МІСЬКИЙ ГОЛОВА У ЯКОСТІ МІШЕНІ: ЗВІДКИ НЕ СТРІЛЯЙ ВСЕ ОДНО ПОЦІЛИШ

29 апреля 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 4 коммент. | №17(1048)

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ ІГОР АЛЄКСЕЄВ ЗБИРАВСЯ ПРОВЕСТИ ЩЕ МИНУЛОГО ПОНЕДІЛКА, ТА ДОВЕЛОСЯ ЇХАТИ У ВІДРЯДЖЕННЯ. ДУМАВ, МОЖЕ, ЧАС МИНЕ І ЕМОЦІЇ ВЛЯЖУТЬСЯ, ТА ВСЕ-ТАКИ ВИРІШИВ НЕ МОВЧАТИ, АДЖЕ ПО МІСТУ ПОВЗАЮТЬ РІЗНІ ЧУТКИ ТА ПЛІТКИ, НА ЯКИХ ТРЕБА БУЛО ПОСТАВИТИ КРАПКУ ЩЕ У САМОМУ ЗАРОДКУ.

Не врахував, що посада мера дуже влучна мішень: з якого боку не стріляй – все-одно
поцілиш. Тому його відвертий монолог (у стислому вигляді) варто прочитати виборцю, який або віддавав за нього свій голос, або голосував за іншого, або взагалі не ходив на вибори.

-Та ситуація, що відбувається у нашому депутатському корпусі, серед громадськості мені так наболіла, що я не хочу тримати в собі і вважаю за краще поділитися з людьми.

Коли я йшов на вибори, то свідомо не займався підбором майбутнього депутатського корпусу, хоч це практикується скрізь кожним кандидатом на посаду міського голови, який веде свою команду з числа наближених йому людей. На моє переконання, депутатів без нав’язування, самостійно повинна вибрати громада. Інша справа, що виборче законодавство недосконале, а результат не зовсім точно відобразив волевиявлення електорату, чому сприяла і низька явка на вибори. Проте і чисельність фракцій, і якісний склад нинішнього нашого депутатського корпусу практично ніяк не відрізняється від обласної, та і Верховної Ради. Але у порівнянні з попередньою каденцією зараз прийшов значно слабший склад за рівнем фахової підготовки, за рівнем відповідальності та
рівнем питань, які озвучуються на сесіях. І тепер я задаю собі питання, чи правильно зробив, що не займався підбором депутатів? З точки зору європейської демократії і моїх принципів – правильно. А от від того, що вийшло, – неправильно.

У міській раді немає сталої більшості. Вона є ситуативною і різною з різних питань. Ходять чутки, ніби я намагаюсь когось із депутатів купити чи переманити, щоб «танцювали під мою дудку». Запевняю, ніяких кулуарних домовленостей з жодною фракцією не вів, не веду і вести не буду. Вважаю, що кожен депутат повинен голосувати не за відмашкою лідера фракції, виходячи з рамок партійної дисципліни, а по велінню душі. Насправді сталося навпаки і на перший план виходить політичне протистояння всупереч здоровій логіці, і цей процес посилюється. Я не проти того, щоб мене критикували, робили зауваження, але чесно, очі в очі, без брехні.

Для мене не секрет, що деякі депутати попереднього скликання, яких не обрали, і деякі з нинішньої каденції, регулярно збираються і обговорюють питання, як протидіяти діючому міському голові. Мова йде про персональний супротив, який одночасно йде на шкоду громаді в цілому. Яскравий приклад – засідання бюджетної комісії стосовно фінансування лікарні. Я також боюся за гроші, вилучені з бюджету на співфінансування – це 10 млн.грн., з яких 2 млн. – обласна дотація. Я переживаю, щоб вони були ефективно використані і не переполовинені. Але якщо ми ставимо перед собою мету, то повинні брати і відповідальність. На жаль, багато членів комісії саботували засідання. Із 7 членів були присутні троє – Данилюк, Токар і Теличко. Для кворуму достатньо чотирьох. На підході був Неофітний, який запізнювався на 6 хвилин. Почувши про те, що кворум відбудеться, Данилюк встав і вийшов, сказавши, що йому ніколи чекати, і не повернувся, навіть зустрівшись з Неофітним у дверях. Це мене зовсім вибило з колії: явна кулуарна домовленість депутатів. І хоч поки що вдається приймати потрібні для міста рішення, політична возня мене дуже непокоїть.

На черговій сесії міської ради буде знову розглядатися питання про затвердження Міської програми формування земельних ділянок. Програма дуже необхідна для міста, однак якщо виключити з неї порядок інвентаризації земель, а залишити тільки торги та оренду, як пропонує частина депутатів, то це відкриє шлях для нового земельного дерибану, який ми ледь зупинили. До мене, вибачте за порівняння, тічкою йшли на прийом бажаючі «порішати» свої земельні питання, як би обійти генеральний план. Звикли, що міський голова може все… А я проти закону не йду, хоч і очевидно, що генплан потребує змін. Тому перш за все я стараюсь створити систему запобіжників, розробити правила одні для всіх, щоб не було лазівки для хитрунів.

Пам’ятаю, як формували бюджет на цей рік, засідання депутатських комісій тривало й по 8 годин: ділили видаткові гроші. А дохідна частина нікого не цікавила. Зате коли переглядали податок на нерухомість, депутати проявили неабияку активність, хоча ми тільки запропонували залишити існуючі ставки. Що тільки тоді не говорили – і що я гроблю бізнес, і не даю людям жити… ви не повірите, чого я тільки не почув, в тому числі і особистих образ. Я ніколи не втручався у чийсь бізнес, не примушував до підлещування, чого терпіть не можу, не вимагав ні подарунків, ні грошей. Взагалі, вважаю, що зараз самий сприятливий клімат для бізнесу у місті, коли влада у нього не втручається. Ми навіть не просимо, щоб підприємці допомогли у благоустрої міста. Як би там не було, може я скажу непопулярну річ, але тільки два підприємці – Вячеслав Пелих і Федір Кісєлар допомогли – один алею зробив, другий лавочки. А у нас же не дві людини в місті, які мають фінансову спроможність зробити щось корисне для громади.

З приходом тепла активізувалась робота по виконанню програми соціально-економічного розвитку. Не буду приховувати, приходять різні підрядники, виконавці робіт, деякі і відкати пропонують. Гнав таких у три шиї, тому може, і як помсту різні чутки розповсюджують. Наприклад, пов`язали моє прізвище з тротуарною плиткою, мовляв це «моя тема». Перевіряли документацію всі, кому не лінь: як правоохоронці, так і самі громадські активісти. Ні до чого не прикопалися, порушень не виявили, але вперто продовжують гнути своє.

Не розумію, чому таке ставлення? Почали робити парк біля «Кнєжі» , стогнали декотрі, що і плитка попливе, і лавочки в річку змиє паводком, і лампочки повикручують… Але ж результат є і ми його закріпимо, розвинемо ідею подальшого удосконалення парку.

Я переконаний, що розхитувати ситуацію вигідно людям, які мають конкретні гріхи перед громадою. Ось переді мною два пакети документів, які наочно демонструють дві схеми обкрадання держави. Перший – на засідання виконкому виноситься рішення про переоформлення особового рахунку на 3-кімнатну квартиру. Як виявилося – все брудна оборудка з метою приватизувати чуже житло. Другий пакет документів зібраний для оформлення земельної ділянки під своєю власністю. Зацікавився, яким же шляхом можна було отримати нерухомість? Результат шокував.

Колись у комунальній власності міста була овочева база площею майже тисячу кв.м по вул. Комінтерна. Вона була передана в оренду ВЖРЕП№3 під склад. Далі ВЖРЕП припинило свою діяльність і створюється ПП «СІБ», яке у своєму статуті записало, що є правонаступником комунального підприємства, а тому звертається в БТІ оформити на нерухомість право власності. Коли отримує відмову, то подає позов до Господарського суду. У зв’язку з тим, що ПП «СІБ» виплатило заборгованість по зарплаті працівникам ВЖРЕПу, які автоматично перейшли до них на роботу, суд позов задовольнив і зобов’язав БТІ вчинити дії щодо перереєстрації майна. Рішення про списання комунального майна з балансу міськради підписав заступник міського голови Анатолій Вавенко. В результаті ось таких махінацій Сергій Бондаренко, керівник ВЖРЕП №3, яке плавно перетворилося на ПП «СІБ», став власником міської овочебази. Приблизно за такою схемою комунальне майно розхапувалося по приватних кишенях. Чи законна ця оборудка, ми попросили з`ясувати органи прокуратури. Але якщо таким способом громаду грабували ті самі люди, що мають депутатські мандати, то я вважаю, що вони не тільки не повинні бути на виду, а покаятись і повернути те, що віджали. Я переконаний, що якби переглянути всі документи, то можна виявити не один такий приклад. А якщо ми копнемо ще глибше, скажімо, по воді та каналізації, то виявимо не менш цікаві речі, до яких теж причетні деякі депутати. Тільки меркантильний інтерес примушує їх вдавати себе поборником справедливості і чесності. Я не можу поважати подібних людей і нічого не вдію з цим, таким уже мене батьки зробили.

По життю я оптиміст і вірю, що добро переможе, хоч наше життя далеке від казки. Відповідати на різні брудні чутки і плітки не буду, працюватиму на благо громади, доки вистачить здоров`я.

Записала Ліна Меркульцева

 Комментарии (4)

 

 1. Взгляд со сторони пишет:

  Насколько я знаю, Колтырева в работе очень ответственная ( если это считается пучною, то сори…..). А со слов хекеховцев после 31 мая работать не собирается.

 2. Богдана пишет:

  А никому не резануло ухо то, что мэр жалеет, что не занимался подбором удобных себе депутатов?

 3. Олександр пишет:

  Млять, а с Бондаренка можно икону в Покровский собор писать …

 4. 0987654321 пишет:

  Говорят Бондаренко подал документы на конкурс на начальника ЖКХ.У него и образование есть и опыт а Алексеев пообещал эту должность пенсионерке и ручной работнице Колтыревой.вот и мочим Бондаренко. Даже вспомнили про события 90 годов.
  Грязные технологии это конёк Алексеева.к достижении цели идёт по трупам.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: