ЕКОНОМІКА РЕГІОНУ: ДІЛИСЬ ПРИБУТКАМИ, «УКРНАФТО»!

18 мая 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий |

Нещодавно в м. Ромни Сумської області відбулося засідання «круглого столу» «Прозорість видобутку вуглеводнів Роменського та Липоводолинського районів», що об’єднав представників органів місцевого самоврядування, районної влади, громадськості та ЗМІ.

Ні для кого не секрет, що майже половина всієї української нафти видобувається на Сумщині, проте регіон, фактично розміщений на «чорному золоті», поступово перетворюється на чорну діру: суцільні ями на дорогах, зруйнована соціальна інфраструктура, лише 60 % громад мають централізоване водо забезпечення і майже всі – порожні бюджети.

З самого початку створення суверенної України тут тільки й чують обіцянки щодо розподілу частину ренти за нафто-газовидобування на місцях.

«Люди не вірять у обіцянки, їм набридло чути про законопроекти», – зазначив голова Роменської міської ради Сергій Салатун.

На початку 2016 року Сумська обласна рада вже надала низку відмов у погодженні отримання спецдозволів на користування надрами видобувним компаніям, вимагаючи від них підписання та дотримання угод про соціально-відповідальне ведення бізнесу.

Запаси нафти на 21 родовищі Сумщини становлять 34 млн. т, газ видобувається на 15 родовищах (72,3 млрд. м3), газовий конденсат видобувається на 17 родовищах (12,5 млн. т, це 35% загального видобутку в Україні). Більшість родовищ газоконденсатні: Великобубнівське, Артюхівське, Коржівське, Анастасівське (Роменський район), Куличихінське (Липоводолинський район), а також нафтогазоконденсатні – Качанівське, Рибальське, Бугруватське (Охтирський район). Нафтогазоконденсатні родовища – Перекопівське, Василівське (Роменський район), газові – Краснозаярське (Лебединський район), нафтові – Голиківське, Прокопенківське (Охтирський район) та ін.

Сумська область з 1936 року стала давати близько 50% української нафти, основна частина якої видобувається в Охтирському районі. Видобуток нафти, конденсату і газу забезпечується експлуатаційним фондом з 490 свердловин: 262 нафтових, 82 газових, 66 нагнітальних, 64 водозабірнихта 16 поглинальних. Крім того, є 52 спостережні свердловини.

Геологорозвідувальні роботи останніх років підтвердили високу перспективність надр області. Якщо середньорічний приріст нафти й газу в цілому по Україні складав за 2000-2005 роки 82,1 т умовного палива на 1 м буріння, то для Сумщини цей показник становить 190 т умовного палива на 1 м.

На родовищах Охтирського нафтогазопромислового району є 197 проектних свердловин (31% загальної кількості по ВАТ «Укрнафта») з обсягами екс­плуатаційного буріння 1085 тис. м (35,6% від загальних обсягів по ВАТ «Укрнафта»). Перспективними для дорозвідки є вже відкриті родовища: Західно-Козіївське, Західно-Рибальське «глибинне», Східно-Рогинцівське, Західно-Качанівське, Бугруватське, Хухрянське, Радянське, Ясенівське. Ресурси вуглеводнів тут складають 8,58 млн. т.

Ситуація 100% сплати ренти до центрального бюджету не влаштовує ні представників територіальних громад, ні самі компанії.

«У першу чергу, потрібно розв’язати питання на законодавчому рівні», – відзначали майже всі учасники «круглого столу».

У цьому році вже вносилися на розгляд Верховної Ради проекти законів, що передбачали зміну порядку розподілу рентної плати, залишаючи її частину на місцях, але проголосувати ці зміни депутати так і не змогли.

Діалог між владою, компаніями та громадами вже розпочато, залишилося лише впровадити законодавчі зміни для ефективної взаємодії всіх зацікавлених осіб. Не зрозуміло тільки, чому до Роменського та Липоводолинського районів не приєдналися охтирчани, адже нашого регіону ця проблема стосується не меншою мірою.

 Комментарии (1)

 

 1. Гість пишет:

  «Не зрозуміло тільки, чому до Роменського та Липоводолинського районів не приєдналися охтирчани, адже нашого регіону ця проблема стосується не меншою мірою.»

  Цікаве заключення! Ще раз переконався, що ні головний редактор, ні журналісти видання не цікавляться життям нашого регіону. В Охтирці така зустріч була проведена одна з перших в регіоні на початку березня ц.р.

  Ось деякі посилання на захід які видав інтернет

  На Охтирщині обговорили перспективи нафтогазовидобувної сфери та її значення для територіальних громад Сумщини

  https://sorada.gov.ua/novyny-mistsevyh-rad/25-ohtyrska-rajonna-rada/16130-na-ohtyrshchyni-obgovoryly-perspektyvy-naftogazovydobuvnoji-sfery-ta-jiji-znachennja-dlja-terytorialnyh-gromad-sumshchyny.html

  Куди течуть гроші з Сумських надр?
  http://nova-energiya.org/kudi-techut-groshi-z-sumskix-nadr

  Кожен видобутий барель – відзвітувати
  http://www.pulsartv.com.ua/index.php/11-okhtirka/3054-krugl-stil-nafta

  ДО ПІДГОТОВКИ МАТЕРІАЛІВ ПОТРАБНО СТАВИТИСЬ ВІДПОВІДАЛЬНО І НЕ УПЕРЕДЖЕНО!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: