ПОДОРОЖУЄМО З ТУРФІРМОЮ «АДОНІС»: ЗАКОХАЛИСЯ В МАНДРІВКИ

16 апреля 2016 | ДОЗВІЛЛЯ, ТУРИЗМ | Нет комментариев | №15(1046)

ТЕПЛІ СОНЯЧНІ ПРОМІНЧИКИ, ПОДИХ ЛІТА В РОЗПАЛІ ВЕСНИ, ОФІСНА ВТОМА, ХРОНІЧНИЙ ДЕФІЦИТ СВІЖОГО ПОВІТРЯ ТА НОВИХ ВРАЖЕНЬ КЛИЧЕ В МАНДРІВКУ. І НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИТРАЧАТИ КОСМІЧНІ СУМИ ГРОШЕЙ, БАГАТО ЧАСУ ТА ЗУСИЛЬ.

Саме в цьому впевнилися трудові колективи газети «Роксолана», туристичної фірми «Адоніс» та Лікувально-консультаційного центру, працівники яких взявши з собою мішок гарного настрою та екскурсовода, подалися у мандрівку до Тростянця.

І ні на хвилинку про це не пожалкували, адже цікава історія заселення та розвитку міста, неймовірної краси пейзажі, велична архітектура нікого не залишили байдужими. Пропонуємо і Вам помандрувати разом з нами. Сподіваємося, що Вам сподобається бюджетна мандрівка і Ви забажаєте також пройтися тими ж стежинами і відчути тростянецький колорит.

Тростянецький краєзнавчий музей

РІЧКА І МАГНАТИ

Історично Тростянець є сотенним містечком Охтирського козацького полку Слобідської України. Офіційною датою заснування вважається 1660 рік. Поселення створили українські переселенці із-за Дніпра. Назву взяли з невеличкої, порослої очеретом річки Тростянки. Сама річка зміліла та остаточно зникла в 1822 році, лишивши на згадку про себе на гербі міста зображення трьох очеретин – тростин.

Загадайте бажання при вході до музею

Першим власником Тростянця був неоднозначний охтирський полковник Іван Перехрестов. Панування виявилося нетривалим – полковника звинуватили в заподіяних козакам кривдах і позбавили посади. Наступним господарем став уродженець міста, протоієрей Тимофій Надаржинський – чоловік кремезної статури та великий майстер споживання міцних напоїв.

Далі тростянецькі землі належали Олексію Корсакову, трохи згодом – князю Василію Голіцину-Рябчику. А після банкрутства його гілки дворянського роду контроль над містом перейшов до петербурзького купця Марка. Вже в нього Тростянець викупив слобожанський цукровий магнат німецького походження Леопольд Кеніґ.

БОЛВАНИ МІСТА

Далі – прогулянка парковими стежками. Фонтан, альтанка над озером, ліхтарі, дерев’яні фігури, які в нашому місті називають болванами, «Алея закоханих» із уривком поезії Василя Симоненка на камені наповнюють парк змістом та приманюють молодят на фотосесію навіть з Охтирки. У міському парку неподалік знаходиться пам’ятник композитору Чайковському. Та погляд охтирчан одразу ж відмітив наявність громадської вбиральні, відносно чистої та безкоштовної.

Менеджер по рекламі газети “Роксолана” Карина Кучерява
вивчає моду тростянчанок 18-19 ст.

ЦІКАВИЙ МУЗЕЙ: ЕКСКУРС КРІЗЬ ЕПОХИ

Мандрівники відвідали Тростянецький краєзнавчий музей, який розміщується у колишньому маєтку Голіцина і є пам’яткою архітектури середини XVIII ст. Всередині музею розміщена велика кількість цікавих експонатів. Особливий інтерес викликають окремі експозиції, що присвячені династії Надаржинського, Чайковському, який у 1864 році, перебуваючи у Тростянці, написав свій перший симфонічний твір-увертюру «Гроза», письменнику Хвильовому та Олімпійському чемпіону Володимиру Куцу. Є в музеї й експонати, передані з Охтирського краєзнавчого музею: це фотокопія картини М. П. Соколенка «Проводи новобранця». Цікава історія звільнення з кріпацтва художника, але все, що ми почули в музеї, на жаль, не вміститься на сторінці газети.

Дзеркало середини XIX століття. Можливо сам Чайковський чепурився, зазираючи в нього.

Всі бажаючі могли відвідати музей шоколаду та картинну галерею. Парадокс, в невеличкому місті є власна повноцінна картинна галерея, а в Охтирці велика кількість творів художників припадає пилом в господарських кімнатах. І це камінь в огород охтирської влади.

Тимерлан Дадагов приміряв образ
залізничника середини XX ст.

ЗАГАДКОВИЙ ГРОТ НІМФ

Урочище Нескучне – мережа озер і лісів, поєднаних у надзвичайно мальовничий дендропарк, історія якого налічує вже за 200 років. Є серед насаджень і місцеві 300-400-літні дуби – сучасники заснування Тростянця козаками. А скільки первоцвітів у тростянецьких лісах. Здалеку здається, що на горизонті синіє морська гладь, але підійшовши ближче, розумієш, що це синенькі голівки пролісків, які мають п’янкий аромат.

Мандрівники турфірми “Адоніс” біля Гроту Німф

Головна пам’ятка урочища – це Грот Німф. Відшукати його з першої спроби непросто, проте всі зусилля варті результату. Загублені руїни серед лісу неподалік озера – місце вражаюче. Грот було збудовано з плескатої форми брил іще 1809 року. Відтоді він «обріс» не лише мохом, а й незліченною кількістю легенд і міфів. Розповідають і про таємні підземні переходи звідси аж до Охтирки (20 км відстані!), і про листи, які закохані залишали тут одне одному, і про театралізовані вистави, оркестрові концерти, котрі відбувалися в гроті, і навіть про «дорослі» веселощі панів з напівоголеними «німфами»-кріпачками. Чому вірити – кожен вирішує сам.

КРУГЛИЙ ДВІР

Головна пам’ятка Тростянця – Круглий двір. Насправді, це не кругла, а овальна конструкція з чотирма баштами, яка поєднує елементи готики та українського бароко. Споруда дуже схожа на фортецю. Однак Круглий двір жодного разу так і не був використаний за військовим призначенням. Фортецю пристосували для господарських потреб – зокрема, тримали там коней, проводили театральні і циркові вистави. Тут розміщувалися приміщення для «танцюристок кріпацького балету» та обслуги господарів маєтку.

КРУГЛИЙ ДВІР

P. S.

Це була лише перша захоплююча мандрівка дружніх колективів газети «Роксолана», туристичної фірми «Адоніс» та КП «ЛКЦ». Продовження обов’язково буде, але це вже теми для наступних історій. Якщо Ви також втомилися від задушливої атмосфери офісу, бажаєте незвичним чином відсвяткувати корпоративне свято, день народження чи перетворити звичайний день в свято, звертайтеся до туристичної фірми «Адоніс», яка на ринку туризму вже понад 25 років. Це може бути поїздка до Тростянця, Кранокутського дендропарку, Пронів, Опішні, Полтави, Сум, Харкова, Києва, Карпат чи морського узбережжя.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: