ДЕПУТАТИ ЗВЕРНУЛИ УВАГУ НА ПЕНСІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ. ЯК ВІДРЕАГУЄ КАБМІН?

9 июня 2016 | НОВИНИ | 2 коммент. | №23(1054)

Свою стурбованість відсутністю належного забезпечення гарантій прав пенсіонерів, у тому числі військовослужбовців, висловили депутати Сумської обласної ради. Законодавчо встановлений механізм передбачає здійснення перерахунку пенсій військовослужбовців у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393». Цим Порядком встановлено, що підставою для проведення перерахунку є прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного із видів грошового забезпечення військовослужбовців або у зв’язку із уведенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

При цьому у постановах Верховного Суду України від 15.01.2013      № 21-201а12 та від 16.03.2016 № 554/19053/14-а сформовано правову позицію, відповідно до якої накази Міністра оборони України від 28.07.2008 № 377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» та від 27.11.2013 № 814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв’язку з тим, що змінюється розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

Разом з тим на законодавчому рівні не врегульовано порядок реалізації правових висновків Верховного Суду України та механізм здійснення перерахунку відповідних пенсій у зв’язку з дією вищезазначених наказів Міністра оборони України. Вирішення даного питання, крім того, зумовлює необхідність додаткових асигнувань для організації підвищення пенсійних виплат у зв’язку з такими перерахунками та додаткового перерозподілу коштів із державного бюджету до бюджету Пенсійного фонду України, щоб не створити дискримінаційних умов порівняно з іншими пенсіонерами та заборгованості по виплаті пенсій.

Крім того, існує проблема, пов’язана з індексацією та осучасненням пенсій інших осіб. Так, у зв’язку з недосконалим механізмом проведення індексації, визначеним Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, спостерігаються непоодинокі випадки різниці у сумах призначених пенсій на однакових підставах та умовах, але у різні роки, майже вдвічі.

Невирішення зазначених питань створює соціальну напругу, викликає суспільне обурення та протестні настрої серед населення. Тому депутати обласної ради пропонують законодавчого врегулювати зазначені проблеми шляхом внесення змін, що стосуються порядку проведення перерахунку вказаних пенсій.

 

 Комментарии (2)

 

  1. Валерий пишет:

    Кому нужны военные пенсионеры

  2. 1 пишет:

    любят у нас военных

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: