ЧИ ПОТРiБНО ДОБУДОВУВАТИ ЛiКАРНЮ, ХАЙ СКАЖУТЬ ХВОРІ З ВОСЬМИМІСНОЇ ПАЛАТИ

22 апреля 2016 | ЗДОРОВ'Я | 2 коммент. | №16(1047)

СКІЛЬКОХ ГУБЕРНАТОРІВ І ГОЛІВ ОБЛАСНИХ РАД, КАНДИДАТІВ ТА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ ПЕРЕБАЧИЛА З 1993 РОКУ НАША БІДОЛАШНА НЕДОБУДОВАНА ЛІКАРНЯ – ГОДІ Й РАХУВАТИ

А скільки мерів їх водило разом зі свитами своїх і приїжджих журналістів довгими коридорами корпусів? Під прицілом відео- та фотокамер кожний натхненно обіцяв, що доведе будівництво до завершення.

Та збігали за роком рік, з горем пополам дочекалися охтирчани відкриття поліклінічного, потім терапевтичного відділення. Поступово зробили паталого-анатомічне відділення, є вже і гаражі, і кухня. Збудували котельню з твердопаливним котлом, яка не використовується років три і хто знає, чи буде використовуватися взагалі, адже складу для дров і пелет немає. Перед новим роком добудували пральню, встановили все необхідне обладнання – пральні машини, величезну сушильну камеру, прес для прасування… Але в експлуатацію не здали. Управління капітального будівництва ОДА ніяк не може ввести об’єкт через відсутність якихось первинних документів. І пригадався скандал: при попередній владі було вкрадено мільйон гривень. При колишньому начальнику УКБ ОДА та за його участі за одне й те ж саме обладнання гроші було перераховано двічі. Відкрили кримінальне провадження, є офіційне повідомлення правоохоронців, що його знайшли аж у Італії і вирішується питання щодо екстрадиції цієї особи. Але про повернення крадених грошей нічого не повідомляється.

І от знову черговий виток прояву активності на будові. Залишився найбільш затратний у фінансовому відношенні п’ятиповерховий центральний корпус. І знову журналістів запрошують на об’єкт, куди приїхали новий начальник управління капітального будівництва ОДА Анатолій ВОРОЖКО та голова правління ПАТ «Сумбуд» Олександр БРИТОВ у якості підрядника, який виграв тендер на будівництво, міський голова Ігор АЛЄКСЄЄВ. Були присутні депутати міськради та громадські активісти, які повинні визначитися щодо співфінансування витрат на виконання будівельних робіт.

Завершилася екскурсія будівельним майданчиком у актовій залі, де міський голова повідомив про лист Сумської ОДА щодо необхідності прийняття рішення міською радою про принципову участь міста у співфінансуванні цього об’єкта у 2016 році. Після обговорення депутати погодилися на проведення позачергової сесії міської ради для винесення на її розгляд питання про внесення змін до міського бюджету.

Сесія відбулася при мінімальній кількості депутатів. Ще не було такого прецеденту, що з`явилося всього 20 народних обранців, не дивлячись на важливість питання для Охтирки. Не прийшли з різних причин Олег Погорєлов, Дмитро Сушко, Віталій Колодяжний, Тетяна Макарова, Євген, Наталія та Роман Масли, Лілія Неофітна, Григорій Довгаль, Світлана Іванова, Микола Данилюк, Микола Кириченко, Василь Горнєв та Андрій Шушман. Для багатьох з перелічених депутатів це стало першим пропуском сесії за минулий час їхньої каденції. Можливо, це якась змова чи бойкот? Невже не вистачило сміливості висловити свою думку вголос, аби і люди знали, з якої причини депутати проти виділення коштів на лікарню, адже потрібно зважувати не тільки всі «за», але й «проти», коли йде мова про міську казну. Є підозра, що це наслідок введення обов’язкового поіменного голосування, коли комусь не хочеться «світитися» перед виборцями зі своїми одкровеннями з приводу того чи іншого питання. І цілком можливо, що подібна практика пропуску сесійних засідань буде застосовуватися відтепер тоді, коли це вигідно депутату. Проте сесія відбулася і рішення було прийняте, виходячи з реалій сьогоднішнього дня. Депутати дали ще один шанс поставити врешті-решт крапку на добудові лікарні.

У відповідності до Програми регіонального розвитку на завершення п’ятої черги пускового комплексу ЦРЛ передбачено 27 млн.500 тис. грн., що передбачає введення в експлуатацію підвального приміщення, першого та другого поверхів з усім медичним обладнанням, комунікаціями, умеблюванням. Тут будуть розміщені приймальне, фізіологічне та діагностичне відділення, ЛОР-відділення, травматологія і ортопедія, офтальмологія. На все це 17 млн. 500 тис.грн. дає держава, а в плані співфінансування 10 млн. виділяє місто. Частину вже перерахували, а про ще 6 млн. 100 тис. треба було приймати рішення на цій позачерговій сесії. Голосів для прийняття рішення вистачило, але депутати вирішити перестрахуватись і створили депутатську комісію, яка здійснюватиме депутатський контроль за використанням коштів і ходом будівництва. Головою комісії обрали В`ячеслава Яновського

НАСАМКІНЕЦЬ

Під час візиту голова правління ПАТ «Сумбуд» Олександр БРИТОВ сказав, що підприємство має досвід будівництва лікарняних об’єктів на території області і на виконання запланованих робіт по Охтирській лікарні він відводить чотири місяці.

У п’яту чергу передбачається завершити будівництвом третій і четвертий поверхи, де розмістяться решта відділень ЦРЛ. На шосту чергу залишили п’ятий поверх, де планується хірургічний операційний блок. Це найдорожча частина проекту, яка разом з сучасним обладнанням коштуватиме 46 млн. грн. у нинішніх цінах. Згідно з даними Мінрегіону за 2015 р.

Ліна Меркульцева

 

 Комментарии (2)

 

  1. Пионер пишет:

    Всi на майдан.Без майдана нема щастя

  2. Лиля пишет:

    В очередной раз “освоят” деньги а больницу не достроят. Больше нет доверия меру.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: