НОВИНИ

8 мая 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №18(1049)

ДЕ ХОВАЮТЬСЯ НІТРАТИ?

Раннi овочі можуть бути небезпечними для здоров’я через значний вміст нітратів.Звернiть увагу: першi овочi на диво гарнi, помідори iдеально круглi, редиска велика, соковита. А це i є першою ознакою того, що в їх вирощуваннi було застосовано “хiмiю”. Наприклад, як наголошують експерти, якщо огiрки мають інтенсивний темно-зелений колiр, це безумовно вказує на те, що їх “перегодували” нiтратами. Загалом, найбiльше нiтратiв накопичується в основi плода та в черешках листя, у стеблах, а в коренеплодiв – у шкiрцi та поверхневих шарах. Скажiмо, у листi петрушки, селери, кропу нiтратiв на 50 – 60% менше, нiж у стеблах, у листi капусти — на 60 – 70% менше, нiж у качанi. Тому радять знiмати верхнi грубi листки з капусти та вирiзати качан, який є своєрiдною губкою для нiтратiв, а зелень не їсти зi стеблами.

ЕНЕРГЕТИКИ ВДОСКОНАЛИЛИ ОНЛАЙН-СЕРВІС

Переглянути інформацію по нарахуваннях, платежах і пільгах, тарифах, внести показники лічильника, звернутися до кол-центру ПАТ ”Сумиобленерго”, замовити послугу, а також дізнатися про планові знеструмлення за вашою адресою – все це тепер можна зробити просто з дому.

Сучасна система ”Мій рахунок” надасть інформацію про діючі тарифи на електропостачання з урахуванням зон й дату укладання договору з енергопостачальником.

Натиснувши літеру ”і” над сумою ”до сплати”, ви можете переглянути всю інформацію про нарахування за поточний період.

У розділі ”Нарахування” відображаються нарахування по тарифних зонах для багатотарифних лічильників, тепер є вся історія нарахувань з моменту укладання договору з ПАТ ”Сумиобленерго”. Змінився графік споживання електричної енергії. Для тих споживачів, які мають багатотарифні лічильники, дані споживання будуть представлені (у відповідності до кількості зон споживання електроенергії).

У розділі ”Платежі”, відповідно, можна переглянути всю історію здійснення оплати електроенергії за вашою адресою з моменту укладання договору з ПАТ ”Сумиобленерго”, а також оплати за актами.

Натиснувши на графу ”Пільги”, ви побачите інформацію про нарахування пільг, якщо вони призначені.

У розділі ”Лічильник”, окрім типу лічильника, тепер розміщена інформація про дату його встановлення, повірки та історію змін лічильників. А ще – можна переглянути останні показники вашого приладу обліку електроенергії з урахуванням тарифних зон для багато тарифних лічильників. Дещо змінилася функція ”додавання показників лічильника”. Показники лічильника приймаються на конкретну дату, вказану в цій вкладці. Є можливість дивитись історію про внесені дані за останній рік.

На ”Моєму рахунку” з’явилася послуга ”Звернутися до кол-центру”, завдяки чому ви можете залишити електронне звернення для наших операторів і переглянути історію попередніх звернень до кол-центру ПАТ ”Сумиобленерго”. Оператори кол-центру оперативно зреагують, нададуть вичерпну відповідь на поставлені запитання.

Щоб замовити послугу фахівцям наших сервісних центрів, тепер не треба навіть вставати зі стільця. Це можна зробити, натиснувши на графу ”Замовити послугу”, обрати те, що вас цікавить і почекати, доки проблему усунуть.

Серед нововведень також поява розділу ”Планові відключення”, натиснувши на який ви зможете побачити інформацію про наявність планових відключень на десять днів вперед за вашою адресою.

ЗА КВИТАНЦІЮ – ОКРЕМА ПЛАТА

Обслуговування в українських банках подорожчало на 10% – 20%, зняття готівки – удвічі.

Розрахунково-касове обслуговування в банках з початку 2016 року подорожчало як мінімум на 10%, а кількість наданих клієнту безкоштовних послуг зменшилася. Про це розповів в інтерв’ю директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький. “У поточних реаліях, на тлі подорожчання вартості операційної діяльності з обслуговування, що пов’язано і з подорожчанням електрики, і зі збільшенням фонду заробітної плати співробітників, ціни на тарифи розрахунково-касового обслуговування, як окремо, так і на тарифні пакети були підвищені. У процентному співвідношенні зростання склало від 10% до 20%”, — розповів пан Невмержицький. За його словами, вартість платіжного доручення на паперовому носії для відправки грошових коштів зросла в середньому на 50%. За зняття грошових коштів тариф піднявся від 1% до 2%.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: