВИРІШИЛА ПРОГУЛЯТИСЯ ВЕСНЯНИМ ПАРКОМ ТА ПОСПІЛКУВАТИСЯ З ОХТИРЧАНАМИ, АБИ ВОНИ ПОРАДИЛИ ПРЕДСТАВНИКАМ ВЛАДИ, ЯК КРАЩЕ ОБЛАШТУВАТИ МІСЦЕ ВІДПОЧИНКУ.


ГАЛИНА САВРАСОВА працівник Височанської НВК:

- Як приємно прогулятися теплим весняним вечором охтирською набережною: стоять лавки, ліхтарики м’яко освітлюють вечірні сутінки – романтика одним словом. І для повної ідилії не вистачає хіба що квітників, насаджень самшитів. А якщо бюджет дозволятиме, то створити альпійські гірки, установити вазони з петуніями. Та й на греблю непогано було б звернути увагу: почистити її, зробити безпечний підхід (а то з дітьми лячно близько до берега підходити).


ОЛЕКСІЙ КОВАЛЕНКО учень ДНЗ ПТО:

- В парку мало зелених насаджень. Старі тополі спиляли, а на їхнє місце нові дерева потрібно насаджувати. Засмучує ставлення людей: урни стоять через кожні п’ять метрів, але сміття на землі та в річці від цього чомусь менше не стає. Починати зміни потрібно з себе, зі свого ставлення до навколишнього середовища, поваги до оточуючих. Неприємно, коли молодь розпиває алкоголь в парку замість того, аби займатися спортом. В Охтирці спортивних майданчиків замало. Чому б міській владі не подумати над створенням в парку спортивного осередку?


МИХАЙЛО МАРТИНЕНКО пенсіонер:

- Я мешкаю неподалік від паркової зони, тому частенько відпочиваю тут зі своїми онуками. Нарешті у парк почали вкладати кошти, але ще потрібно дещо допрацювати. Я б порекомендував владі звернути увагу на безпеку відпочиваючих та обмежити в`їзд автівок до зеленої зони. Можна забити залізні кілочки чи встановити знак «В`їзд заборонено». А то погляньте як двійко-трійко хамів роз’їжджали по газону, навіть сліди від шин залишилися. Будівельне сміття неподалік майданчика, де розміщаються приїзжі «Шапіто», також не прикрашає пейзаж. Потрібно знайти крайнього і вивезти його нарешті.


ОЛЕКСАНДР ТЕРЕШКОВ студент:

- Мені подобається бігати парковими доріжками, вдихаючи чисте вологе повітря на повні легені. Але було б краще створити бігову доріжку на тому березі річки, розширивши цим самим паркову зону. Тоді б охтирчани могли б вести здоровий спосіб життя, не заважаючи іншим відпочиваючим. Та й на роликах по рівній поверхні приємніше кататися. Ото було б здорово. Та для початку хоча б аварійні дерева потрібно позрізати та навести лад на правому березі. Також я порадив би на території парку розмістити інформаційні таблички з розміром штрафу чи соціальну рекламу, яка б закликала перехожих не смітити. Не розумію, кому троянди на Лавці Примирення заважали, навіщо було їх безсоромно відривати та забирати додому?


ВОЛОДИМИР МОЇСЕЄНКО голова Громадської ради:

- На засіданні Громадської ради виступала начальник управління ЖКГ Валентина Колтирєва зі звітом стосовно програми «Чисте довкілля-2016». І я задав їй питання стосовно парку: чому б не облаштувати і правий берег річки, який постійно захаращений сміттям та бур’янами. Валентина Геннадіївна відповіла, що там стоїть могильний знак. А краєзнавець Євген Мегера розповів, що років 20 тому на цьому місці утопився чоловік і родичі поставили пам’ятний знак. Та це не може бути приводом нічого не робити. Дитячих майданчиків замало, культурних місць відпочинку не вистачає. Тому доцільно в парку створити місце для дитячих розваг.


СЕРГІЙ МАРТИМ`ЯНОВ заступник мера:

- Згідно Програми соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік на облаштування парку виділено 200 тис. грн., які потрібно буде освоїти до Дня міста. Зараз проводиться активна робота над концепцією розвитку місця відпочинку. Ще в минулому році ми напрацювали план роботи по благоустрою греблі. Навіть мали задум встановити вітряний млин. Але бюджет поки що цього не дозволяє. Ми прислуховуємось до думки охтирчан і також підтримуємо ідею появи в парку сцени для виступів, майданчика для тихого відпочинку. На порядку денному й поява малих архітектурних форм – скульптур з дерева. У стратегічних планах облаштувати й інший берег річки, організувавши алейки з лавами для відпочинку.


Сподіваємося, представники влади дослухаються до зауважень охтирчан. Також хотілося б прозорості у використані коштів та поінформованості широкого загалу про наміри та практичні дії щодо облаштування парку.

 Комментарии (1)

 

  1. Антон пишет:

    Зараз проводиться активна робота над концепцією розвитку місця відпочинку — громко сказано

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: