РУКОДІЛЛЯ: МІШЕЧОК-ОБЕРІГ

9 апреля 2016 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №14(1045)

МІШЕЧОК-ОБЕРІГ


Наталія Іванівна ЧУБАР вже більше десяти років виготовляє українські обереги. А розпочалася її захоплююча мандрівка у світ етнічних сувенірів після проходження курсів «Флористика», на які жінку направили від Центру зайнятості. Спочатку Наталія Іванівна виготовляла домовиків, духмяні віники з трав, підкови, ляльки-мотанки для оздоблення власної оселі та на подарунок рідним і друзям. Та згодом попит перевищив пропозицію і майстриня всерйоз зайнялася виготовленням сувенірної продукції. А за освітою Наталія Чубар інженер. Більше 20 років пропрацювала технологом-нормувальником на заводі «Нафтопроммаш». Та на хліб заробляти потрібно, і жінка працює в місцевого фермера, займаючись висадкою молодих саджанців та обрізкою плодових дерев і кущів.

ЧИ КОЖЕН МОЖЕ СТВОРИТИ САМОБУТНЮ КРАСУ З МАГІЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ САМОСТІЙНО І ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО, МИ ЗАПИТАЛИ У ОХТИРСЬКОЇ МАЙСТРИНІ.


- Оберіг походить від слова берегти. Не одне тисячоліття в українців існує традиція захищати і прикрашати свій будинок за допомогою оберегів. Якщо у вас та у ваших близьких немає таких предметів, то ви можете зробити їх самостійно. А цій нехитрій справі я навчуВас залюбки. Пропоную виготовити власноруч мішечок-оберіг. Головне братися за роботу у гарному настрої та зі світлими думками.


Для роботи нам знадобляться: мішковина; синтепон; крейда; голки 2 шт. (гобеленова і звичайна); нитки; клей; штучні квіти; ножиці; стрічка атласна шириною 5мм червоного та білого кольорів; сердечко декоративне; прикраса – сонечко; капрон; маленький шматочок червоного фетру.


Візьміть шматочок мішковини розміром 16/50 см, добре відпарте мішковину праскою. На відстані 10 см від кожного краю намалюйте крейдою лінію. Висмикніть по краю ниточки до накресленої лінії. Складіть отриману заготовку навпіл. Зашийте бічні зрізи мішечка ниткою з мішковини, обережно виверніть на лицьову сторону. Покладіть в мішечок невелику кількість синтепону, міцно зав’яжіть мішечок. Візьміть червону атласну стрічку 25см. Складіть її, посередині зробіть сходинку. Стягніть ниточки і сформуйте бантик. Пришийте сердечко. Пришийте до мішечка бантик, який буде притягувати удачу. Шматочок мішковини 25/16 розпустіть на окремі ниточки. З довгих ниток робимо ніжки, а з коротких – руки. Робимо два пучки по 45 ниток для ніг і два пучки по 45 ниток для рук. Заплітаємо косички. Робимо черевички: відріжте 2 шматочки червоної стрічки по 9см. По всьому периметру стрічок зробіть стібки, акуратно стягаючи, наповніть синтепоном. Сформуйте черевичок і закріпіть ниткою. З’єднайте черевичок і ніжки за допомогою клею. Відріжте 2 шматочки білої стрічки – будемо шити рукавиці. Зігніть стрічки навпіл і прошийте. Виверніть на лицьову сторону. Покладіть в рукавиці трохи синтепону для об’єму. Вставте ручки в рукавиці і закріпіть, стягнувши ниточки на рукавицях. Зробіть надрізи на тильній стороні мішечка в місцях кріплення ніг і рук, вставте ручки і ніжки, закріпіть їх, використовуючи клей. Робимо носик з капрону, наповнюємо його синтепоном. Приклейте носик та намальовані оченята, які захистять від «лихого ока» та всяку нечисть будуть розполохувати. З червоного фетру виріжте ротик і приклейте його. Закріпіть на мішечку соняшники, які випромінюють енергію сонця і здоров’я. Декількома стібками закріпіть на мішечку ручки. Приклейте бджілку і божу корівку.

Наш мішечок-оберіг готовий!


 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: