ТРАВНЕВІ ПЕРЕМОГИ ЮНИХ ОХТИРЧАН

24 мая 2016 | ДОЗВІЛЛЯ, КУЛЬТУРА | Нет комментариев |

Щороку 21 травня в Україні відзначається День науки. Тому і «наукові» заходи, конкурси, змагання в цей місяць надзвичайно насичені та різноманітні.

З 17 по 19 травня у м. Львові проходила Міжнародна науково-практична конференція «Україна – очима молодих». У складі делегації Сумської області в номінації «Україна – країна, приваблива для туризму. Нові ідеї та проекти» своє дослідження «Охтирщина – край вишневих усмішок, скіфських курганів та нафти» представляла Череда Ганна, учениця 9 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 11, вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» ОМЦПО-МАН. За результатми конкурсу юна дослідниця отримала сертифікат учасника Міжнародної конференції.

З 17 по 19 травня у м.Києві проходив Всеукраїнський конкурс винахідницьких та раціоналізаторських проектів для учнів 12-15 років, щорічне індивідуально-командне змагання талановитої учнівської молоді, яка займається дослідництвом, а також здійснює відкриття у різних галузях знань.

У 2016 році для часті у очному етапі конкурсу винахідницьких та раціоналізаторських проектів  були запрошені вихованці гуртка «Географ-науковець» (кер.Хорошун В.В.) Коваленко Альона та Безкровна Ілона учениці 8 класу ЗОШ І –ІІІ ст. №4 ім.Остапа Вишні, Мошенська Марина учениця 9 класу Охтирської гімназії, Бугай Дмитро учень 9 класу ЗОШ І –ІІІ ст. №8 та Моісєєнко Дмитро,  учень 8 класу ЗОШ І –ІІІ ст. №8. Тематика представлена юними науковцями м. Охтирки була різноманітною і базувалася на місцевому матеріалі: «Екологічні проблеми парку «Кнєжа», «Геоморфологічна будова гори Охтир», «Ерозійні процеси улоговини Зеленого озера», «Заростання прибережної частини чаші Зеленого озера вищою водною рослинністю».

Участь охтирчан у конкурсі була результативною.  У категорії «Науки про Землю»  Коваленко Альона здобула 1 місце, Моісєєнко Дмитро – 2 місце, Безкровна Ілона – 3 місце. У категорії «Біологія» ІІІ місце здобула Мошенська Марина. Бугай Дмитро отримав грамоту учасника фіналу.

25 квітня 2016 року були підведені підсумки Всеукраїнського етапу конкурсу «Парки – легені міст і сіл». На розсуд журі вихованцями гуртка «Географ-науковець» (кер.Хорошун В.В.) ОМЦПО-МАН був представлений командний проект «Екологічні проблеми парку «Кнєжа», який включав «Дослідження водних мешканців руслового ставка», яку виконала Канівець Дарина, Ficaria Verna Huds на території парку вивчала Коваленко Альона, розповсюдження  Ambrosia artemisiifolia L  у парку досліджували Бескровна Ілона та Роскошна Дар я, екологічні проблеми парку з ясували та зробили висновки  Бугай Дмитро та Бондар Денис.  Вихованці гуртка нагороджені грамотою за зайняте ІІ місце, керівнику гуртка Хорошун В.В. за активну просвітницьку роботу з учнями по вивченню історії зеленого будівництва і садово-паркового мистецтва вручений лист-подяка Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

19 травня в м.Києві Національним центром «Мала академія наук» було нагороджено переможців Всеукраїнської мистецької акції «Наукова палітра». Серед переможців і Зубатова Дарина, вихованка гуртка «Географ-науковець» ОМЦПО-МАН (кер. Хорошун В.В.), яка зайняла ІІІ місце.

20 травня 2016 року у м. Суми відбувся відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів, який проводиться один раз на два роки.

Охтирку на конкурсі представляли: вихованка гуртка «Географ-науковець» ОМЦПО-МАН (кер. Хорошун В. В.), учениця 7 класу Охтирської гімназії Роскошна Дар’я  та учень 8 класу Охтирської гімназії Фесенко Богдан (Яценко О.В.).

Дар’я буде представляти Сумську область у фінальному етапі конкурсу у м. Київ.

Вітаємо обдаровану юнь Охтирки з перемогами та побажаємо їм подальших творчих злетів!

Ольга Литовченко,
методист ОМЦПО-МАН

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: