ПІД ПРИЦІЛОМ: ЗВІДКІЛЯ РОСТУТЬ НОГИ У СИРУ В ДИТСАДКАХ?

1 июня 2016 | НОВИНИ | 5 коммент. | №21(1052)

У ПОЛТАВІ РОЗГОРІВСЯ ГУЧНИЙ СКАНДАЛ З ПРИВОДУ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В НАВЧАЛЬНИХ ТА ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ДЕРЖАВНИМ ВИМОГАМ ТА СТАНДАРТАМ.

Обласне відділення Антимонопольного комітету та обласне управління захисту економіки Національної поліції України через місцеві засоби масової інформації оприлюднили факт постачання молочної продукції, що містить заборонені для дитячого харчування рослинні жири, до якого причетне ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія».

А народний депутат від Полтавщини Юрій БУБЛИК навіть звернувся з офіційним листом до першого заступника Генерального прокурора України Ю. Г. СЕВРУКА. У зверненні Юрія Васильовича зокрема йдеться:

Постачання продуктів здійснювалося у відповідності до укладених у грудні 2015 року за результатами проведення публічних торгів із державних закупівель договорів згідно із встановленим графіком.

Згідно з матеріалами, оприлюдненими Національною поліцією, директор товариства постачальника, з метою власного збагачення, не дотримуючись норм, встановлених Кабінетом міністрів України для продуктів харчування у навчальних закладах, здійснював закупівлю продуктів, які не відповідають сертифікатам якості та встановленим вимогам ДСТУ. За висновками експертизи, з усіх поставлених до навчальних закладів продуктів – сир не відповідає зазначеним вимогам якості та є молоковмісним продуктом.

За матеріалами Управління захисту економіки було відкрито кримінальне провадження за ст. 366 Кримінального Кодексу України (службове підроблення) та встановлюється розмір збитків.

Трохи раніше адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу проти ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія» за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. За інформацією прес-служби відділення, ця компанія вводить в оману споживачів, зазначаючи на етикетках продукції, зокрема сиру твердого «Вершкового», недостовірну інформацію щодо її складу. За висновками фахівців АМКУ, масова частка рослинного жиру в зазначеному продукті складає 50%, що не відповідає вимогам нормативних документів, а наявність рослинних жирів у сирі твердому не допускається. При цьому варто зазначити, що зазначені продукти підприємство постачало у дошкільні навчальні заклади Полтави, а використання для харчування дітей харчових продуктів із вмістом рослинних жирів взагалі заборонено», – написав у заяві Юрій Васильович.

Управління захисту економіки прокуратура Полтави відкрило кримінальне провадження за ст. 366 Кримінального кодексу України та встановлює розміри збитків. Водночас, народний депутат попросив здійснити також перевірку, чи не було створено вказаними порушеннями загрози для здоров’я та життя дітей.

«Втрутитись в цю справу — мій обов’язок не лише як народного депутата, але й як батька, двоє донечок якого навчаються в школі. Навіть уявити не можу, якого рівня безсердечності потрібно досягти, щоб наживатися на здоров’ї дітей.

Статус народного депутата допоможе, щоб на ці питання звернули увагу у Києві», – пообіцяв пан Бублик.

Дійсно, адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету, на виконання доручення голови Полтавської обласної адміністрації Валерія Головка, розглянуло справу щодо відповідності продуктів харчування в навчальних та дошкільних закладах Полтавської області державним вимогам та стандартам. Про це повідомили у прес-службі Тервідділення АМКУ.

Встановлено, що ТОВ «Прогрес ПТЦ» у березні 2016 року зробило поставку в дошкільні навчальні заклади освіти Полтави, зокрема 324 кг сиру твердого «Вершковий» 50% виробництва ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія».

З урахуванням вказаного, зазначені матеріали та інформація передані до ГУНП України у Полтавській області на розгляд та вжиття невідкладних заходів реагування в межах повноважень.

Яким сиром годували дітей у дитячих дошкільних навчальних закладах Полтави? Відповідь на це питання за Національною поліцією МВС України в Полтавській області.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

Знайомлячись з цією інформацією, виникло чимало питань щодо організації дитячого харчування у нашому місті, враховуючи територіальну приналежність «Славії» до Охтирки. Тому ми
оприлюднимо інформаційний запит до начальника відділу освіти Охтирської міської ради з питаннями:

1. Молочна продукція якого підприємства використовується для харчування у дитячих садках та школах міста?

2. Коли таким перевірялася дана продукція на відповідність державним вимогам та стандартам? Чи замовляли відповідну експертизу в «Сумистандартметрологія»?

3. Чи можливе службове підроблення документації та підміна продукту під маркою одного постачальника, що виграв тендерну поставку, іншою, що не відповідає вимогам дитячого харчування?

4. Скільки фірм є постачальниками продуктів харчування, в тому числі і молочних, до столу в дитсадках?

З відповіддю ми обов’язково ознайомимо наших читачів. Крім того, чекатимемо на результати звернення народного депутата до правоохоронних органів.

Л. Меркульцева

 Комментарии (5)

 

 1. maks пишет:

  Кругом и всюду пытаются наеб… обмануть, кладут в еду всякое гавно, потом будут удивляться что растут заболевания, дети болеют всякой херней

 2. Анжела пишет:

  За продажу опасной молочки в детские сады и школы надо брать и сажать! И куда смотрят в детских садах? Это кошмар!

 3. Лена пишет:

  А у нас есть санєпидемстанция или еще какое-нибудь учреждение, которое может поставить точку в этом вопросе? Почему такое расследование не обязаны инициировать в отделе образования или даже сам мэр?

 4. Небайдужа пишет:

  Як тільки Троячка не боїться брати такого гріха на свою безсоромну душу!!!!!!!!!!!!!!!!!! Труїти дітей сиром з пальмової олії – це вже занадто. Цікаво, а він вживає продукцію “Славії” та чи дає її своїм дітям?

 5. постоянная читательница пишет:

  Какой кошмар! оно и понятно, почему у нас все молчат, потому что и санстанция, и полиция не заинтересованы проверить, чем кормят детей в ахтырских садиках. Сыр может быть и “Славии”, но под другими брендами для конспирации. Роксолана, узнайте, чем кормят наших детей?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: