ТЕСТ НА АТО: ЯКБИ ТІЛЬКИ ІСТОРІЮ НЕ ПЕРЕПИСУВАЛИ ЩОРОКУ

4 июня 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №21(1052)

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ОГОЛОСИВ РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО та порогові бали з обов’язкових предметів. Шанси на вступ до вузу мають абітурієнти, які набрали мінімум 9 балів з математики, 25 — з історії України, та 23 — з української мови і літератури.
Всі оцінки переведуть у 200-бальну шкалу, за якою і складатимуть рейтинг вступника. Наприклад, 23 бали з української мови дорівнюють 100 балам за рейтинговою оцінкою. Також результати цих тестів будуть зараховані як державна підсумкова атестація. А вже третього червня розпочнеться другий етап вступної кампанії — тести за спеціалізацією: з хімії, фізики та біології. Та потрапити на них зможуть не всі. “Пролітають” понад 20 тисяч осіб. Поменшало цього року і відмінників — 135 школярів. “З української мови та літератури є 66. З математики ті, які набрали 62 бали — 47 осіб, і з історії України ті, які набрали 172 бали — є 22 особи”, — повідомив голова Українського центру якості та оцінки освіти Вадим Карандій.

З української мови і літератури пороговий бал “склав/не склав” подолали 91% від загальної кількості осіб, які взяли участь у тестуванні з цього предмета, з математики — 85 % осіб, з історії України — 87 % учасників тестування”, — йдеться у повідомленні.

Про результати тестування в Охтирці розповів на апаратній нараді при міському голові начальник відділу освіти Анатолій ТРОНЬ. Перший етап тестування для випускників з Охтирки, Тростянця, Великої Писарівки та їх районів відбувався на базі місцевих шкіл №№1,2,3,5.Українську мову здавали 262 учня, математику – 150 і 180 – історію України. Для проведення атестації було залучено 405 педпрацівників. За оцінками Центру ЗНО, процес тестування пройшов злагоджено, зауважень від спостерігачів не було.

Зате були претензії і зауваження від учасників ЗНО та їх батьків щодо деяких питань з історії України. Зокрема, заступник голови Громадської ради, директор КП «Благоустрій» Анатолій БАСОВ, як батько доньки-випускниці, обурювався:

«Це думка більшості батьків, які теж не розуміють укладачів тестових завдань. Майже 40% питань стосувалися АТО. Ніхто цьому на уроках не приділяв особливої уваги, бо такої теми у програмі немає, зате питання чомусь задають. Дитина старалася вчитися, читала додаткову літературу, ходила до репетитора…».

І хоч це не стосується компетенції чиновників місцевого рівня, проте Анатолій Васильович теж погодився з претензіями, що питання з історії виявилися дійсно дуже складними і не передбаченими шкільним курсом. Батьки вже складають петиції до Президента України, щоб деякі питання не бралися до уваги при оцінюванні, подають апеляції. Підтримав позицію і міський голова Ігор Алєксєєв, який теж вважає подібні ситуації заполітизованими і невиправданими, коли кожна нова влада в Україні хоче переписувати історію на власний манер. «Мені розповідали, що у тестах для нової поліції було питання: «Вашу дитину укусила собака. Що будете робити?». Знаєте, яка правильна відповідь? Куплю кішку! Не швидку допомогу викличу, не ліквідую небезпечну тварину, щоб інших не покусала, а саме куплю кішку. Може, це новий підхід до перевірки логічного мислення нових поліцейських, але я такого не розумію».

Якщо вже дорослі не розуміють, то що говорити про дітей?

Л. Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: