ПИТАННЯ РЕБРОМ: ПІДМОЧЕНА РЕПУТАЦІЯ, АБО ЗЛИТА НАДІЯ НА ВЛАДУ

26 мая 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №21(1052)

МЕШКАНЦІ ВУЛИЦЬ СЛОБІДСЬКА, РАПІЯ, ПРОВУЛКУ МУРАТОВА, ГАФАНОВИЧА ЩОРОКУ З ОСТРАХОМ ЧЕКАЮТЬ НА ВЕСНЯНІ ПАВОДКИ ЧЕРЕЗ ТАЛІ ВОДИ ТА РЯСНІ ДОЩІ. І 2016 РІК, НА ЖАЛЬ, НЕ СТАВ ВИНЯТКОМ.

Не встиг ще зійти сніг, як підвали, городи та обійстя нещадно залило водою. Ця проблема спливає на поверхню, щойно покрапає дощик. А цьогорічний травень видався напрочуд дощовим та холодним. Людям набридло киснути у волозі, тому вони й звернулися до редакції газети «Роксолана», аби про їхню проблему знову згадала міська влада та комунальники.

Пішохідну екскурсію нашому кореспонденту влаштував мешканець провулку Муратова, 12 Олександр Іванович Майба. І лише про одне шкодував, що до походу не залучив міського голову Ігоря Алєксєєва та начальника УЖКГ Валентину Колтирєву. Тому пропонуємо представникам влади помандрувати разом з нами стежками занедбання меліоративної системи поки що зі сторінок газети. А потім і на основні об’єкти екскурсійного маршруту їм не зайвим було б навідатися особисто.

Розпочалася мандрівка від озера Чикалова. Як з’ясувалося, саме з цього місця потрібно вирішувати проблему підтоплення цілого міського масиву. Навіть неозброєним оком видно, що меліоративна канава, яка, до речі, викопана ще в довоєнні роки, замулилася, поросла очеретом та поміліла. А для того, щоб цей рятівний для багатьох охтирчан струмочок міг збирати всю надлишкову вологу необхідно, аби його глибина сягала хоча б метр-півтора.

Від озера ми дійшли до провулку Муратова, до першого в місті кооперативного будинку ЖБК № 1 на 8 квартир. На подвір’ї порався його мешканець Олексій Калюжний. Чоловік повідав нам невеселу історію порятунку своєї городини:

«Як тільки зійшов сніг, підвал одразу заповнився водою. Та так швидко, що я не встиг відреагувати і овочі з консервацією довелося витягувати у хімзахисному костюмі. Та й він не врятував мене від намокання. Відкачувати воду недоцільно, адже пам’ятаю, як років 10 тому замовляв машину, що відкачала воду з підвалу, проте вже вранці картина знову повторилася».

Олександр Майба безуспішно долає наслідки паводку через замулений канал

Потім завітали на подвір’я до мого екскурсовода по міській меліорації Олександра Івановича. У нього в підвалі та ж ситуація. Проте чоловік виявився винахідливішим і змайстрував полички попід стелею. Господар двічі на рік береться за лопату та прочищає канаву від мулу, але повністю проблему це не вирішує. Його сусід Володимир Дєгтярьов, аби врятувати городину від вимокання, по території своєї земельної ділянки прорив глибоку канавку до меліоративного каналу. Тепер господиня без остраху висаджує огірки та чекає на врожай полуниці.

ДАЛІ МАРШРУТ ПРОЛЯГАВ ДО КАМЕНЮ СПОТИКАННЯ СИСТЕМИ ВОДОВІДВЕДЕННЯ, ЯКИЙ РОЗТАШОВАНИЙ ЗА АДРЕСОЮ ВІЛ. СЛОБІДСЬКА, 21 ТА 23.

Саме тут меліоративна канава, що несе свої води від озера Чикалова, впадає до водовідвідної труби, діаметр якої колись сягав 1,2 м. До неї підходять два бетонних лотка.

«В минулому році я просто засипав міську раду колективними скаргами, – розповідає Олександр Майба. – І деякий результат все-таки був. Після першої заяви очистили вищезгадану трубу від сміття, після другої – замінено пошкоджені кільця, і лише після третього звернення вибрали землю. Потім було ще «веселіше», коли в червні 2015 Охтирщину знову накрило зливовими дощами. В результаті аномальних опадів на тодішній вул. Чапаєва з’явилася небезпечна вимоїна, через яку у водовідвідну трубу, що розташована під дорожнім покриттям, потрапляло сміття та земля. Приїхали «спеціалісти» КП «Благоустрій» та засипали цю яму землею з битою цеглою і відзвітувалися, що всі роботи проведені. А якщо робити по-людськи, то потрібно було накрити дірку, яка утворилася між бетонними лотками та трубою, щоб вода із землею не шурувала в неї, замулюючи водовідвідну трубу. Пам’ятаю, як ще в 70-80-х роках минулого століття в місті діяла спеціально створена бригада комунальників, які двічі на рік з лопатами очищали меліоративний канал від сміття та мулу. Завдяки цьому, що таке підтоплення тоді ми і не знали. А зараз з кожним роком проблема поглиблюється пропорційно замулюванню штучної водної артерії».

По вулиці Гафановича мешканці добираються до вбиральні в гумових чоботях

Від вулиці Слобідської ми подалися до провулку Гафановича. Помітили, що вода в каналі стоїть і текти далі в напрямку вул. Чкалова не збирається.

Олексій Калюжний безрезультатно черпає воду з підвалу, яка знову з’являється

Проходимо повз приватний будинок за адресою Гафановича, 10 і впадаємо в ступор, адже все обійстя залите водою. Заходимо на подвір’я і знайомимося з господинею оселі Наталією Борисівною Красніковою. Жіночка розповіла, що з родиною мешкає в цьому будинку з 1981 року. Огород час від час потерпав від надлишкової вологи, але в цьому році їхня ділянка перетворилася на справжнісіньке озеро. Навіть пес Бобик з двору втік, коли до його будки підійшла вода. Сімейного улюбленця кролика Рижика онуки, а їх у Наталії Борисівни двоє: 1,5-річний Максимко та 5-річна Софійка, також не можуть погодувати через потоп. До вбиральні добираються вплав в резинових чоботях, а біля порогу будинку стоять бетонні брили. Аби побавитися, дітвора має сухий клаптик землі площею метр на метр – м’яко кажучи, на ньому дуже не розженешся. Чоловік господині на заробітках в Польщі і не в змозі зарадити лиху. Надія лише на допомогу міської влади.

Канава по вул. Чкалова

Потім прямуємо до кінцевої точки маршруту стічних вод від озера Чикалового до русла річки Охтирка біля колишнього Сільгоспмашу. Поблизу будинку престарілих в очі кинулась майже зовсім замулена водовідвідна труба, яка прикидана купою спиляних гілок та землею (нещодавно по вулиці Чкалова бригада комунальників відривала підземні комунікації).

В публікації ми згадали далеко не всі підтоплені подвір’я. По факту їх набагато більше. Тому замулена канава потребує негайного втручання “згори”.

Канава поблизу футбольного поля технікуму

На бездіяльність керівництва УЖКГ по організації роботи по належному утриманню системи водовідведення грунтових, ливневих і талих вод по вул. Слобідській (Чапаєва), Рапія та пров. Муратова, які знаходяться в зоні підтоплення, мешканці написали в черговий раз колективну скаргу. Чекають результату. А якщо його не буде, то охтирчани візьмуться за лопати та прокопають власну канаву і тоді вже центральна частина міста перетвориться на Венецію.

Олена Нікуліна

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: