ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД МАЛЯРІЇ?

30 апреля 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №17(1048)

25 КВІТНЯ – ДЕНЬ БОРОТЬБИ З МАЛЯРІЄЮ

Малярія залишається найбільш важливою світовою проблемою охорони здоров’я, – розповідає лікар-інфекціоніст поліклініки КЗ «Охтирська ЦРЛ» Юлія Шаповал.

- Актуальність даного захворювання пов’язана з активною міграцією населення в країни з тропічним кліматом.

За останнє десятиліття з третього місця за числом смертельних випадків у рік (після пневмоній та туберкульозу) малярія вийшла на перше серед інфекційних захворювань. В Європі кожного року близько 30 000 відвідувачів ендемічних країн по малярії хворіють на цю недугу, з них від 1 % до 4 % помирає.

Малярія – це гостра трансмісивна інфекційна хвороба, яку спричиняють чотири види найпростіших паразитів роду плазмодії. Джерелом інфекції є хвора людина або паразитоносій. Зараження відбувається під час укусу самкою малярійного комара, можливе зараження також при переливанні інфікованої донорської крові, при використанні недостатньо простерилізованого інструментарію, трансплантарно, під час пологів.

Основними клінічними проявами малярії є періодичні приступи гарячки, збільшення печінки, селезінки, анемія.

Найбільш небезпечною є тропічна малярія, для якої характерний надзвичайно швидкий прогресуючий перебіг хвороби з наростанням церебральної і ниркової патології, що без своєчасного лікування ефективними протималярійними препаратами спричиняє летальний наслідок.

Основною причиною летальних випадків є не проведення хіміопрофілактики або нерегулярний прийом протималярійних препаратів особами, які виїжджають в ендемічні країни, а також пізнє звернення хворих за медичною допомогою ( на 6-10 день від початку захворювання).

Епідситуація з малярії в Сумській області характеризується постійною загрозою завізної малярії. Так в 2015 році по Сумській області було зареєстровано 2 випадки завізної малярії: 1 випадок по м. Суми – хворий прибув з Афганістану і ще один випадок по м. Конотоп – військовослужбовець прибув з Сьєрра-Леоне.

Що стосується м. Охтирки та Охтирського району на диспансерному обліку перебуває 24 особи, які перехворіли на малярію та 10 осіб, що прибули з ендемічних по малярії країн, таких як Ліберія, Туреччина, Індія, Ірак, Єгипет, Грузія.

За період 2000 – 2016 р. р. на територію області завезено 24 випадки малярії, з них 1 випадок летальний (2010 р.).

40 % випадків завезено з Росії, 15 % з Нігерії та по одному випадку з Таджикистану, Єгипту, Індії,Танзанії, Республіки Чад, Конго і т.д.

5 % завезених випадків складає триденна малярія, яка може розповсюджуватись на території області, 38 % – тропічна малярія, яка небезпечна клінічними ускладненнями і в 19 % випадків зареєстровано рецидиви малярії.

Зважаючи на епідемічну ситуацію, яка склалась в області та активну міграцію населення в країни ендемічні по малярії основними заходами попередження ускладнень малярії є своєчасне виявлення, госпіталізація та лікування хворих. Захворюванню на малярію можна запобігти застосуванням протималярійних препаратів (хіміопрофілактика) та захищатися від укусів комарів, використовуючи репеленти, москітні сітки на вікнах.

Перед виїздом за кордон кожна особа повинна отримати консультацію лікаря-інфекціоніста про необхідність профілактичного лікування, а після повернення повідомити лікаря про перебування за кордоном.Дотримання цих рекомендація дозволить зберегти вас і ваших близьких від захворювання на малярію.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: