ПОТРІБНА ІНФОРМАЦІЯ: КОЛИ БОРГ ЗА “КОМУНАЛКУ” РОБИТЬ ВАС НЕВИЇЗНИМИ

14 апреля 2016 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №15(1046)

• Комунальники погрожують боржникам за комунальні послуги обмеженням права пересування. Чи маютьна те право?

? У яких же випадках боржник стає невиїзним? Випадки обмеження виїзду передбачені у Законі України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”. Якщо надавач комунальних послуг стверджує, що людина не отримає закордонний паспорт чи її не випустять за кордон, бо, за його даними, у неї заборгованість – це просто слова і погрози. Обмеження пересування може дійсно бути, але тільки після рішення суду, яке набуло законної сили, чи судового наказу. Тобто, суд повинен встановити, що є борг і боржник зобов’язаний його погасити та до погашення заборгованості заборонити виїзд за кордон. Боржник же добровільно борг не сплатив і його стягують примусово, відкривши виконавче провадження. Тільки за таких умов особу внесуть до реєстру боржників і їй можуть відмовити в оформленні закордонного паспорта, або у виїзді за кордон.

Чи можуть заборонити виїзд, доки йде розгляд справи в суді?

? Ні, до рішення суду обмеження пересування і примусове стягнення не допускаються.

• Як боржник може не допустити заборону виїзду?

? Сплатити борг. Або заплатити до позову, або під час розгляду справи в суді, або добровільно погасити заборгованість вже після винесення рішення, не чекаючи відкриття виконавчого провадження.

• А є ситуації, що роботи в Україні нема, а заплатити борг можна, поїхавши, приміром, на заробітки до Польщі. Як тоді діяти?

? Так, але і в цьому випадку треба домовлятися з організацією, перед якою заборгував, до рішення суду і розпочатого примусового стягнення. Можна, наприклад, укласти договір або мирову угоду про реструктуризацію і поступове погашення боргу.

• Оскаржити заборону виїзду якось можна?

? Так. Оскаржувати можна як сам борг, тобто доводити, що його нарахували неправильно, так і рішення суду щодо обмеження права на пересування.

• Людина погасила борг і збирається за кордон. Як їй довести, що вона не боржник?

? Виконавча служба має автоматично вносити дані в реєстр. Але радимо таки запастися листом про погашення боргу і закриття виконавчого провадження.

Світлана Ткаченко, юрист.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: