ОДПІ ІНФОРМУЄ

16 июня 2016 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

Понад 150,5 тис. клієнтів скористались послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС

Протягом січня – травня 2016 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС скористалося 150 510 клієнтів. У тому числі понад 49,9 тис. юридичних осіб та 100,6 тис. фізичних осіб.

«Клієнти Центру отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно, на відміну від комерційних центрів, де послуги ЕЦП є платними. Крім того, посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані Центром, дають змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України», – зазначив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

За його словами, з  початку року Центром сформовано понад 448,1 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Більшість з них отримали юридичні особи – майже 231,6 тис. Фізичним особам видано майже 216,6 тис. сертифікатів

На сьогодні Центр обслуговує майже 4,5 млн. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Підприємства, установи і організації усіх форм власності, а також фізичні особи мають можливість отримати посилені сертифікати відкритих ключів у 53 пунктах реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС по всій території України.


Облік платників: виробничі потужності та місцезнаходження – різні райони розташування

Відповідно до статті 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Згідно з пунктом 63.3 статті 63 Податкового кодексу України платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Отже, юридична особа повинна стати на облік в контролюючому органі за місцем розташування офісу, тобто основне місце обліку, а також в контролюючому органі за місцем розташування (реєстрації) при наявності підрозділів рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).


Оподаткування доходу від надання в оренду земельного паю

Дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду регламентується п.170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку — орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Отже, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.


Забезпечено збір єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування понад 110,8 мільйонів гривень

З початку поточного року від платників податків Охтирської ОДПІ  забезпечено збір єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування 110,8 мільйонів гривень.

Слід зазначити, що тільки за травень 2016 року до бюджету надійшло 21,3 мільйонів гривень.

В  зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати з 1 травня 2016 року розмір мінімального страхового внеску становить 319,00 грн. (1450 грн. х 22%).

Також змінилася максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож з травня вона дорівнює 36 250 грн. (1450 грн. х 25).

Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого ЄСВ і з 1 травня 2016 року він становитиме 7975 грн. (36250 грн. х 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника – інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.


За незаконне виробництво та реалізацію деревного вугілля – кримінальна відповідальність

Останнім  часом  почастішали випадки  звернення  громадян до контролюючих органів з приводу проведення фактів випалювання деревного вугілля, в тому числі і на території населених пунктів.

Дійсно, в період дії суцільних мораторіїв на перевірки «всіх і всього», такий нескладний  спосіб виробництва, уподобали собі деякі підприємства і фізичні  особи-підприємці. При цьому користуючись моментом для швидкого збагачення, підприємливі суб’єкти не вдаються ні до постановки на податковий облік, ні до декларування об’єктів  оподаткування  пов’язаних з виробництвом, ні до реєстрації найманої праці, ні до атестації виробництва та отримання  спеціальних дозволів. При цьому, діяльність з випалювання  деревного вугілля є шкідливим  виробництвом, а викиди пов’язані з його провадженням забруднюють і атмосферне повітря, і завдають шкоди здоров’ю населення.

Разом з тим,  варто зазначити, що міф про безкарність діяння, є лише міфом для виробників, оскільки  популярність такого виробництва пов’язана з подальшою реалізацією деревного вугілля на  експорт. Проігнорувавши дотримання вимог законодавства на стадії реєстрації діяльності та самого виробництва, господарюючі суб’єкти самі ж документують операції при перетині митного кордону, декларуючи всі відомості щодо незаконного провадження діяльності  у митних деклараціях. В той же час  відомості про експортно-імпортні операції є однією зі складових інформаційних систем органів фіскальної служби.

Так, в одному з таких випадків, в рамках кримінального провадження  за фактом ухилення службовими особами підприємства “У” від сплати податків в особливо великих розмірах, працівниками Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області була проведена позапланова перевірка підприємства “У” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

В ході проведення перевірки було встановлено, що підприємство “У” здійснювало експортні операції з реалізації деревного вугілля до Польші, і у 2015 році, було проведено господарських операцій з вивезення деревного вугулля за кордон на загальну суму 18,8 мільйонів гривень.

При цьому, перевіркою встановлено, що підприємство не мало ні достатніх трудових ресурсів, ні основних засобів для здійснення господарської діяльності (транспортних засобів, складських приміщень, обладнання). Фактично підприємство було зареєстровано в квартирі, де мешкав директор.

За результатами проведених контрольно-перевірочних заходів Охтирською ОДПІ встановлено  порушення підприємством “У” вимог п. 44.1, п. 44.2, п. 44.3 та п. 44.4 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст.134, п. 135.2 ст. 135 Податкового кодексу України. Наслідком перевірки стало донарахування до бюджету 3,3 мільйонів гривень податків та оголошення підозри керівнику за  ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.

Тому, вдаючись до діяльності поза законом, вкотре хотілось би звернути увагу суб’єктів на її наслідки. Не жалієте людей, які дихають наслідками Вашого виробництва, пожалійте     себе – кримінальна відповідальність не краще.


Роман Насіров: Митницями ДФС на розвиток інфраструктури перераховано 1,3 млрд грн.

«За вересень 2015 року – травень 2016 митницями ДФС на розвиток інфраструктури (реконструкція, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення) перераховано більше 1,3 млрд грн.», – повідомив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, найбільшу ефективність у «дорожньому експерименті» продемонструвала Львівська митниця – з початку експерименту на ремонт доріг було спрямовано 453,5 млн грн. Водночас найгірші результати продовжує показувати Одеська митниця. Перевиконання показників і, відповідно, перерахування до спецфонду регіону відбулося лише у січні та лютому 2016 року – за цей період перераховано 92 млн грн. За вересень-грудень 2015 року та березень-травень 2016 року Одеська митниця не виконувала планові надходження митних платежів.

Довідково:

З вересня 2015 року проходить експеримент з фінансового забезпечення реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг, відповідно до якого 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних платежів (мито, акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів, податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів) направляється у спеціальні фонди відповідних регіональних бюджетів. Пілотний проект торкнувся спочатку Одеської, Волинської, Львівської та Чернівецької областей, а в січні цього року до нього приєдналося м. Київ.


Виправляємо помилки попередніх звітних років

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Виправлення самостійно виявлених помилок за період до 01.01.2015 здійснюється у деклараціях окремо за кожен рік, при виправленні самостійно виявлених помилок використовується Податкова декларація з податку на прибуток, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 11.11.2015 за №1415/27860 (далі – Декларація).
Самостійне виправлення помилок здійснюється, як і раніше, шляхом уточнення показників декларації відповідно до статті 50 розділу II Кодексу, а саме: в уточнюючій декларації або у складі декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП.

Якщо самостійне виправлення суми від’ємного значення об’єкта оподаткування за звітні періоди до 1 січня 2015 року здійснюється у звітній Декларації, то виправлена сума від’ємного значення об’єкта оподаткування відображається у рядку 04 таблиці 1 Додатка ВП до Декларації.

Якщо виправлення суми від’ємного значення об’єкта оподаткування за звітні періоди до 1 січня 2015 року здійснюється в уточнюючій Декларації, то виправлена сума від’ємного значення об’єкта оподаткування відображається у рядку 04 уточнюючої Декларації. При цьому інші показники Додатка ВП до Декларації та уточнюючої Декларації не заповнюються.

Для самостійного виправлення помилок за новою формою за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники мають право скористатися нормами пункту 46.4 статті 46 розділу II Кодексу щодо подання доповнення до податкової декларації, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. У такому випадку платник зазначає про цей факт у спеціально відведеному місці податкової декларації, а доповнення до декларації вважатиметься невід’ємною її частиною.


До 1 серпня є можливість задекларувати доходи з мінімальними санкціями

Охтирська ОДПІ інформує громадян, що у разі, якщо платник податків з будь-яких причин не встиг цьогоріч задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, норми Податкового кодексу України передбачають можливість подання декларації про доходи у термін до 01.08.2016 року з мінімальними фінансовими санкціями, зокрема:

- відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;

- згідно зі ст. 164 прим. 1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» від 07 грудня 1984 року № 8073-Х неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).

У разі неподання декларації та несплати до 01.08.2016 року податкового зобов’язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25 %.


З заробітної плати студентів під час практики утримується ПДФО

Відповідно до частини четвертої ст. 53 Закону України від 23 травня 1991 року        № 1060 – ХІІ «Про освіту» на час виробничого навчання, практики учням і студентам забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці.

Під час проходження виробничої практики студенти та учні учбових закладів не включаються до складу (списку) робітників підприємства, однак на них повною мірою розповсюджуються правила внутрішнього трудового розпорядку і положення інших внутрішніх актів і розпоряджень підприємства.

У разі коли в період стажування зазначена вище особа виконує професійні роботи, підприємство, організація, установа за всі роботи, виконані відповідно до наданих завдань, здійснює виплату їй заробітної плати згідно з установленими системами оплати праці за нормами, розцінками, ставками (окладами) з урахування коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Відповідно до пп. 14.1.180 ст.180 ПКУ податковий агент щодо ПДФО – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст.18 та розд. IV ПКУ.

Таким чином, при нарахуванні заробітної плати учням, які проходять виробниче навчання і виробничу практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із суми такого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та перерахувати його до бюджету під час такої виплати. Згідно з вимогами ПКУ оподаткуванню ПДФО підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.


В яких документах зазначається податковий номер платника податку

Облік платників податків у контролюючих органах ведеться за податковими номерами (п. 63.6 ст. 63 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, далі – ПКУ). Податковим номером платника податків є:

1) код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі – ЄДРПОУ) для платників податків, які включаються до такого реєстру;

2) реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;

3) реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами за структурою, встановленою Порядком обліку платників податків і зборів (наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588).

Податковий номер платника податків зазначається в свідоцтвах, довідках, патентах, інших документах, що видаються платнику податків, у податковий звітності, платіжних документах щодо податків і зборів та в інших випадках, передбачених законодавством.

Він не змінюється протягом усього періоду перебування на обліку в контролюючих органах такого платника податків, за винятком випадків зміни коду за ЄДРПОУ або реєстраційного номера облікової картки платника податків.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: