СТАЛО ВІДОМО, ЩО…

3 июня 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | №21(1052)

…ЩЕ ДВА СЕЛА ПЕРЕІМЕНОВАНІ ОФІЦІЙНО

Верховна Рада переіменувала 300 населених пунктів по всій Україні. За повідомленням інституту національної памяті, серед них 9 районів, 7 міст (зокрема, Дніпропетровськ та Дніпродзержинськ), 291 населений пункт. Згідно з рішенням , 20 топонімів змінилося на території Сумщини. В Охтирському районі переіменовані село Жовтневе на Щоми, а село Піонер на Соборне.

Нагадаємо, що 21 травня 2015 року вступили в силу декомунізаційні закони. У рамках реформи був наданий вільний доступ до архівних матеріалів радянського періоду і передбачені зміни назв населених пунктів, географічних об’єктів і місцевої топоніміки, які містять елементи тоталітарної пропаганди.

…ТРАВНЕВІ СЮРПРИЗИ ПРИРОДИ

Травень приніс чимало сюрпризів для українців. А особливо останній тиждень останнього місяця весни додав клопоту енергетикам. У результаті несприятливих погодних умов відбулися відключення у енергомережах. Тимчасово знеструмленими були 10 населених пунктів області у Конотопському, Білопільському і Охтирському районах через вихід з ладу 47 трансформаторних підстанцій. За інформацією начальника Охтирського РЕМ Олексія Кісіля, в Охтирці було 12 поривів ліній електропередач, які ремонтно-аварійні бригади ліквідували оперативно. Складніша ситуація виявилася по Куземину, де вийшла з ладу трансформаторна підстанція. А в селі Івахи не витримало шквалу 9 дерев`яних опор електропередач, які впали. «Слава Богу, ніхто у нас під напругу не потрапив, як це сталося по Ромнах та у деяких інших містах України. Однак ремонтним бригадам довелося добре постаратися, щоб відновити електропостачання у найкоротші строки», – сказав Олексій Кісіль.

…ДРОВА ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО ПОДОРОЖЧАЮТЬ

Протягом минулого осінньо-зимового періоду лісгоспи Сумської області постачали дрова родинам учасників АТО. «В зв’язку із підвищенням тарифів на газ попит населення на дрова значно виріс і лісгоспи у цьому плані спрацювали достатньо оперативно. Більш того, АТОшникам не тільки відпускали дрова, але й забезпечували їх доставку по домів ках», – прокоментував роботу підлеглих начальник Сумського ОУЛОГ Віктор Чигринець. Всього протягом минулого опалювального сезону паливо доставили 711 сім`ям. У наступному сезоні планують не зменшити їх кількість. Щоправда, за прогнозами спеціалістів, очікується незначне підвищення тарифів поставки – з 350 грн. до 400 грн. за кубометр.

…НОВІ ВИМОГИ ДО ТРАНСПОРТУ

Охтирський міськрайонний відділ Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» (м.Охтирка, пров Челюскіна, 10-а) повідомляє про посилення вимог до санітарно-протиепідемічного стану транспорту, зайнятого перевезенням продовольчої сировини та продуктів харчування, з причини відчутного впливу на їх якість і епідемічні процеси в регіоні.

Санітарні паспорти на зазначений спеціалізований транспорт будуть видаватися центром виключно за вимогами «Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні», № 363, лише при наявності санітарного одягу та особової медичної книжки водія-експедитора, проведеного візуального контролю санітарно-технічного стану фургону та платної дезінфекції його працівниками профілактичного дезвідділу.

…КОЖНОМУ ДЕПУТАТУ ОБЛРАДИ – 200 ТИС.ГРН

Депутати обласної ради мають намір розглянути пропозиції щодо виділення коштів на виконання депутатських повноважень. Про це повідомляють на сайті Сумської обласної ради. На попередній сесії обласної ради депутати ухвалили рішення про виділення депутатських коштів – 200 тисяч на кожного депутата на виконання депутатських повноважень.

За інформацією начальника відділу аналізу обласних програм та бюджету виконавчого апарату обласної ради Віри Павлової, свої пропозиції на використання коштів вже подали 4 депутата – це 13 млн. грн. Здебільшого прохання стосуються – надання матеріальної допомоги жителям області та фінансування інфраструктурних об’єктів.

У минулому році депутати облради на виконання своїх повноважень отримали по 50 тис.грн. Відомо, що депутати-охтирчани Юрій Меєрович і Анатолій Тронь ці кошти обєднали і використали на закупівлю спортінвентаря для шкіл міста.

…ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ЗАСУДИЛИ 29 ЧОЛОВІК

Протягом 2015-2016 років слідчими підрозділами територіальних органів поліції в області розпочато слідство у 12 кримінальних провадженнях щодо ухилення від призову на строкову військову службу (ст. 335 КК України) та у 125 кримінальних провадженнях щодо ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України). Як повідомив начальник відділу прокуратури Сумської області Олег Ткаленко, з числа зареєстрованих проваджень наведеної категорії за наслідками судового розгляду засуджено 29 осіб. У переважній більшості судами призначено покарання у виді позбавлення волі зі звільненням осіб від його відбування з випробуванням.

Також мав місце випадок звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки – фактичною добровільною мобілізацією обвинуваченого. Наразі наказом прокурора області створено міжвідомчу робочу групу з розкриття і розслідування кримінальних правопорушень за вказаними фактами, а також розшуку осіб, які їх вчинили.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: