ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК: МЕР НЕ УНИКАВ ПИТАНЬ

5 мая 2016 | ЖИТТЯ МІСТА | 6 коммент. | №17(1048)-№18(1049)

Протягом відведеної години «прямого зв’язку» до міського голови звернулося 12 охтирчан, які задали 18 запитань. Крім того, 23 запитання надійшло через соціальні мережі.

ІГОР АЛЄКСЄЄВ ВІДПОВІВ НА ВСІ ПИТАННЯ – ЗРУЧНІ І НЕЗРУЧНІ, ВИСЛУХАВ ОБ’ЄКТИВНІ І СУБ’ЄКТИВНІ ДУМКИ, ЗРОБИВ ДЛЯ СЕБЕ ДЕЯКІ ВИСНОВКИ

- Скажіть, будь-ласка, які дороги у нас будуть капітально відремонтовані та полатані? Більша половина зарплатні іде на ремонт автомобіля.

- Для того, аби полатати ями на охтирських дорогах, у нас є всі і фінансові, і технічні можливості. Є матеріали, є спеціалісти, які пройшли стажування роботи на новій машині, тому абсолютно вся вулична мережа з твердим покриттям буде відремонтована і ця робота вже почалася. Що стосується капітального ремонту, то ми зробимо його по пров. Харківському, закінчимо вул. Широку (Менжинського) до пров. Заводського, вул. Слобідську (Чапаєва) і вул. Батюка від пров. Лєбєдєвої до вул. Чкалова. За липень та серпень всі роботи плануємо завершити.

- Вас турбують мешканці вул. Петровського, 3. Чи будуть у нас зроблені внутрішньодворові проїзди?

- Так. У Вас будуть виконані роботи, весь Ваш двір буде мати внутрішньодворові дороги з виїздом на вул. Київську. Заплановано на травень-червень.

- Чому так неакуратно робиться ямковий ремонт? А якби у Вашому дворі так заасфальтували? Засипали маленьку ямку, а навколо залишили розсипи камінців. Якщо так виходить, то нехай беруть совок і віник і прибирають за собою.

- Ми придбали установку для ремонту доріг струменевим методом, який застосовується для ліквідації вибоїн, незначних просідань, проломів та тріщин на покритті. Такий метод має багато переваг. Принцип роботи такий, що спочатку за допомогою стисненого повітря видуваються пил та чужорідні тіла з ями чи тріщини, які відразу ж заповнюються сумішшю щебеню та бітумної емульсії. Ремонт може виконуватись як по вологій поверхні, не потребує катка для ущільнення латок. Під час ремонту немає потреби в перекритті руху транспорту, ремонт можна проводити оперативно, без підготовчих робіт і при цьому забезпечувати більш довготривалий термін експлуатації і майже вдвічі дешевше, ніж гарячим асфальтобетоном. Що стосується розсипів, то за технологією треба зверху латку посипати щебенем, аби при наїзді на неї автомобіля на великій швидкості не прилипла до колеса і не знялася. Але цього ми вирішили не робити на території міста, адже наїзди на малій швидкості не впливають на стан латки. Тому і розсипів більше не буде.

- Щоразу, як дивлюся засідання Верховної Ради, мене переповнює обурення: депутати захотіли – прийшли, не захотіли – не прийшли. А це ж їхня робота, на яку ми їх уповноважили. Чому вони не ходять на роботу, як ми колись на завод? Якщо вони не приймуть для себе таких правил, то треба провести референдум і постановити, щоб за прогули звільняли їх від депутатських повноважень.

- Цілком з Вами згодний. Отримавши довіру народу, не можна непорядно і безвідповідально ставитися до своїх обов’язків. Зобов`язуюсь направити відповідне звернення до усіх народних депутатів, обраних від Сумської області, з такою вимогою.

- Вас турбують мешканці вул. Потьомкіна. Ми можемо повернути стару топонімічну назву? Не хочемо жити на Сливовій!

- Механізм перейменування давно прописаний у чинному законодавстві. І так а можливість дійсно існує, але тільки при обранні нової назви. Повернення старих назв, що були замінені в процесі декомунізації, неможливе. Особисто я вважаю недоцільним повертатися до Потьомкіна, який у мене асоціюється із ліквідацією козацької вольності, знищенням Запорізької Січі, запровадженням кріпосного права. Ви можете запропонувати якусь іншу назву, якщо Вам не подобається Сливовий. Кожну конструктивну пропозицію обов’язково будемо розглядати.

- Звертаються до Вас гусинські пенсіонери. Скажіть, чим ми гірші за пенсіонерів Дачного чи Кардашівки? У них і автобуси для пільговиків, і маршрутки просторіші, а у нас одна старенька, маленька маршрутка №6, яка ще й кільцева. Щоб дістатися до центру, треба їхати годину по кругу.

- Ця ситуація буде виправлена до середини травня. Уже відбувся новий конкурс на пасажироперевезення і по вул. Сумській (Фрунзе) буде додатковий маршрут, не кільцьовий. Машина теж буде сучаснішою.

- Ви не могли б посприяти у ремонті ліфта у поліклініці? Це ж не для здорових, а для хворих людей потрібно, особливо як у кого ноги болять…

- Можу Вам доповісти, що ремонтні роботи ліфта уже проведені. Залишилось тільки отримати дозволи на його введення в експлуатацію.

- Воджу до школи №1 свого онука. По тротуарній плитці там неможливо пересуватись. Особливо відчувається весь «комфорт» після дощу: наступаєш на поламану плитку і отримуєш фонтан брудної води з-під ніг, що дістає і до обличчя. Чи не вважаєте Ви за потрібне зробити там ремонт?

- Ходив, дивився, наступав і теж отримав свою порцію, не дивлячись на свій ріст. Цей тротуар ми заклали в склад одного з п’яти проектів, які подали на фінансування субвенції з державного бюджету на комунальні дороги. Включили і реконструкцію ливневої каналізації, яку першочергово треба зробити, а потім і перекладання тротуару. Сподіваюсь, що мільйонів три нам дадуть. Тоді і зробимо.

- Зробили красиву клумбу на площі Жовтневій чи Соборній (до речі, підкажіть, як правильно зараз називати, бо ніякого офіційного рішення з цього приводу не приймалося). Але вона розміщена далеко від пішоходів і виходить, що її ніхто до пуття не бачить. А чого ж Ви у парку біля «Кнєжі» такого не зробите?

- Відповідаю, що у цьому році саме озелененню і уквітчанню парк у біля «Кнєжі» міське управління ЖКГ приділяє максимум уваги і навіть зараз Ви можете в цьому переконатися, якщо вийдете і подивитеся. Садяться дерева, хвойники, багаторічні квіти, вирівнюється грунт і сіється газонна трава. Від вандалів установили камери відеоспостереження, тому сподіваємося, що нові насадження не пошкодять і не вкрадуть. Що стосується назви площі, то Ви задали актуальне наразі питання. Коли ми створили реєстраційне відділення при міській раді, то виявилося, що в Охтирці одна і та ж вулиця може мати різні варіанти написання назви – з одного або двох слів, з іншою буквою тощо. Тому на наступну сесію виносимо питання про затвердження переліку вулиць і провулків міста, який матиме офіційний статус. Зафіксуємо у цьому переліку і площу Соборну. А от Торговій площі поки що не пощастило – її немає навіть на генеральному плані міста, де вона значиться як вул. Ярославського.

- А хіба до генерального плану не можна вносити корективи?

- Можна, але це дуже дорога річ. Проте ми вже бачимо, що нам доведеться вносити чимало змін, адже йдеться про зміну зонування, яке на даному етапі тільки гальмує економічний розвиток міста. Вже немає багатьох промислових підприємств, біля яких була закладена промислова зона, немає скотомогильника, де залишилась охоронна зона, не передбачене використання землі під садівництво і городництво, хоч вони існують. І ще є багато таких недоречностей, які заважають людям. Будемо в цьому плані працювати над внесенням змін.

- По місту їздить великоваговий транспорт лісгоспу, транзитний, технологічний, який руйнує наші дороги. Чи не можна заборонити?

- Заборонити рух транспорту ми не можемо. Ми зверталися до обласного управління поліції, скаржилися на працівників ДАІ, які нічого не роблять, аби припинити порушення правил дорожнього руху, які забороняють проїзд містом вантажівкам із значним тоннажем. Ми навіть фіксували на камерах відеоспостереження їх кількість і для порівняння запросили інформацію з ДАІ. На моє здивування, у ті дні, коли інспектори були на чергуванні, більше 80% даних співпали. За півтора місяці було виписано більше 40 протоколів. Проте штрафами ситуацію не зміниш. Водію краще заплатити штраф і проїхати центром міста, ніж їхати об’їзною. Ми звернулися з цього приводу до начальника Служби автодоріг області, губернатора, щоб виділили кошти з держбюджету на ремонт окружної дороги загального користування. Пообіцяли, що посприяють.

- Вас турбує уповноважений вул. Мироносицької (Московської). Ми просимо Вас посприяти у ремонті нашої вулиці, або хоч скажіть, скільки це коштує, може, ми самі скинемось?

- Ремонту не плануємо по Вашій вулиці. Але дещо можна зробити, хоча б прогрейдерувати. Але Ви зайдіть до першого заступника з питань ЖКГ Мартим’янова Сергія Володимировича, виїдьте на місце і разом подивіться, що можна зробити.

- Добре, тоді ще таке прохання: чи не можна, щоб маршрутку пустить по вул. 8 Березня?

- Нам не дозволяє ДАІ, тому що місток не відповідає технічним нормам.

- І насамкінець: зробіть зупинку біля магазину на розі вул. Мироносицької і 8 Березня.

- З цього приводу було Ваше колективне звернення. Воно направлене на опрацювання в управління ЖКГ. Прийнято рішення у цьому році поставити у вказаному Вами місці зупинку та майданчик для неї.

- Коли виділять земельні ділянки учасникам АТО?

- У межах міста Охтирки відомостей про вільні земельні ділянки відсутні. Ті ділянки, які ми виявляємо в процесі роботи і якщо це не пов’язано з відрізанням людських городів, пропонуємо в першу чергу учасникам АТО. Таких випадків було більше десяти. Для того, щоб мати уявлення про наявність вільних земельних ділянок, треба проводити інвентаризацію міської землі. Тоді б глянув на карту – ось земельна ділянка незайнята, і ось є така, що можна надати під житлове будівництво. На жаль, поки що такої можливості у нас немає – депутати вже вдруге відхилили міську програму формування земельних ділянок. Думаю, комусь невигідна ця інвентаризація. Але ми будемо продовжувати роботу, адже без цієї програми місто не розвиватиметься.

- Кажуть, що серед депутатів міської ради так званим «сірим кардиналом» називають Федора Кісєлара. І що йому дозволено багато чого.

- Для мене не існує ні сірих, ні чорних, ні червоних кардиналів, як не існує і членів королівської сім`ї і різних династій. Ніяких преференцій жоден «кардинал» будь-якого кольору від мене не отримував. Якщо це хтось може спростувати – будь-ласка. А якщо вже когось дуже цікавить, чому у мене такі близькі відносини з Федором Кісєларом, то мені приховувати нічого: наші покійні батьки були по життю великими друзями і навіть його батько похрестив мого у віці 50 років, бо він був нехрещеним. А ми теж з дитинства дружили, що, сподіваюсь, і не дивно. Хіба, ставши мером, я повинен від усіх відвернутися?

- На благоустрій дворів витрачаються великі гроші, а автомобілі перетворюють двори на стоянки. Чи є у Вас якісь плани щодо впорядкування місць для стоянок?

- При виконання робіт по благоустрою дворових проїздів ми передбачили стояночні майданчики у кожному дворі. Там, де є звернення мешканців щодо небезпеки швидкісного руху транспорту, робимо штучні обмеження типу «лежачих поліцейських». Повністю заборонити проїзд – влаштувати шлагбауми, турнікети тощо ми не маємо права, адже є вимоги для під`їзду спецтранспорту. До речі, питання паркування у нашому місті стоїть досить гостро. Тому плануємо виділити кілька земельних ділянок для влаштування комунальних парковок, в тому числі і на Дачному.

- Багато хто вважає Вас слабким мером, як Ви думаєте, чому?

- Я не вважаю себе слабкою людиною. І не стараюся комусь сподобатися, не люблю лицемірства. Мене вибрали переважною більшістю голосів охтирчан, і я впевнений, що нікого не підведу, а Охтирка не стане гіршою, ось побачите. Є і незадоволені моєю роботою, це нормально. Є і далеко не святі люди, яким я десь перейшов дорогу, щось не дав позловживати.

- Вибрали мера-дорожника і що? Чи треба просити Кісєлара, аби знову фарбою ями на дорогах намалював та «пасочки» наставив?

- Не треба поспішати з висновками. Тоді «пасочки» ставили у липні, а зараз погода тільки почала давати можливість працювати дорожникам і ми не зіваємо, а підготувалися до сезону, маємо техніку, матеріали, заключили договори. Я не кажу про те, що побіжимо попереду всієї України і зробимо всі дороги у місті. Але ями залатаємо всі і будемо постійно слідкувати за станом дорожнього покриття. І якщо в липні ми не виконаємо запланований обсяг робіт, я не тільки не буду проти того, щоб розмалювали фарбою ями, а й сам ліпитиму «пасочки».

- Коли мер очікує результатів від реформування міськради?

- Уже деякі результати є. Працівники тих відділів і управлінь міськради, які підлягають реформуванню, попереджені про звільнення чи переведення, проводиться інвентаризація майна, оголошено конкурси на заміщення посад. У липні почнуть працювати по-новому.

- При «злочинній банді попередників» розподіл податків між центром і містами було 80/20. Нинішня влада начебто дала більше повноважень на місця. Що ми маємо по факту?

- Особливих змін на сьогоднішній день, якщо чесно, то ми не відчуваємо. Попри те, що делегованих повноважень дали більше, податків закріпили більше, однак їх розмір не сталий, вони адміністративно регулюються Києвом. От якби, наприклад, встав я вранці 1 січня і знав, що до кінця року матиму конкретну цифру надходжень і ці джерела доходів стабільні, не залежать від зміни влади чи від настрою губернатора, від підкилимних ігор політиків, тоді децентралізація була б відчутною. А так місто як залежал о від Кабміну і Мінфіну, так і залежить. Хоча вважається, що у нас зараз прямі бюджетні відносини. Насправді податкова зібрала податки у місті і відправила їх у Київ, де вони перерозподіляються, а не йдуть відразу у міський бюджет. Тому і маємо фінансову незабезпеченість по медичній галузі на 3 місяці і по освіті – на місяць.

- На яких, вибачте, соплях функціонує наше житлово-комунальне господарство? Хотілося б знати картину майбутнього колапсу, якщо все продовжуватиметься у тому ж дусі?

- Житлово-комунальне господарство функціонує не на соплях, а на нервах і жилах його працівників, на їхньому ентузіазмі. Дуже сподіваюся, що ніякого колапсу не буде, але те, що мережі вкрай зношені, ніхто не приховує. Покращення ситуації – справа не одного року, і ми робимо все, що від нас залежить, аби тримати її під контролем.

- Хочу стати мером. Що для цього потрібно?

- Подати свою кандидатуру і йти на вибори.

- У нашому місті є вулиця Сонячна, по якій не проведено електроенергію. Там мешкають люди, один учасник АТО, а не можемо добитися, щоб провели світло.

-Наскільки мені відомо, по цій вулиці електроенергія підведена за тимчасовою схемою від колишньої колгоспної підстанції. Щоб підключити з а новою постійною схемою потрібно будувати нову підстанцію, що коштує чималих грошей. Поскільки на цій вулиці лише кілька будинків і не ведеться житлове будівництво на інших ділянках, енергетики також не поспішають вкладати кошти. Якби земельні ділянки були вільні, то ми б дали їх атовцям. На жаль, їх роздали вже давно, люди їх приватизували і не збираються будуватися, використовують як товар для продажу або під городи.

- Що буде з табором «Космос»?

- Голова профспілкового комітету НГВУ «Охтирканафтогаз» Ігор Іванович Біленко звернувся до міської ради з повідомленням, що відкрити табір, як планувалося 10 червня не вийде. Справа у тому, що табір «Космос» утримується за рахунок профспілки, тобто від передбачених колективним договором відрахувань у розмірі 1,5% від місячного фонду оплати праці підприємства. Але на сьогодні НГВУ заборгувало профспілці понад 3 млн.грн. , що не дає можливості підготувати табір до літнього сезону – провести хоча б косметичний ремонт, дератизацію, перевірити енергетичне господарство тощо. Якби нафтовики віддали хоча б частину боргу, справу можна було б поправити. Зусилля профкому поки що марні. Міська рада звернулася з листами до Кабінету Міністрів, Мінсоцполітики та до Президента з проханням вплинути на «Укрнафту» , яка повинна виконувати умови колдоговору. Колишній прем’єр Арсеній Яценюк наклав візу «Вирішити питання», що значить позитивне рішення. Вже телефонував заступник міністра соцполітики, ведуться перемовини. Хочеться вірити, що до закриття табору діло не дійде. Треба, щоб і громада проявила свою активну позицію. До речі, починаючи з 5 травня профком закликає охтирчан з 12 до 13 години збиратися під адмінкорпусом НГВУ з вимогою віддати профспілці гроші на табір.

- Чи можливий варіант переходу районного Будинку культури до комунальної власності міста?

- Теоретично можливо, але районна влада не має бажання передавати нам будинок культури. Якщо колись з часом буде об`єднання громад, то це відбудеться автоматично.

- Коли у місті з`явиться сучасний кінотеатр?

- Сподіваюся, що колись вдасться відремонтувати «Кнєжу». А може, раніше з`явиться інвестор, який захоче взяти приміщення в оренду, ми віддали б і за гривню в рік, чи навіть продали б без зміни цільового призначення, лиш би людям було де культурно відпочивати, в тому числі і 3D фільм подивитися. Нам самим поки що підняти таку махіну не під силу. Зате ми збираємося незабаром збудувати за «Кнєжею» літню естраду, де будуть проводитися різноманітні відкриті заходи.

- Запитання із соціальних мереж від Ігоря Новицького: яка вартість ремонту в приміщенні міськвиконкому? Чи було воно аварійне та непридатне для роботи чиновників?

-Так, робимо косметичний ремонт, і то не скрізь, а там, де потрібно. У кабінеті міського голови ремонт зроблений попередником, тому не хвилюйтеся – я не для себе стараюсь, а щоб від людей не соромно. Ніяких дорогих матеріалів не використовуємо, тільки побілка і фарбування. Основні витрати – на заміну дверей, які не мінялися з часів Радянського Союзу і які неможливо навіть замкнути. Виділено з міського бюджету на ремонт 250 тисяч гривень, проте усі ці гроші не будуть використані, тобто зекономимо.

- Чи залучалися до проведення таких некваліфікованих робіт безробітні, які стоять на обліку у центрі зайнятості?

- Ми замовили підряднику виконання цих робіт і його справа, кого залучати до їх виконання. Але, якщо чесно, я не у захваті від перспективи залучення безробітних. У свій час, будучи виробничником, я стикався із залученням безробітних. Для цього потрібно пройти стільки формальностей, написати кіпу звітів, що не радий будеш. Та й радіти особливо немає чому, адже залучений безробітний працювати може тільки по чотири години, його треба привезти на місце роботи і відвезти назад, забезпечити інвентарем і робочим одягом, провести інструктаж з техніки безпеки, контролювати якість виконання робіт. А він ще й не хоче робити, йому це нецікаво, бо хоче тільки відмітку в папірці, що вільних вакансій немає і далі продовжувати отримувати від держави гроші, підзаробляючи потихеньку на базарі чи по шабашках. Я думаю, що це неправильна політика.

- Які за законом настають правові наслідки за результатами минулих офіційних громадських слухань, на яких зафіксована незгода мешканців міста з будівництвом молокозаводу?

- У даному випадку правові наслідки не настають взагалі, вони враховуються при прийнятті рішень. Оскільки немає рішень, то немає і наслідків. Ми маємо протокол громадських слухань, який ще ніхто не затребував. Єдиний раз, коли приїздила обласна комісія з представників екології, служби по контролю за використанням земель і т.д., то попросили показати той протокол, і все. Зрозумійте, для того, щоб правові підстави виникли, повинна бути дія, а дії не було.

- Коли буде створена депутатська комісія по перевірці дозволів, виданих державною архітектурно-будівельною інспекцією підприємству «АВАЛС», про що рекомендувала громадська рада?

- У повноваження депутатів не входить перевірка роботи державних органів. Ми можемо тільки зробити інформаційний запит і отримати відповідь, а не контролювати чи перевіряти їх.

- Яка вартість проведеного демонтажу хокейної коробки на Дачному, хто виконував роботи, чи залучалися до їх виконання безробітні, які стоять на обліку в центрі зайнятості? Яка подальша доля цього спортивного об’єкта?

- Ми заключили договір на виконання ремонтних робіт. Зробили проектну документацію, яка пройшла експертизу і в межах цієї документації ми отримали готовий об’єкт. Хто там що демонтував, чи її бомжі розібрали, чи безробітні, і в скільки це обійшлося, нас не цікавить. Ті труби, які там стояли, проектом передбачалося замінити, адже вони бралися у свій час із бурових, могли мати деякий радіаційний фон. Згідно із домовленість, вони були здані на металобрухт і так звані зворотні гроші перераховані УЖКГ Дякуємо Вам за відвертість. Бажаємо втілити в життя все заплановане.

Записала Л. Меркульцева

 Комментарии (6)

 

 1. Петров пишет:

  герыч, Вы на героине? Пелых из прекрасного, исторического здания Дома культуры сделал стеклянное говно. И мы ему за это еще и должны быть благодарны?!! Только человек, не имеющий чувства вкуса и чувства гармонии, может утверждать, что это прекрасно. В ЕС, на который мы как-бы равняемся, исторические здания не обкладывают стеклом.

 2. Гена пишет:

  Все это напоминает голодовку 33 года когда люди отдавали семейные реликвии за кусок хлеба.

 3. Гена пишет:

  На больницу нет денег так давайте отдадим за копейки Славику Пелыху пусть запустит и потом будет всех лечить установив цену. Потом можно отдать нерентабельные школы и садики. Детей дома нечем кормить давай тоже отдадим Славику вырастут будут рабы отрабатывать содержание до достижения совершеннолетия. Если дома не можете оплатить газ свет воду тоже отдать благодетелю. Может жена просит деньги на необходимое так можно и её отдать пусть отрабатывает. Много чего можно отдать когда людям не за что жить.

 4. герыч пишет:

  Люди, вы придурки? Дворец культуры валился без отопления и ремонта последние годы. Если бы не Славик Пелих, то он бы имел вид Дома офицеров. Спасибо человеку, что сумел из г…а пулю слепить! Сейчас внимательно осмотрите памятник КУЛЬТУРЫ района. Валится всё потихоньку, сыплется, а никому и дела нет. Касьяненку запретили там дискотеки проводить из-за высоких дцб, которые способствовали разрушению здания. Завидовать Пелиху и его хаяь очень просто, чем что-то самому сделать. Есть деньги, пусть вкладыает человек в дело, а вы дальше гавкайте

 5. Район пишет:

  Просрали свій дворец культури а тепер отдайте районний будинок культури. Хай мер піде до Троячки і попросе його вернуть назад те шо отдали за копійки.

 6. Гость пишет:

  - Чи можливий варіант переходу районного Будинку культури до комунальної власності міста?

  - Теоретично можливо, але районна влада не має бажання передавати нам будинок культури. Якщо колись з часом буде об`єднання громад, то це відбудеться автоматично.

  БРЕД, АВТОМАТИЧНО! МЕР, ТЫ ДУМАЕШЬ ВСЕ ИДИОТЫ?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: