НА ПРИЙОМІ У ГІНЕКОЛОГА: ЯКЩО КАНДІДА АТАКУЄ

23 мая 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №20(1051)

«Вже четвертий раз за останній рік гінеколог ставить мені діагноз «Вагінальний кандидоз». Лікування обходиться недешево та й симптоми захворювання приносять багато дискомфорту. Порадьте, як вберегтися від молочниці?»

Оксана М.

На питання читачки відповідає наш експерт, гінеколог, лікар вищої категорії, кмн, доцент кафедри акушерства та гінекології Сумського державного університету Світлана Сміян:

- Вагінальний кандидоз у жінок, так звана молочниця – це запалення слизової піхви через зростання колоній дріжджових грибків роду Кандіда. Прийом антибіотиків, нераціональне харчування, гормональні збої, зниження захисних сил організму після важких хвороб або на тлі тривалого стресу чи перевтоми, порушення правил гігієни є основними причинами виникнення молочниці у жінок.

Однією з ознак молочниці є свербіж і печіння в піхві і в області зовнішніх статевих органів. Особливо інтенсивно відчувається внутрішнє печіння тоді, коли жінка сідає нога на ногу – це є одним з тестів на молочницю. Багато жінок, у яких виявлений кандидоз, скаржаться на збільшення об’єму виділень в нічний час, після різних водних процедур або після статевого контакту. Потрібно бити тривогу, коли рецидив молочниці відбувається більше 4 разів на рік, з’являючись, як правило, за тиждень до місячних. Оскільки нерідко молочниця супроводжується іншимиінфекційними захворюваннями, такими як генітальнийгерпес, хламідіоз, уреаплазмоз, гонорея, трихомоніазтощо.

При хронічному перебігу молочниці слід пройти комплексне обстеження, оскільки часто першим симптомом цукрового діабету є поява саме вагінального кандідоза, тому слід здати кров на глюкозу в крові. Якщо норма буде перевищена, то необхідно звернутися до ендокринолога. Також варто пройти обстеження у гастроентеролога – зробити УЗД черевної порожнини, здати аналіз на дисбактеріоз кишечника, здати кал на копрограму.

Методи профілактики зовсім нескладні. В першу чергу слід завжди дотримуватися інтимної гігієни, не використовувати тампони більше 4 годин, часто змінювати прокладки як щоденні, так і в період менструацій – це дуже важливо. При застосуванні антибіотиків для лікування інших захворювань, слід приймати до і після лікування пробіотики, що нормалізують мікрофлору кишечнику.

Для профілак тики молочниці, жінці слід носити тільки бавовняну білизну, уникати облягаючої, здавлюючої білизни – стрінги, вузькі колготки, джинси. Не використовуйте гігієнічний антибактеріальний гель, кольоровий ароматизований туалетний папір, які можуть вплинути на кислотність мікрофлори. Якщо у жінки вологе середовище викликає загострення молочниці, слід після купання ретельно витиратися та не перебувати в мокрому купальнику тривалий час. Ідеально під час відпочинку на березі мати запасний сухий купальник, в який Ви зможете переодягтися після водних процедур.

Якщо діагностику та лікування молочниці не провести своєчасно, то захворювання стає хронічним, часто рецидивуючим, що значно погіршує самопочуття жінки. Тому відчувши перші симптоми молочниці, одразу звертайтеся до гінеколога, а не до аптеки за розрекламованими свічками від цієї недуги.

Світлана Сміян вестиме прийом пацієнтів 28 травня в КП «Лікувально-консультаційний центр» за адресою: м. Охтирка, площа Соборна, 2. Довідки за телефонами: 6-16-88 або (099)-161-43-88.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: