В ЦЕНТРІ УВАГИ: ТАБІР “КОСМОС” ОПИНИВСЯ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗАКРИТТЯ. НЕВЖЕ ПРИЙШОВ ЧАС НАЗАВЖДИ ПРОЩАТИСЯ?

13 мая 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №19(1050)

Працівники профкому НГДУ «Охтирканафтогаз», громадські активісти та всі, кому не байдуже туманне майбуття оздоровчого табору «Космос» 5 травня в обідню перерву зібралися на мирну акцію протесту під єдиним гаслом «Врятуйте «Космос».

Фінансування оздоровчо-відпочинкових кампаній здійснювалось із бюджетів різних рівнів, коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (окрім 2015-2016 р. р.), профспілкових комітетів та інших джерел не заборонених законодавством. Завдяки співпраці з первинною профспілковою організацією НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» щорічно у ДТВ «Космос» безкоштовно оздоровлювалися діти пільгових категорій, а саме: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей та інші.

Проте щороку виникають проблеми, що перешкоджають досягненню абсолютної якості та стовідсотковому виконанню основних завдань з відпочинку та оздоровлення дітей.

ЯКИМ ЖЕ ПРОГНОЗУЄТЬСЯ ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ У ЦЬОМУ РОЦІ З УРАХУВАННЯМ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ТАБОРУ ВІДПОЧИНКУ «КОСМОС», МИ ЗАПИТАЛИ У НАЧАЛЬНИКА МІСЬКОГО ВІДДІЛУ ОСВІТИ АНАТОЛІЯ ТРОНЯ:

- “Сьогодні на загально-державному рівні не затверджена Програма оздоровлення та відпочинку дітей, інші нормативно-правові акти, що є необхідними для належної реалізації Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (зі змінами).

З урахуванням складної та небезпечної ситуації, що склалася на сході країни у зв’язку з проведенням там антитерористичної операції, прогнозованим є розширення переліку пільгових категорій дітей та відповідно, зростання потреби у бюджетному оздоровленні.

Ускладнює ситуацію і факт відсутності фінансування послуг з оздоровлення з державного бюджету за рахунок виділення путівок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек Буковель» та повна відсутність з 2015 року фінансування оздоровчої кампанії за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Щороку постає питання щодо встановлення пільгової оплати комунальних послуг закладам оздоровлення та відпочинку. Також не розроблений єдиний механізм фінансової підтримки закладів оздоровлення та відпочинку стосовно придбання продуктів харчування, медичного забезпечення.

Враховуючи вище викладене, депутати міськради прийняли Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016 рік, яка покликана створити дієвий механізм для вирішення зазначених проблем, а також, як всі ми дуже сподіваємося, надасть таку можливість. Ми маємо 167,5 тис. грн. з обласного та 103 тис. грн. з міського бюджету на придбання путівок, направлення дітей пільгових категорій до закладів оздоровлення та відпочинку. Ще 474,7 тис. грн. виділено містом на оздоровлення дітей у пришкільних та профільних таборах. На оздоровлення дітей працівників бюджетної сфери виділено всього 24 тис. грн. для переведення дошкільних навчальних закладів на санаторний режим харчування в міському бюджеті закладено 64,1 тис. грн. На організацію оздоровлення дітей, які перебувають на диспансерному обліку в ЦРЛ, при педіатричному відділенні передбачено 18 тис. грн. Але ми зможемо на всі ці гроші оздоровити тільки 48 % дітей шкільного віку. Неабияк непокоїть ситуація з табором відпочинку «Космос».

Людей обурює відношення адміністрації НГВУ до дітей, які можуть не отримати можливості оздоровитися та змістовно провести літні канікули, вдихаючи оксамитове повітря охтирських лісів та купаючись у прозорій воді красуні-Ворскли.

Тамара ОДНОРОБ, заступник голови профкому:

- Під час війни і то відкривались табори. Пан Наслєдніков бере великий гріх на свою душу та ображає маленьких дітей через власний принцип. Його не цікавить, де влітку батькам оздоровлювати дітей, як організовувати їм дозвілля. Табір перебуває на утриманні профкому. У колективному договорі нафтовиків прописано, що 1 % від фонду оплати праці буде спрямовано на культурно-масові та оздоровчі заходи. А зараз цей відсоток нам не перераховують.

Вожатий табору Олексій КОБЗАР протягом трьох сезонів виховував підростаюче покоління та забезпечував цікаве дозвілля в «Космосі». І зараз не розуміє, як напередодні оздоровчого сезону його можна закривати.

Вчитель фізичної культури школи № 2 Сергій КРИВОНОС протягом 16 років вів спортивну роботу в таборі. Тому чоловіки взяли до рук транспаранти, на яких закликають пана Наслєднікова повернути 2,8 млн. грн. для оздоровлення дітей, та долучилися до мирної акції.

МИРНИЙ ПРОТЕСТ НЕ ОБІЙШОВСЯ БЕЗ КОНФЛІКТУ.

Працівник НГВУ, за словами очевидців – інженер, приписав одній з активісток найдревнішу професію людства. Обурений відеозйомкою чоловік обвинуватив жінку в тому, що вона долучилася до акції за 100 грн. Навіть телефон з рук вибивав, вживав нецензурну лексику й взагалі агресивно поводився. А після накалу пристрастей зник за дверима НГВУ, як ні в чому не бувало.

Акція на захист табору тривала близько години. Люди мали змогу обмінятися думками, з’ясувати нові обставини та вирішили збиратися кожного робочого дня в обідню перерву під стінами НГВУ. А Любов Пось запропонувала перекрити дорогу, так ефективніше буде, – вважає активістка, яка наважилася судитися із самим мером з приводу перейменування вулиці.

Ігор БІЛЕНКО, голова профкому НГВУ:

- Порушуючи колективний договір, НГВУ не перераховує узгоджені раніше суми. З 2015 р. профспілка недоотримує 1 % від фонду оплати праці. Станом на 5 травня заборгованість складає 2 млн. 800 тис. грн. Нещодавно нам перерахували 700 тис. грн., яких вистачить на підготовчі роботи до початку оздоровчого сезону, поточні ремонти, закупівлю пічного палива для підігріву води, дератизацію. Міська влада відгукнулася на наше прохання і депутати прийняли рішення направити субвенцію на викуп 45 путівок для дітей за повною вартістю. Вів перемови й з головою Охтирської РДА. Мені пообіцяли на наступній сесії розглянути це питання. Прикро, що ПАТ «Укрнафта» зайняло позицію мовчазного невтручання. Проте якщо слідувати букві закону, то вони повинні припинити ці порушення. За мирною акцією будуть інші важелі впливу.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: