ПРАВИЛА ПУНКТУАЦІЇ ПО МОЛОКОЗАВОДУ: “БУДУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНИТИ” (ПРОДОВЖЕННЯ)

22 апреля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №16(1047)

Продовження. Початок у № 12 від 23 березня 2016 року, № 13 від 30 березня 2016 року, № 14 від 6 квітня 2016 року, № 15 від 6 квітня 2016 року.

Доки місцевий підприємець, який наробив стільки шуму через можливу перспективу появи молокопереробного заводу в центрі міста, робить селфі зі словенськими оленями, переймається долею європейських мишей та обвинувачує охтирських активістів у невихованості, ми продовжуємо опитування депутатів Охтирської міськради.


ЯК ДЕПУТАТИ МІСЬКРАДИ ЗБИРАЮТЬСЯ

РОЗСТАВЛЯТИ РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ У

РЕЧЕННІ: «БУДУВАТИ НЕ МОЖНА ЗАБОРОНИТИ»?

ДМИТРО СУШКО, «Сила людей»: «ОДНЕ “АЛЕ”»

“Як підприємець підприємця я розумію В’ячеслава Васильовича, що розширюватися та вкладати кошти в нові проекти потрібно. Також знаю, що в Охтирці великий рівень безробіття і ще один завод з великою кількістю робочих місць нам би не завадив. Та й додаткові податкові надходження у вигляді земельного податку до міського бюджету нам би не завадили. Якби не одне «але» – охтирчани категорично проти появи молокопереробного виробництва в центрі міста. А я прислуховуюся до думки людей”.

ВАЛЕНТИНА ПОПОВИЧ, БПП “Солідарність”: “ВИРІШИМО РАЗОМ”

“Якщо процес будівництва та подальше функціонування молоко-переробного заводу не відповідатиме сучасним екологічним стандартам івпливатиме на стан здоров`я охтирчан, моя позиція – таке виробництво в центрі міста розміщувати не можна. В разі стовідсоткової можливості забезпечення громадського контролю за здійсненням будівництва підприємства відповідно до проектної документації з урахуванням всіх сучасних екологічних вимог та стандартів, я – за. Ініціатором внесення питання на сесію міської ради щодо будівництва молокозаводу може бути лише той, хто в ньому зацікавлений”.

АНДРІЙ НЕОФІТНИЙ, ВО “Батьківщина”: “ВСЕ НЕОДНОЗНАЧНО”

“Якби це був французький чи італійський інвестор, охтирчани його б зустрічали з широко відкритими обіймами. А так маємо те, що маємо. Нам постійно розповідають, що країні потрібні інвестиції, нові робочі місця, економіку країни потрібно піднімати з колін. А тут обіцяють 800 робочих місць. Для нашого міста це не мало. Проте, враховуючи ситуацію в Лутищах, на практиці маємо дилему. Моє дитинство пройшло на Гусинці, в ті часи діяв маслозавод, від якого зараз залишилися хіба що руїни. На самих очисних неприємний запах відчувався, був чутний певний шум на підприємстві. Але катастрофічної небезпеки та незручностей для життя він мешканцям не приносив. Хотілося б отримати гарантії від підприємця, що ніякої загрози життю та здоров’ю охтирчан завод не принесе. Ми надсилали запит до представників інвестора, аби прояснити ситуацію. Відповідь отримали, вивчаємо надані нам копії документів.

ФЕДІР КІСЕЛАР, БПП “Солідарність”: “У МЕНЕ ПИТАННЯ”

“Я підтримую ідею появи молокозаводу в місті, якщо інвестор гарантує будівництво нових очисних споруд. За останніми чутками В’ячеслав Пелих збирається перенести виробництво до Сум чи до Тростянця. І якщо це станеться, то бюджет міста недоотримає колосальні суми. Я згоден з деякими адекватними активістами, що процес будівництва потрібно взяти під громадський контроль. Але як мій дід говорив: «Гуртове, значить воно чортове». Останнім часом в Охтирці всі стали одночасно представниками громадськості, чомусь вирішили, що можуть бути вершителями долі, проте необхідно не забувати про закон. І якщо будемо дотримуватися букви закону, то будь-яка людина, маючи приватну власність, має право на виділення землі під нею. В’ячеслав Васильович викупив ці приміщення, а ми, порушуючи багато статей законів, позбавляємо його права оформити землю та справно платити податки (а це близько 35 тис. грн. щомісячно). Він навіть до суду може подати на депутатів за це. Більшою катастрофою я вважаю засмічення міста, небажання охтирчан заключати договори на вивіз сміття. Також є певні проблеми з розумовим потенціалом депутатського складу міськради, оскільки з’ясовується, що нам не потрібен автомобіль для ремонту доріг, а от кошти в сумі 250 тис. грн. на висвітлення роботи депутатів в ЗМІ та депутатські повноваження нам конче потрібні. Як би я мав можливість поспілкуватися з Пелихом, то я б задав йому питання: «В’ячеслав Васильович, чому ви до сих пір не навели лад в Лутищах?». Але в Лутищах взагалі немає очисних, а відстійники виконують їхню функцію. В місті ж повторення такого сценарію не буде”.

МИКОЛА КИРИЧЕНКО, “Радикальна партія”: “В ОЧІ НЕ БАЧИВ”

“Щоб приймати рішення, потрібно ознайомитися з документацією. Я ні бізнес-плану, ні технічної документації, ні заключення відповідних організацій в очі не бачив. Тому «за» я чи «проти» сказати поки що не можу. Я домовився з мешканцями мого виборчого округу (школа № 11, вул. Миргородська та Флотська), що коли в мене будуть на руках копії відповідних документів, я покажу їх людям і ми разом вирішимо, як краще для міста. Проте вже зараз можу сказати з впевненістю, що чутки про можливе закриття «Сирокомбінату» охтирчан лякають: втратою роботи та засобів до існування”.

АНЖЕЛА ВОЛКОВА, “Відродження”: “НЕПОВАГА ДО ГРОМАДИ”

“Як лікар і депутат я категорично проти появи молокопереробного заводу в центрі міста. Раніше існував Реєстр підприємств, які не дозволялося розташовувати в межах міста. І молокопереробне виробництво входило до цього списку. З самого початку хазяїни міста повинні були провести громадські обговорення та поцікавитися у людей, що вони хочуть бачити в цих приміщеннях. В Охтирці не досить розвинена молодіжна інфрастуктура, не вистачає об’єктів для дозвілля за помірну плату. Я часто буваю в Полтаві і бачу, як багато охтирчан відвідують культурно-розважальний центр “Екватор”, де батьки відпочивають з дітьми, займаються спортом: ковзани, боулінг, кінотеарт. Це зміцнює родини. Два молокопереробних підприємства на Охтирщині уже діють. Досить”.

СВІТЛАНА ІВАНОВА, “Солідарність”: “ТІЛЬКИ НЕ ЦЕНТР”

“Центр міста не найкраще місце для такого заводу. За дане питання я буду голосувати лише в правовому полі, ознайомившись з низкою дозвільної документації, заключенням екологічної інспекції. Звісно, екологічна безпека мене дуже хвилює. Але бюджету не завадять додаткові податкові надходження, а багатьом родинам – стабільний дохід. Мешканці мого округу висловлюють різні позиції з цього приводу. Більшість з них проти”.

ВАСИЛЬ ГОРНЄВ, “Відродження”, “ІДЕЯ ПОГАНА”

“Ідею стосовно будівництва молокозаводу я не підтримую. Напевно що я повторюсь, але перспектива появи неприємного запаху, м’яко кажучи, оптимізму не додає. Будь-яке виробництво пов’язане зі шкідливими викидами та випарами в атмосферне повітря, грунт та водні об’єкти. До мене на прийом приходять охтирчани і всі в один голос стверджують, що заводу в центрі міста їм не треба. А де краще його розмістити, я не знаю, бо не спеціаліст в цій сфері”.

СЕРГІЙ БОНДАРЕНКО, “Народна партія”: “ЗА МЕЖАМИ – ТАК”

“Дозвіл приватним підприємцям на оренду землі видавати потрібно, адже це наповнення державного бюджету. Проте коли це питання нерозривно пов’язане з будівництвом молокопереробного заводу в центрі міста, то потрібно ще розібратися. Кожне виробництво має ризики техногенних аварій, шкідливих викидів в атмосферу, а все це не може не позначитися на здоров’ї охтирчан. За межами міста, будь ласка”.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Надежда пишет:

    Попович “вирішимо разом”. Разом з ким? З Алєксєєвим? Охтирчани знають як ви будете голосувати.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: