ПРАВИЛА ПУНКТУАЦІЇ ПО МОЛОКОЗАВОДУ: “БУДУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНИТИ” (ПРОДОВЖЕННЯ)

8 апреля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 3 коммент. | №14(1045)

Продовження. Початок у № 12 від 23 березня 2016 року , № 13 від 30 березня 2016 року.

Громадськість не мовчить, а висловлює свою категоричну позицію проти будівництва молокозаводу. Опитані нами депутати підтримують свій електорат і також не у захваті від цієї ініціативи. Та забудовники на людей не зважають. У колишніх цехах «Нафтопроммашу» робота кипить на славу (чи завдяки Славі).

ФОТОФАКТ

Ми в цьому переконалися на власні очі, відвідавши так званий режимний об’єкт № 1 в місті, бо потрапити туди з фотокамерою не так вже й просто. Нашому кореспонденту заборонили проводити фотозйомку, бо працівникам за це потім попадає на горіхи від керівництва. А на аргументи, що це не є режимний об’єкт, ніхто не зважив і настійливо рекомендували покинути територію. Але від об’єктиву наших фотокамер активне будівництво приховати не вдалося: бетонозмішувачі колотять цементний розчин, будівельники кладуть цеглу, хтось ріже залізо, фури завозять якісь вантажі (див. фото).

18 березня ми зробили офіційний запит до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області стосовно видачі декларації на початок будівельних робіт (реконструкції) ФОП «Авалс-2011» за адресами: м. Охтирка, вул. Першотравнева, 114-а та вул. Комінтерна, 2-а. Отримали відповідь, що реєстрації будь-яких документів декларативно-дозвільного характеру за вказаними у запиті критеріями пошуку не проводилася. Виходить нонсенс – дозволу на виконання будівельних робіт немає, земельна ділянка в оренду не надана, а будівельні роботи все одно ведуться.

ЯК ДЕПУТАТИ МІСЬКРАДИ ЗБИРАЮТЬСЯ

РОЗСТАВЛЯТИ РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ У

РЕЧЕННІ: «БУДУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНИТИ»?

Віктор Токар, партія “Відродження”: “НЕ ПЛАТИТЬ ЗА ОРЕНДУ ЗЕМЛІ”

- “Із самого початку не вийшло конструктивного діалогу між представниками інвестора та громадою. На слуханнях інженери, проектанти намагалися донести інформацію до охтирчан про необхідність та безпеку такого роду виробництва. Але не судилося, їхніх аргументів виявилося замало. Соціальний градус спротиву аж зашкалює. Ейфорія від смороду та екологічного лиха в Лутищах людям набагато красномовніше проілюструвала потенційну небезпеку. Тому я також проти будівництва молокозаводу. Але за оренду землі платити потрібно. Виходить, на практиці так: підприємець викупив цеха колишнього «Нафтопроммашу», проводе в них ремонтні роботи, а за землю поки що не платить, бо депутати не дали на це дозвіл. У появі молокозаводу в центрі міста я сумніваюся, два кілометри каналізаційних мереж до очисних ніхто прокладати не буде”.

Роман Грицак, Радикальна партія: “ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО”

- “Мешканці округу № 28 (це переважно мікрорайон Дачний) категорично проти появи екологічно небезпечного виробництва в центрі міста. Люди звикли довіряти власним відчуттям та досвіду, а не балачкам. Маслозавод в Лутищах оптимізму не додає: природа ще довго оговтуватиметься від к атастрофічних наслідків діяльності пана Пелиха. Поряд із будовами колишнього заводу «Нафтопроммаш» протікає річка Охтирка. Тому мимоволі приходить думка, що аби зекономити на скидах відходів виробництва, підприємець може зливати отруйну жижу у водну артерію міста, яка й так ледь-ледь жевріє. Сучасні технології дозволяють очистити воду в р. Охтирка до стану питної, але кому це потрібно? Не в нашій державі і не нашим бізнесменам”.

Олександр Васильченко, партія “Укроп”: “НОВА ПОРЦІЯ ОТРУТИ”

- “Я проти будівництва молокозаводу, але коментувати досить широко це питання не хотілося б. На зустрічі з виборцями я зробив висновок, що люди з острахом ставляться до виробництва такого масштабу, особливо мешканці вул. Заводської (Комінтерна). Охтирська каналізаційна мережа не готова приймати відходи молокопереробної промисловості. Озеро Ігнатенкове, яке приймає на себе всі міські нечистоти, зараз майже мертве. Коли сирокомбінат збавив об’єми виробництва, його стан трішки покращився, але нова порція отрути явно не покращить стан озера, а навпаки приведе до екологічної катастрофи. До того ж вітер зі сторони очисних часто дме в сторону міста. Уявити наслідки такої «ароматерапії» не складно”.

Наталія Масло, БПП “Солідарність”: “ОХТИРЧАНИ ПРОТИ”

- “Коли містом прокотилася хвиля чуток про перспективу появи в центрі міста молокозаводу, то я звернулася до голів квартальних комітетів, аби ті провели опитування серед охтирчан з приводу цього питання. І як з’ясувалося, по моєму округу 100 % опитаних категорично проти будівництва. Більше того, люди нажахані можливою появою виробництва такого масштабу поряд з школою, стадіоном, медичним центром та іншими соціально важливими інфраструктурними об’єктами. Але зрозумійте правильно, охтирчани і я в тому числі не проти заводу в цілому, а лише проти розташування його в центральній частині міста, на околиці міста – будь ласка. Зараз у мене на руках більше 500 підписів містян проти такої перспективи. Тому моя думка однозначна: я проти будівництва молокозаводу ціною життя та здоров’я охтирчан”.

Тетяна Макарова, БПП “Солідарність”: “ВСІ ЯК ОДИН БОЯТЬСЯ”

- “Моя думка однозначна: сказав «А», треба казати і «Б». У питанні будівництва молокозаводу поки що сказана лише перша літера алфавіту. Де експертні висновки, обґрунтування екологів? Мене дуже тішить активна позиція громадськості. Вони не бажають других Лутищ поряд з парком відпочинку, школою, церквою. Мої виборці приходять на прийом, телефонують і всі як один бояться за екологічне майбутнє рідної землі і озвучують свої варіанти розвитку подій. Дехто пропонує консервний завод чи сирокомбінат в оренду взяти, збудувати соціально корисні об’єкти інфраструктури: приватну лікарню, школу чи дитячий розважальний центр, а молокозавод в центрі люди не бажають і крапка. А я, як народний обранець, захищаю інтереси охтирчан, тому у реченні поки що ставлю знаки пунктуації наступним чином: «Будувати не можна, заборонити”.

Мирослав Нікулін, ВО “Батьківщина”: “ВСЕ НА СЛОВАХ”

- “З приводу будівництва молокозаводу йдуть політичні заігрування депутатів зі своїми виборцями. Народні обранці заробляють бали на цьому резонансному питанні. Але потрібно керуватися здоровим глуздом. Україна не повинна й надалі виконувати роль сировинного придатку Європи. З нашими чорноземами, працьовитими людьми, багатими надрами потрібно відроджувати виробничий потенціал. І ось інвестор готовий вкладати кошти у промисловість. Проте… дозвільної документації для будівництва ні депутати, ні пересічні громадяни ще не бачили. Всі відомості лише на словах: ніби-то є дозвіл на початок будівельних робіт, ніби-то не буде небезпеки для навколишнього середовища Охтирщини, ніби-то буде 800 робочих місць. А документального підтвердження – дзуськи. Цікаво, що все почалося з реконструкції цехів, а не облаштування окремої каналізаційної мережі. Якби всі роботи проводилися прозоро, людям було б простіше повірити у добрі наміри та чесність підприємця. А так все каламутно”.

Продовження в наступному номері.

 

 Комментарии (3)

 

 1. 119 пишет:

  Головне що жителі міста КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ заводу в центрі міста.

  В оману ввів нас Пелих і міський голова. Спочатку нада було зробить громадські слухання і спросить мешканці їх думку, а потім робить дозвільні документи, реконструкцію приміщення.

 2. Артем Николаевич пишет:

  Прочитав статтю і дивуюсь як можна так людей вводити в оману. Стаття два абзаци і все не відповідає дійсності. По перше я сам бачив дозвільні документи на реконструкцію – декларація про початок реконструкції подавалася по вул. Червоноармійська, при чому тут Комінтерна не зрозуміло. По-друге по вул. Першотравнева, 114а взагалі не ведеться жодних робіт, то про що взагалі може йти мова. таке враження, що навмисно вписували в запит невірні критерії, щоб потім махати піпірцем і кричати, що все незаконно. Вірно кажуть, що всі наша біди від безграмотності. Тому треба вчитись правильно заповнювати запити.

 3. Сергей пишет:

  А чого ви не публікуєте думку секретаря міської ради Попович ? Головне запитайте як вона буде голосувати ЗА чи ПРОТИ. Її відповідь і буде рішення міського голови на це питання.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: