Військова служба: Весняний призов триває

9 июня 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №23(1054)

Заступник військового комісара, капітан Андрій Сокрута

Цифри: 1754 призовників (з них м. Охтирка – 1047, Охтирський район – 707) перебувають на обліку;

659 чоловік ( з них м. Охтирка - 390, Охтирський район – 269) підлягають призову.


Про основні аспекти призовної кампанії розповідає заступник військового комісара, начальник відділення комплектування Охтирського ОМВК  капітан Андрій Миколайович Сокрута:

- На призов до Збройних сил України потрапляють придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову .

Після отримання повістки про призов до ЗСУ призовник повинен з’явитися в пункт, який зазначений у повістці в призначений час.У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці за місцем проживання в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову. В разі зміни місця проживання, прізвища, стану здоров’я, адреси проживання, освіти, місця роботи і посади – стати на облік протягом 7 днів.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

- перешкода стихійного характеру, хвороба призовника;

- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри,діда, баби) або близького родича його дружини.

Решта причин не є поважними та розцінюються як ухилення від призову.

Згідно зі статтею 210Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення військовозобов’язаними процедури ведення обліку тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При повторному порушенні накладається штраф у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У відповідності до статті 335 Кримінального Кодексу України, ухилення від призову на строкову службу карається позбавленням волі на строк до 3 років.

Право на відстрочку від строкової військової служби  можуть отримати такі категорії громадян (згідно ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу»): якщо призовник має непрацездатних батьків або осіб, над  якими здійснює опіку; вагітну дружину, 2 або більше дітей або дитину до 3-х років; дитину – інваліда чи дружину-інваліда;  один з двох  рідних братів  призовного віку; за станом здоров’я; якщо призовник є  студентом денної форми навчання, аспірантом, інтерном до першого відрахування або переведення на заочну форму навчання; є сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування. Відстрочка надається педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів та медичним працівникам сільської місцевості при повному навантаженні, священнослужителям,сільським та селищним головам, резервістам, поліцейським; призовникам, яким оголошено підозру у скоєнні кримінального злочину.

Призовники, які отримали відстрочку, зобов’язані щорічно до 1 жовтня подавати у свої військкомати підтверджуючі документи. Ті особи, які не мають права на відстрочку від служби в армії, або втратили її – повинні будуть призвані на службу в найближчому призові.
Термін проходження військової служби в армії України для призовників без вищої освіти – 18 місяців, зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців.

На сам кінець додам, що громадяни, які призвані на строкову службу, в зону проведення антитерористичної операції (АТО) не направляються, вони будуть виконувати свої функціональні обов’язки в місцях дислокації військових частин на мирній території.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Довели народ до ручки.”зона проведення АТО” як пугало для людей.Фурса вже сидить за хабар?Черговий “заступник”?

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: