Стало відомо, що…

21 апреля 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №16(1047)

…МОЛІТЬСЯ БОГУ, ЩОБ НЕ ПОКУСАЛА СОБАКА

На Сумську область немає жодної ампули вакцини проти смертельної недуги. Патовою ситуація із ліками по держзамовленню склалася від початку 2016-го, говорять у СЕС. Область не отримала жодної ампули протиінфекційного препарату від сказу. Натомість кількість покусаних за три місяці вже наближається до тисячі. І це не дивно, пояснюють у санстанції, адже на Сумщині сприятливі умови для розмноження лисиць. Вони і є збудником сказу та переносять інфекцію свійським тваринам. Медики порахували, потрібно 350 тисяч гривень, аби поповнити запаси вакцини на півроку. Зараз в області на обліку 63 людини, яким конче потрібна вакцина. Сертифікований препарат медики пропонують купувати за власні кошти. Це від 3-х до 4-х і більше тисяч гривень. Решті пропонують зловити хвостатого та молитися, щоб він не вмер.
В Охтирці ж ситуація з вакцинами проти сказу така ж, як і по всій Україні – вакцин немає, бо від російських ліків відмовилися, а угорські ще не пройшли процедуру перереєстрації та ліцензування, – інформує головний лікар Охтирської ЦРЛ Віктор Бабич, - проте запаси антирабічного імуноглобуліну достатні. За 2015 р. до приймального відділення звернулося 148 хворих з укусами тварин, 21 людина пройшла курс антирабічного лікування. За 3 місяці 2016 р. – 22 людини, трьом з них було призначено курс лікування.

…ЧОРНОБИЛЬЦЯМ ПІЛЬГИ ЩЕ НЕ ПОВЕРНУЛИ

Президент Петро Порошенко наклав вето на прийнятий Верховною Радою України закон №2093, що повертав чорнобильцям ряд пільг, і повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями. За законом відновлюються категорії зон радіоактивного забруднення і уточнюються період і час проживання громадян у зонах гарантованого добровільного відселення. Тим, хто проживає там, планують повернути право першочергового безплатного надання санаторно-курортних путівок або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Також неповнолітнім дітям або дружині померлого ліквідатора аварії 1-ї категорії, незалежно від наявності причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, надаються пільги, якими користувався померлий, а також одноразова одноразова компенсація за втрату годувальника, а надалі – щомісячна компенсація.

…ЧИ ВВЕДУТЬ «ТАРИФ НА РОЗЕТКИ»? ПРОЕКТ УЖЕ Є

З переходом до ринкових тарифів та прийняттям закону “Про ринок електроенергії України” буде введено абонентську плату за приєднання квартири або будинку до електромережі. Українці будуть зобов’язані платити за світло незалежно від того, користуються вони цією електрикою, чи ні. У проекті закону про ринок електроенергії України передбачена така ж штука, як і з газом: люди будуть зобов’язані платити абонентську плату за приєднання до мереж. При цьому тариф буде “плаваючим” залежно від проектної потужності. “За обсягом потужності, яка заведена на квартиру або будинок, і будемо платити абонентську плату – незалежно від того, користуємося електроенергією чи ні”, – зазначають експерти, підкресливши, що Україна планує ввести єдиний тариф, щоб всі споживачі платили за єдиною ціною.

…ГОРИТЬ СУХА ТРАВА, А З НЕЮ – ВСЕ ЖИВЕ

Тільки за одну добу в Сумській області зафіксовано 10 випадків загоряння сухої рослинності, в тому числі і в Охтирському районі. Причинами горіння сухостою є у першу чергу, людський фактор: випалювання сухої трави, недотримання населенням засобів пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем тощо. Тому працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій просять відповідально ставитися до вимог безпеки, а виявивши факт горіння сухостою, негайно повідомити про нього на лінію 101. Відповідно до вимог статті 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.), а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.).

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Це не влада.Це якiсь скаженi собаки.А ми для них вiвцi.Ну зачекайте.Вже скоро ваш час

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: