СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

18 мая 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №20(1051)

…НА ОХТИРЩИНІ ПОЧАВСЯ ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ

Юнаків весняного призову з Охтирщини вже відправили на строкову службу в українське військо. Загалом цієї весни із нашого району до армії планується забрати 15 хлопців. Перші призовники району у весняний призов поточного року – з Грінченкового, Сонячного, Рибальського та Гнилиці.

Як зазначив завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Охтирської райдержадміністрації Олександр Брень, призовників держава не посилатиме на лінію розмежувань у зону АТО, адже є рішення РНБО і президента, що солдати строкової служби не можуть брати участь у бойових діях.

Загалом у травні-червні поточного року на строкову військову службу призивають громадян України чоловічої статі, яким виповнилося 20-27 років і які не мають відстрочки. Після двох місяців служби у юнаків є право вибору щодо проходження служби у Збройних Силах України за контрактом.

…НА СУМЩИНУ ПРИЇДЕ МІНІСТР ОСВІТИ ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

Візит Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич запланований на 19 травня.

Планується, що кураторка освітньої галузі відвідає Кадетський корпус, вищі навчальні заклади Сумщини, зустрінеться з освітянами області та візьме участь у пленарному засіданні, де обговорюватимуться актуальні проблеми і здобутки галузі, зокрема, забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами та підручниками учнів 4, 7 та 8 класів, створення опорних шкіл тощо.

…ПОЛІЦІЮ ПООБІЦЯЛИ ПРОАТЕСТУВАТИ

Під час візиту в Суми очільниця Національної поліції Хатія Деканоідзе пообіцяла, що до кінця травня на Сумщині буде завершено тестування 35-40 керівників вищої ланки, які пройдуть атестацію в центральній комісії у Києві. Потім проатестують середній склад і до початку липня тестування пройде основний рядовий склад. Зараз в обласному центрі триває процес набору представників громадськості до складу атестаційних комісій, які проводитимуть тестування кандидатів у поліцейські. Наразі вже подано близько 70 заявок про бажання брати участь у роботі комісій.

…ВЕЛИКОВАГОВОМУ ТРАНСПОРТУ ЗАБОРОНЯТЬ ПРОЇЗД ОХТИРКОЮ

На наступну сесію міської ради, враховуючи звернення охтирчан, планується винести питання щодо заборони руху великовагового транспорту дорогами комунальної власності міської ради. Заборона стосуватиметься автомобілів загальною масою понад 20 тон, які завдають значної шкоди інфраструктурі та майну громадян. Місцеву поліцію зобов’яжуть посилити контроль за дотриманням вимог відповідних дорожніх знаків перевізниками. А спеціалісти управління капбудівництва та УЖКГ проведуть комісійні обстеження будівель, вулиць, прилеглих до маршрутів руху великовагового транспорту, з метою виявлення шкоди, заподіяної майну, та причинного зв’язку.…За благоустроєм міста наглядатиме Інспекція.

…В ЛІКАРНІ ЛІЖКОМІСЦЯ ЗАЙВІ?

В обласному управлінні охорони здоров’я збираються скоротити 3 тисячі ліжкомісць. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. За його словами, до скорочення ліжкофонду змушують демографічний спад і обмежене фінансування охорони здоров’я. Наразі триває аналіз наявних ліжкомісць, який не проводили 15 років. Норма складає 80 ліжок на 10 000 населення, на Сумщині — 87. Пропонується скоротити їх до 60. Це означає, що з 9635 ліжок підпадуть під ліквідацію 3 000. Однак Сергій Бутенко запевняє, що такий крок не погіршить стан медичного обслуговування людей та доступність медичних послуг, лише приведе реалії медицини до реалій сьогодення. «В області 18 хірургічних стаціонарів та 18 пологових будинків, – зауважив Сергій Бутенко. – Наприклад, серед пологових будинків є такі, де кількість пологів у рік не перевищує 50. Аналогічна ситуація із операціями в хірургії. Адже всі ми знаємо, що який би не був кваліфікований персонал, але без постійної практики професійні навики втрачаються. Чи готові ви довірити своє життя і здоров’я таким закладам? А в таких відділеннях зайняті максимум 5-10 ліжок із 30. Для районної лікарні області утримувати навіть по 10 пустих ліжок в кожному відділенні фінансово обтяжливо».

…МАЄМО ЗБІЛЬШЕНУ МІНІМАЛКУ

З 1 травня 2016 року в Україні збільшилася міні- мальна заробітна плата – з 1378 гривень до 1450 гривень. Відповідно розмір мінімального страхового внеску становить 319 гривень (1 450 гривень ? 22%).

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області. ГУ ДФС у Сумській області нагадує: мінімальний страховий внесок ЄСВ повинні сплачувати за себе фізичні особи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.

 Комментарии (1)

 

  1. Гість пишет:

    Яка велика зарплата!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: