В ЦЕНТРІ УВАГИ: ЦЕ ЯКИЙСЬ “БІС”, А НЕ “СІБ”!

23 мая 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 25 коммент. | №20(1051)

ПП «СІБ» МАЄ НАМІР З 1 ЛИПНЯ ПІДВИЩИТИ ТАРИФИ НА ПОСЛУГИ З УТРИМАННЯ БУДИНКІВ І СПОРУД ТА ПРИБУДИНКОВИХ ТЕРИТОРІЙ У 2,6 РАЗИ

Підприємство вже розрахувало загальний розмір планових тарифів, перелік послуг, що надаватимуться в кожному конкретному будинку, та їх вартість.

Зокрема, вказують, що в обслуговування входять:

прибирання прибудинкової території – щоденно, крім неділі;

дератизація – раз на місяць;

поточний ремонт під’їздів – раз на 5 років;

перевірка димових каналів – два рази на рік;

перевірка вентиляційних каналів – раз на рік;

прибирання підвалів та техповерхів – двічі на рік;

техобслуговування електроплит – раз на рік.

Нині діючий тариф, який востаннє переглядався в грудні 2008 року (середній), складає 1,60 грн/м2.

До обгрунтування причин зміни тарифів керівництво підприємства зараховує кілька факторів:

зростання мінімальної заробітної плати з 605 грн. у 2008 р. до 1378 грн. у 2016 р. (зростання – 228%);

вартість електроенергії – 406%;

паливно-мастильних матеріалів – 347%;

основних будівельно-ремонтних матеріалів – руберойд – 530%; фарби – 265%; цемент – 200%; електроди – 344%; труби пластикові каналізаційні труби 100 – 480%; труби стальні – 189%.

Плановий економічно обґрунтований тариф (середній) складає 4,08 грн/м2. Відсоток підвищення планового тарифу відносно діючого – 255%.

ТИМ ЧАСОМ: Під час зливових дощів у мешканців будинку по вул. Полтавська, 10-а погоріла проводка та електроприлади в одному з під’їздів. Постраждало 18 квартир. Головний інженер ПП «СІБ» А. Вавенко пояснив: «Причина в кабелі АПВ-10, який не в змозі забезпечити роботу електроприладів мешканців. Кожна квартира повинна за договором споживати 1,3 кВт, а по факту й більше 2 кВт виходить. Ось проводка й не витримала”.

ЯКІ БУДУТЬ ПОДАЛЬШІ ДІЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ? ХТО ЗРОЗУМІЄ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ, ЯКЩО БУДУТЬ ПРИЙНЯТІ НОВІ ЗДИРНИЦЬКІ ТАРИФИ? ЧИ, МОЖЕ, У НАС І ЗАРПЛАТА ЗРОСТЕ У 2,6 РАЗИ?

Прокоментувати ситуацію ми попросили начальника управління житлово-комунального господарства Валентину КОЛТИРЄВУ:

- Спеціалістами управління ЖКГ проведена перевірка на відповідність Порядку формування тарифів та економічної обґрунтованості витрат на їх надання. Виникло чимало зауважень. Зокрема, на підставі якого нормативного документу внесені зміни до додатку №1 Колективного договору «Положення про оплату праці» в березні поточного року. Відповідно до роз’яснень, наданих Всеукраїнським об’єднанням обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунального господарства «виконання підприємствами певних комунальних робіт та послуг не є підставою для автоматичного поширення на нього дій Галузевої угоди…»; «застосування галузевих норм та гарантій в тарифах підприємств, які не мають обов’язку їх дотримання (не перебувають в сфері дії Галузевої угоди та не внесені до Єдиного реєстру суб’єктів соціального діалогу в сфері ЖКГ) є порушенням чинного законодавства». Крім того, не зрозуміло, за які високі досягнення в роботі на рахована премія всім без винятку працівникам приватного підприємства премія в розмірі 30%?

Відповідно до п.33 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ №869 «рівень рентабельності визначається з урахуванням необхідності сплати єдиного податку на прибуток підприємства та спрямування частини коштів, отриманих як прибуток, на технічне переоснащення підприємств», тому необхідно було ПП «СІБ» надати перелік заходів, спрямованих на технічне переоснащення підприємства.

На адресу міського голови, управління ЖКГ надійшло чимало звернень від мешканців мікрорайону «Дачний» з проханням не погоджувати підприємству нові тарифи. Адже якість послуг навряд чи поліпшиться, бо левова доля витрат в структурі тарифів – витрати на оплату праці майже 84 працівникам двох підприємств: ПП «СІБ» та ПП «УК «Жилбудексплуатація» (67,7%).

Це при тому, що рішенням виконкому виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено лише приватне підприємство «СІБ». І ніякого спомину щодо цього ПП «УК «Жилбудексплуатація», що зазначене в наданих розрахунках тарифів, немає. Тому відсутні всі правові підстави щодо врахування адміністративних та загальновиробничих витрат у структурі тарифів ПП «СІБ».

Управління ЖКГ не бачить обгрунтованості в підвищенні ПП «СІБ» тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям мікрорайону «Дачний».

Тому ми рекомендуємо керівництву ПП «СІБ», врахувавши вищевикладені управлінням зауваження, переглянути витрати на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у відповідності до чинного законодавства.


Спростування
коментарів начальника УЖКГ Охтирської міської ради Колтирєвої В. Г. надрукованих в газеті «Роксолана максі»
від 18 травня 2016 року № 20 (1051)

Коментар начальника УЖКГ Охтирської міської ради: «Спеціалістами управління УЖКГ проведена перевірка на відповідність Порядку формування тарифів та економічної обґрунтованості витрат та їх надання. Виникло чимало зауважень. Відповідно до роз яснень наданих всеукраїнським об єднанням обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунального господарства «Виконання підприємствами певних комунальних робіт та послуг не є підставою для автоматичного поширенням на нього дій Галузевої угоди…»; «застосування галузевих норм та гарантій тарифах підприємств, які не мають обов язку їх дотримання (не перебувають в сфері дії Галузевої угоди та не внесені до Єдиного реєстру  суб єктів соціального діалогу в сфері ЖКГ) є порушенням чинного законодавства».
Спростування ПП «СІБ»: У відповіді на зауваження УЖКГ щодо застосування норм Галузевої угоди ПП «СІБ», у пункті 3 листа від 12.01.2016 №170, пояснило спеціалістам УЖКГ, що підприємство не застосовувало їх при розрахунках тарифів і ніде не посилається на ці норми.
Прикро, що чиновник такого рангу надає недостовірні коментарі після письмового зауваження підприємства, наданого ще в квітні місяці. На разі, якби вона ознайомилась з роз ясненнями Міністерства соціальної політики України від 15.01.2014 року то від таких коментарів мала б відмовитись. Адже згідно цих роз яснень законодавством не забороняється при визначенні розмірів тарифних ставок, окладів використовувати норми та гарантії певної Галузевої угоди.
Доречно нагадати спеціалістам УЖКГ, що ці норми були застосовані при встановленні тарифів на вивіз побутових відходів у 2014 році. Виникає питання: чому така непослідовність, чи то упередженість до ПП «СІБ»?
Коментар начальника УЖКГ Охтирської міської ради Колтєревої В.Г.: «Відповідно П. 33 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ №869 «Рівень рентабельності визначається з урахуванням необхідності сплати єдиного податку на прибуток підприємства»
Спростування ПП «СІБ»: чиновник з вищою освітою та великим досвідом роботи в управлінні економіки повинен знати, що єдиного податку на прибуток, взагалі не існує. Згідно Податкового кодексу України підприємства працюють за загальною системою оподаткування, сплачуючи податок на прибуток, чи то на спрощеній системі оподаткування (що у нашому випадку) сплачуючи при цьому єдиний податок. Тому пропонуємо спеціалістам УЖКГ перед тим, як посилатись на пункт 33 постанови КМУ №869 уважно його вивчити та більше не застосовувати в своєму баченні.
Коментар начальника УЖКГ Охтирської міської ради Колтєревої В.Г.: «На адресу міської голови, управління УЖКГ надійшло чимало звернень від мешканців мікрорайону Дачний з проханням не погоджувати підприємству нові тарифи. Адже якість послуг навряд чи поліпшиться, бо левова доля витрат в структурі тарифів – витрати на оплату праці майже 84 працівникам двох підприємств: ПП «СІБ» та ПП «УК « Жилбудексплуатація» (67,7%). Це при тому, що рішенням виконкому виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено лише приватне підприємство «СІБ». І ніякого спомину щодо цього ПП «УК «Жилбудексплуатація», що зазначене в наданих розрахунках тарифів, немає. Тому відсутні всі правові підстави щодо врахування адміністративних та загальновиробничих витрат у структурі тарифів ПП «СІБ».
Спростування ПП «СІБ»: складається дивне враження, що спеціалісти УЖКГ досить опосередковано орієнтуються в професійній галузі. Підприємства, що надають послуги з обслуговування та не випускають продукції, мають високу питому вагу на оплату праці (цей показник досягає і 90% ). При цьому ще і перекручують факти, і доводять до читачів недостовірні дані. Адже в планових розрахунках тарифів, які надало ПП «СІБ», питома вага заробітної плати з нарахуваннями складає 40%, а ніяк не 67,7% як інформує начальник УЖКГ .
При уважному розгляді розрахунків спеціалісти УЖКГ повинні були зрозуміти, що в розрахунках адміністративних та загальновиробничих  витрат ПП «СІБ» не враховуються витрати ПП «УК «Жилбудексплуатація». ПП «УК «Жилбудексплуатація» є однією з підрядних організацій підприємства, як і інші (ПАТ «Сумиобленерго» ПАТ «УкрСумиліфт» …). Згідно п. 4.2 договору № 4 від 16 березня 2016 року «Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», укладеного між УЖКГ та ПП «СІБ», наше підприємство, як виконавець має право залучати субпідрядні організації для виконання робіт, послуг, які передбачі переліком робіт з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Коментар начальника УЖКГ Охтирської міської ради Колтєревої В.Г.: « Крім того, не зрозуміло, за які високі досягнення  в роботі нарахована премія всім без винятку працівникам приватного підприємства премія в розмірі 30%?»
Спростування ПП «СІБ»: премія у 30% працівникам підприємства встановлюється Колективним   договором і не заборонено законодавством та значно менша, ніж у начальника УЖКГ.
Коментар начальника УЖКГ Охтирської міської ради Колтєревої В.Г.: управління ЖКГ не бачить обґрунтованості в підвищені ПП «СІБ» тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям мікрорайону Дачний.
Спростування ПП «СІБ»: вражає непрофесіоналізм, безпринципність і безхребетність спеціалістів УЖКГ.  Один і той самий лист № 04/1230 від 22.04.2016 року (наданий ПП «СІБ» 25 квітня 2016 року та 05 травня 2016 року)   викладаючи з протилежними за змістом тлумаченнями.
Управління в своєму листі № 04/1230 від 22.04.2016 року констатує, що запропоновані ПП «СІБ» тарифи розраховані відповідно до Порядку формування тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а проект рішення про їх встановлення підготовлений та наданий до виконавчого комітету Охтирської міської ради. Тобто, УЖКГ перевіривши (більше місяця) розрахунки на відповідність порядку формування тарифів  та  економічну обґрунтованість, підтверджує правильність розрахунку тарифів і надає уповноваженому органу для їх встановлення. Які ж після цього коментарі: Управління УЖКГ не бачить обґрунтованості в підвищенні тарифів???
Пуста фраза «не бачить» констатує некомпетентність та непрофесіоналізм УЖКГ. Адже обов язки управління, шляхом перевірки розрахунку тарифів, відповідності їх нормам та порядкам, привести їх до економічно обґрунтованих і тільки після цього вносити відповідний проект рішення на розгляд виконавчого комітету Охтирської міської ради.
Де ж принциповість УЖКГ Охтирської міської ради?
На усі питання, поставлені газетою, ми не отримали від Валентини Геннадіївни жодної відповіді. Апріорі, і не чекали. Адже передбачити дії виконавчого комітету під  час встановлення тарифу не може ніхто, коли такі коментарі напередодні його засідання надає чиновник такого рангу, як сам начальник УЖКГ?
М’яко кажучи, від початку і до кінця коментарів, Валентина Геннадіївна лукавить.

Директор ПП «СІБ»                            С. І. Бондаренко


 

 Комментарии (25)

 

 1. Борис пишет:

  Оці усі свари читаешь і становиться все зрозумілим: пишуть тут усі ті, хто програв конкурс, кого не взяли на роботу, хто комусь дуже заздрить… Здається, що така тотальна “презагрузка” усіх управлінь міської ради все ж була потрібна! Досить “багнюки” та різних пліток! Вже все набридло!

 2. 911 пишет:

  К этому можно добавить самого гр. Руденко с IQ=20 и соответственно 20 местом на конкурсе в местную прокуратуру и вдруг стал главным исполкомовским законником? и Картуза мл. с IQ=13,3 и 24 местом на конкурсе в прокуратуре и вдругпобедившим на алексеевском конкурсе… Не вижу смсла в дальнейшем анализе. Если ты считаешь, что ахтырчане ничего не видят, то глубоко ошибаешься! А на вы обращаются с человеком, который достоин этого, а с тем, который ни во что не ставит своего избирателя можно и обращаться соответственно! А еще ты подлое и неблагодарное животное!11

 3. перехожий пишет:

  Что то с паматью моей сталось.. .
  1. Васильченко депутат – начальник инспекции по благоустою.

  2. Марченко депутат – назначен мером начальником БТИ

  3. Попович секретарь рады – дочка и сын прошли конкурс в дозвильный центр

  4. Руденко зам. мера – жена трудоустроена в отдел избирателей

  и так далее . . . громкие назначени

 4. Алексеев пишет:

  911,анализируйте и мне расскажите. И читателям. Милости прошу. Особенно интересно про родственников власть имущих и приближенных. Может я чего-то не знаю. Ждем анализа. И еще. Хотелось бы все же на “Вы”.

 5. 911 пишет:

  Алексееву! Цена твоего слова уже всем известна и веры тебе давно нету!1 А как проводятся конкурсы и кого ты берешь на работу, можно легко проанализировать по результатам приема на работу. Сплошные родственники власть имущих и особы лично приближенные…

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: